Aktuality
ikona článku

Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

dne 17. 6. 2021 v 16,30 h proběhne setkání s rodiči budoucích prvňáčků. 

Co se dozvíte:

- seznámíte se svojí třídní učitelkou

- dostanete informace o školních potřebách do 1.třídy

- dostanete informace ke školní jídelně a školní družině.

Pozvánku na schůzku i informaci, do jaké třídy Vaše dítě bude zařazeno, budeme posílat na Váš email.

 


Slyšíme se? Vidíme se? – vznik písně

Období distanční výuky už trvá déle, než bychom si všichni přáli. Pozorujeme to na dětech, které postupně přestávají plnit námi zadané úkoly, leniví a ztrácí motivaci a vůli cokoli se učit, vidíme na nás učitelích, jak nám chybí naše ve školní praxi osvědčené triky a fígle a jak se nám všem stýská po běžném každodenním kontaktu tváří v tvář. Chtěli jsme, aby z téhle všeobecné deprese vzešlo taky něco pozitivního. A tak jsme napsali slova a hudbu, přizvali kolegy, kteří – i když zčásti nezpěváci – byli ochotni si s námi trochu „zablbnout“ a natočili a sestřihali jsme distanční píseň naší školy. Kolegům, kteří nám laskavě zapůjčili svou tvář i hlas, moc děkujeme za odvahu.

Touto písničkou děkujeme také všem svým žákům, kteří to i po tolika měsících nevzdávají a snaží se vzdělávat.

Doufáme, že se naše písnička stane tečkou za celou distanční výukou a brzy se opět sejdeme ve třídách.

                                                                   Pavlína Jíšová (hudba), Vendula Koubková (text), Jakub Jančich (technika)

ODKAZ NA PÍSNIČKU:   https://www.youtube.com/watch?v=f54v7-vNEwY&feature=youtu.be

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
slysime-se-vidime-se-text-a-akordy.pdf 556.9 Kb

Organizace školního roku 2020/2021.

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v úterý 1. září 2020.

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října 2020 a pátek 30. října 2020.

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou pro okres Tábor stanoveny na období 8. února – 14. února 2021.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021. Pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.

Vyučování bude ve druhém pololetí ukončeno ve středu 30. června 2021.

Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.


Hymna školy

Zde je možné stáhnout oficiální hymnu ZŠ Tábor, Zborovská 2696. Tuto píseň složili a nazpívali žáci školy.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hymna-zborovska.docx 12.3 Kb
hymna-zs-tabor-zborovska.mp3 7940.1 Kb

Aktuality

ikona článkuII.B a Velikonoce

V 2. B byla v době distanční výuky vyhlášena soutěž o nejhezčí kraslici a pomlázku. Ze všech zúčastněných porota bohužel nevybrala jednoho vítěze, protože všichni byli originální a všem se pomlázky i vajíčka moc povedly. Ve škole potom všichni účastníci dostali sladkou odměnu.


ikona článkuNovoroční pětiboj.

V sobotu 25.1. 2020 jsme v hale u ZŠ Jistebnice uspořádali společné klání rodičů a dětí v pěti disciplínách OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů). Tento Novoroční pětiboj byl určen pro děti z kroužku atletiky v Táboře a v Jistebnici. Početně nás jistebničtí závodníci převálcovali, ale táborským dětem a rodičům zase nechyběla bojovnost. Ve své kategorii 3.+4. tříd a zároveň celkové vítězství patřilo Viktorii Schneiderové, která pozvala svého strýce Filipa Kmenta. Druhé místo si vybojovali chlapci Kubů Martin s Jakubem. Třetí místo obsadili jistebničtí borci. Závodit přijeli také Klárka Beková se svým otcem Štěpánem a Sofie Jaroslava Pízová se svou sestrou Nikolou. Děkujeme všem za super atmosféru a těšíme se na letní souboj v dalších disciplínách.


ikona článkuBěh Pintovkou a běh Stříbrnou stezkou.

