Aktuality

Zápis do 1.třídy - výsledky

V příloze najdete seznam přijatých žáků a seznam žáků, jejichž rodiče požádali o odklad povinné školní docházky.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
seznam-prijatych-zaku-2019.docx 24.7 Kb

POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ FÓRUM

 

Rodičovské fórum je vnímáno jako setkání zejména rodičů žáků, které mají otevřít téma vzdělávání dětí a žáků v běžných školách. Diskuse rodičů umožní školám, dalším institucím i veřejnosti lépe rozumět potřebám této cílové skupiny, čímž se posléze otevře prostor i vlastní participaci žáků se zdravotním postižením. Rodiče tím získají místo pro vyjádření a diskusi o záležitostech týkajících se jejich dětí. Setkání tak umožní zástupcům rodičů prezentovat při oficiálních jednáních svou širokou zkušenost. Setkání rodičů se uskuteční dne

 

28. 5. 2019 v 15:30 h

v prostorách Základní školy Zborovské, konkrétně v místnosti ČUSu – české unie sportu (vstup do budovy na 1. stupeň, pak doleva)

Zborovská 2696, Tábor 390 03

Téma setkání:

 

- Dítě si ubližuje? Fyzicky? Psychicky? Co s tím?

- podpora ve škole, jak to funguje

- co můžu udělat jako rodič, co může zajistit škola.

Kapacita: 15 účastníků. Prosíme o potvrzení účasti na níže uvedený email.

Občerstvení zajištěno. Setkání vede školní psycholožka a školní metodička prevence Mgr. Petra Vlčková.

Srdečně zve

Mgr. Veronika Kalášková                                 

oblastní koordinátor rodičovského fóra

774 453 879

kalaskova.veronika@zszborovska.cz


Hymna školy

Zde je možné stáhnout oficiální hymnu ZŠ Tábor, Zborovská 2696. Tuto píseň složili a nazpívali žáci školy.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hymna-zborovska.docx 12.3 Kb
hymna-zs-tabor-zborovska.mp3 7940.1 Kb

Aktuality

ikona článkuVtip 1.stupně

Ve čtvrtek 25.4. proběhla na 1.stupni soutěž o nejlepší vtip. Vtipy byly skvělé, výkony všech výborné.


ikona článkuSoutěž ve šplhu 22.3.2019

Dne 22.3. 2019 se na naší škole konala soutěž ve šplhu. Celkem se zúčastnilo 115 žáků. Závodilo se od třetí třídy. První stupeň, mimo chlapců 5. tříd, šplhal ke žluté značce na tyči, ostatní až nahoru. Výjimku dostala děvčata devátých tříd, která mohla šplhat taktéž ke žluté značce. Celkové vítězství v kategorii dívek patří Lurdes Manuel, která se konce tyče dotkla v čase 5,79 a z chlapců šplhal nejrychleji Alex Špičák 5,25.


ikona článku8. C v Kaňce

Dne 26. 3. navštívila naše třída Centrum Kaňka o. p. s. Milá paní nám napřed vysvětlila, co vůbec Kaňka je, jak funguje, jakým způsobem je financovaná a hlavně: jaké služby a komu poskytuje. Potom už jsme se rozdělili do dvou skupin a vrhli se přímo do provozu, kde jsme se seznámili s dětmi, které tamní školu a školku navštěvují, ukázali jsme si různé odborné místnosti, kde se s dětmi pracuje (muzikoterapii, logopedii, ergoterapii, fyzioterapii i třídy pro základní vzdělávání). Vše jsme si mohli vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. V závěru jsme Kaňce předali peníze vydělané na vánočních trzích. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne a už při odchodu jsme se domluvili, že z takové návštěvy uděláme tradici. Příště přijdeme nejen s finanční pomocí, ale máme v plánu i přiložit ruku k dílu coby pomocná zahradnická síla.


ikona článkuDen Frankofonie

V úterý 19. března 2019 se žáci 7. tříd, kteří se jako druhý jazyk učí francouzštinu, zúčastnili Dne Frankofonie, jenž proběhl v Táboře. Den Frankofonie konaný v Táboře zorganizovali učitelé a žáci francouzské sekce Gymnázia Pierra de Coubertina ve spolupráci s Francouzskou aliancí Jižní Čechy. Tato akce byla určena pro žáky základních a středních škol, kteří se učí francouzský jazyk. Naši žáci nejprve zhlédli v kině Svět francouzský film s českými titulky – Le Grand Bain. Film je pobavil i poučil zároveň. Po skončení filmu se všichni přesunuli na Střelnici, kde probíhal další program – hra – stopovaná na Starém městě. Žáci naší školy vytvořili dvě skupinky a vydali se do ulic Starého města, kde se na různých stanovištích dozvídali užitečné informace o frankofonních zemích a snažili se správně odpovědět všechny otázky kvízu. Program byl zakončen divadelním představením – Telle est Fannie – školního francouzského souboru studentů Gymnázia Pierra de Coubertina a koncertem francouzského pěveckého sboru – Zbor de Gimpl. Den Frankofonie jsme si moc užili a doufáme, že se za rok bude opakovat a my se ho opět budeme moci zúčastnit.


ikona článku7.S navštívila Kaňku

Kluci ze 7.S chtěli udělat radost dětem z Kaňky o. p. s. Tábor penězi vybranými na vánočním jarmarku. Rozhodli jsme se, že je navštívíme a předáme jim je osobně. Všichni zaměstnanci tohoto centra byli neskutečně příjemní a nabídli nám strávit u nich celé dopoledne. Tato akce se nám podařila uskutečnit v úterý 19. 3. 2019. Prošli jsme si některá oddělení, seznámili se s dětmi, pohráli si s nimi, vyzkoušeli různé pomůcky, které jsme vůbec neznali. A na závěr s radostí předali dar, kterým jim naše třída alespoň trochu přispěje na chystaný lyžařský kurz. Akce byla příjemná, ale i poučná. Nyní už víme, kam budou naše peníze z jarmarku směřovat příští rok! Děkujeme všem dětem i zaměstnancům za milé přivítání a celé dopoledne! P. Jíšová a celá 7.S


ikona článkuAtletické kroužky.

Celá tělocvična se na kroužku atletiky rozzářila oranžovou barvou poté, co jsme si oblékli naše nová trička s logem školy. Můžeme být jistí, že teď budeme nepřehlédnutelní a doufáme, že „oranžády“ zazáří i na závodech.


ikona článkuZborovská laťka

Dne 30.1. 2019 se na naší škole konala soutěž ve skoku vysokém. Celkem se zúčastnilo 105 žáků druhého stupně. Celkové vítězství v kategorii dívek patří Nele Vesecké výkonem 145 cm a z chlapců skočil nejvíce Petr Svoboda, který svými 165 centimetry vyrovnal školní rekord Martina Veřtáta z roku 2015.


ikona článkuRecitační soutěž - okresní kolo

1.března se dvě šikovné recitátorky zúčastnily okresního kola recitační soutěže. Ve velké konkurenci to sice na stupně vítězů nevyšlo, ale jejich výkon byl moc pěkný. Pavlína Černá


Přenocování ve škole - V.B,S

5.B dostala k „Ježíšku“ voucher na nocleh ve škole. Aby jí nebylo smutno, pozvala na akci i sousední 5.S. Všichni zájemci se v pátečním podvečeru sešli před školou, kde si je převzaly třídní učitelky, někdy k neskrývané radosti rodičů:-). A co se ve škole dělo potom? Hry, humor, zábava, stezka odvahy, promítání, vyprávění, pohádka na dobrou noc a taky trochu toho „bordění“. Užili jsme si to. Text mapi,foto lefo


Vystoupení Sboráčku v Klokotech

Stejně jako v předešlých letech zazpíval Sboráček pod vedením p. učitelky Magdaleny Kolářové svým rodičům, prarodičům a blízkým v táborském kostele v Klokotech. Našim malým zpěvákům se vystoupení moc povedlo.