9. 11. 2019 se v lesoparku Pintovka konal již tradiční běh pořádaný atletikou Tábor. Za nepříznivého počasí se statečné závodnice z našeho atletického kroužku Sofie Pízová, Klára Beková a Veronika Kozáková tohoto běhu zúčastnily a získaly tak body do bodovacího závodu, který probíhá během celého školního roku. Bylo příjemné vidět sportovat i jiné žáky naší školy. Další bodovací závod našeho kroužku byl o týden později - běh Stříbrnou stezkou, který se konal na Větrovech. Za příjemnějšího počasí se naši závodníci objevili na stupních vítězů. Tomáš Květoň si doběhl pro 1.místo, Lukáš Volek a Viktorie Schneiderová pro 3.místo. Výborně doběhla i Anita Škodová a Klára Beková, obě obsadily 6.místo ve své kategorii. Všem zúčastněným moc děkuji a těším se na další společné závody.


ikona článkuPlavání - okresní kolo

Ve středu 20.11. 2019 jsme se zúčastnily plaveckých závodů na plaveckém stadionu v Táboře. Naši školu reprezentovala tato děvčata: Tereza Nováková 3.místo v individuálním závodě, Sofie Pízová obě 4.A, Vanessa Plzáková 5.D a Anna Jenčíková 5.B. Společně si děvčata doplavala pro 1. místo ve štafetě a součtem všech umístění z individuálních závodů a štafety skončily naše závodnice na příčce nejvyšší. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuOkresní přebor v přespolním běhu

V úterý 1.10. 2019 se na Komoře konal okresní přebor v přespolním běhu. Družstva byla tříčlenná a každý mohl uspět i jako jednotlivec. Naši školu skvěle reprezentovali: 3. třída – družstvo dívek: Švecová Diana 3.B, která doběhla na 3.místě, Schneiderová Viktorie 3.D, Bauerová Anna 3.B a jako náhradnice si zaběhla ze 3.A Hlaváčková Šárka. Společně doběhla děvčata na bramborové pozici. 3. třída – družstvo chlapců A: 3.A Manuel Christian – 2.místo, Mikulík Petr – 4.místo a ze 3.B Květoň Tomáš – 1.místo. Celkově vybojovali chlapci 1.místo. 3. třída – družstvo chlapců B: 3.A Čadek Tobias, Matyš Ota a ze 3.C Šimeček Martin, kteří skončili na 11.místě. 4.-5. třída – družstvo dívek: Kadlecová Andrea 5.A, Jenčíková Anna 5.B, Blacká Kateřina 5.D – 1.místo, družstvo celkově 1. místo a jako náhradnice běžela Housková Kateřina 5.A 4.-5. třída – družstvo chlapců A: 5.S Hůlka Filip, Hořejší Jakub a 4.A Volek Lukáš – 3.místo, celkově obsadili 2.místo za naším družstvem B 4.-5. třída – družstvo chlapců B: 5.S Mareš Eduard, 5.D Hrubý Filip a 4.B Nguyen Lukáš – 2.místo, toto družstvo porazilo i chlapce z družstva A a zaslouženě skončili na 1.místě. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuFimfárum 4.D

Ve čtvrtek 12.9. 2019 se vydala 4.D do táborské galerie, kde právě probíhala výstava pro milovníky animovaného filmu Fimfárum. Děti si mohly prohlédnout trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu – loutky, různé rekvizity, dekorace, originální scénické návrhy, ilustrace a s nadšením pak shlédly 2 filmy – O kloboučku s pérkem sojčím a Jak na Šumavě obři vyhynuli. Všem se to moc líbilo a tak hned druhý den ve škole při hodině Pč s chutí zkusili vymodelovat své vlastní filmové hrdiny. M.Pešičková


ikona článkuPravěk ve 4.D

V úterý 17.9.2019 jsme v hodinách VV zakončili a shrnuli vlastivědné učivo na téma PRAVĚK. Žáci ve skupinkách vyráběli plakáty, které byly plné obrázků a samozřejmě také textu o životě pravěkých lidí, mamutech, tehdejších zbraních apod. Všechny své práce pak prezentovali před ostatními spolužáky. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami… M. Pešičková


ikona článkuGrant Jihočeského kraje.

V rámci dotačního Podpora sportu, 1. výzva pro rok 2020 obdržela naše škola dotaci na nákup 4 ks minibranek na školní sportovní hřiště v celkové výši 35 000,-. Celková cena byla 57 868,- Kč. Dofinancována byla z rozpočtu Města Tábor (12 000,-) a ZŠ Tábor, Zborovská 2696 (10 868,-).


Zborovský SLAVÍK (březen/duben 2021)

Pěvecká soutěž pro žáky 5. – 9. tříd proběhla letos v březnu - samozřejmě on-line. Zpěvačky a zpěváci měli zaslat svá vystoupení, která zhodnotila porota. Zazněly moc pěkné písně, rozhodování bylo těžké. Tímto chci poděkovat dceři Zuzaně, která mi při hodnocení pomáhala. Moc děkuji všem, kteří našli čas i odvahu a soutěže se zúčastnili! Zároveň gratuluji umístěným! Diplomy a sladkost budou předány ve škole po vašem návratu. Pavlína Jíšová, uč. Hv