Vystoupení sborů

Letos se s námi rozloučily oba pěvecké sbory krásným předvánočním vystoupením ve školní jídelně.


Stromeček na náměstí

I letos si naše škola ozdobila vánoční stromeček, který si můžete prohlédnout na náměstí T. G. Masaryka v Táboře. Letos se do zdobení zapojila školní družina.


Sousedé České republiky - III.D

Žáci III.D prožili hodiny prvouky trošku jinak. Díky projektové výuce se dozvěděli spoustu zajímavostí o státech, se kterými sousedí naše Česká republika. M. Pešičková


Návštěva knihovny - V.B

Návštěva knihovny se vydařila. V.B se tam vydala za poučením i zábavou. Paní knihovnice nás provedla všemi odděleními, včetně krásně zrekonstruovaného hudebního. Naučila děti hledat knihy ve vyhledávači a vysvětlila jim, jak jsou řazeny. Takže při praktickém úkolu, kdy si paní učitelka přála knihu Zdravé bylinky, měla ji za 2 minuty na stole. A to tam prosím mají tisíce knih. Text a foto mapifo


Běh Pintovkou

Dne 10.11. 2018 se děti z kroužku atletiky vydaly na své první závody v rámci své celoroční bodovací soutěže „O nejšikovnějšího atleta“. Tyto běžecké závody se konaly v Lesoparku Pintovka. Všichni byli moc šikovní a doufáme, že se zase v tak hojném počtu uvidíme na dalším běhu.


Dopravní výchova s městskou policií ve 2. třídách

Kdo je policista, jak pracuje, co řeší a zajišťuje, se dozvěděli druháci v pátek 9. 11. 2018 při besedě. V druhé části besedy pak poznávali dopravní značky a řešili dopravní situace. Za odměnu dostali žáci CERTIFIKÁT Městské policie v Táboře.


Halloween v II.D

Na svátek DUŠIČEK, jinde slavený jako halloween, se i žáci 2. D nachystali. Čekala je návštěva Domu hrůzy, kterou pro ně připravili deváťáci. Chtěli také přispět trošku k atmosféře dne.


Návštěva knihovny - 2.třídy

Žáci 2. tříd jsou již zdatní čtenáři. Proto navštívili místní knihovnu. Dozvěděli se o výpůjčním řádu, které knihy jsou pro ně vhodné, jak s nimi pracovat, jak je vracet zpět do polic podle abecedy. Hned pochopili, proč se ji učili zpaměti. Každý si vybral jednu knihu a vypracoval pracovní list. Na závěr si ještě někteří odnesli přihlášky do knihovny domů.


Podzimní tvoření v II.D

Hezké počasí v říjnu využila třída II. D v hodině prvouky k vycházce. Žáci poznávali stromy, listy, plody a ty nejhezčí listy a přírodniny si sbírali na tvořivou dílnu. Z nich pak vytvořili lepením na čtvrtku postavičky a zvířátka. Moc se jim to povedlo.


Exkurze u hasičů

10. září navštívily třídy III.B,D Hasičský záchranný sbor v Měšicích. Zde si děti vyslechly důležité informace k záchraně lidí, zvířat a objektů, znovu si připomněly důležitá telefonní čísla a zásady, jak zavolat o pomoc. Největší radost udělala třeťákům prohlídka hasičské techniky zblízka. Děti si celé dopoledne moc užily.


Přespolní běh - 1.stupeň

V úterý 25. 9. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Děvčata 1.- 3. třídy obsadila 2.místo, chlapci 1. – 3. tříd 1.místo, děvčata 4.-5. tříd vyhrála suverénně a chlapci téže kategorie taktéž vybojovali 1.místo. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.