Aktuality

Všeobecná sportovní třída od 6. ročníku.

Všeobecná spodtovní třída od 6. ročníku.


ikona článku

Zápis do 1.třídy

ZŠ Tábor, Zborovská 2696

Zápis do 1.ročníku pro školní rok 2023/24

Zápis bude probíhat ve dnech 13. a 14. dubna 2023 od 14,00 hod do 17,00 hod.  

Tento zápis se týká také dětí, kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině (prokazuje se vízovým štítkem nebo záznamem o udělení dočasné ochrany) a dětem kterým bylo uděleno vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu na území České republiky, který se automaticky ze zákona považuje za vízum pro cizince s dočasnou ochranou (prokazuje se uděleným vízovým štítkem nebo razítkem v cestovním pasu).

K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem, které dovrší věku 6 let do 31. 8. 2023, případně s dítětem starším, které mělo ve školním roce 2022/23 odklad povinné školní docházky.

Potřebné doklady k zápisu: rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce dítěte, rodiče cizinci – pas (vízový doklad) a doklad o pobytu.

K zápisu se musí dostavit i rodiče s dítětem, které mělo po loňském zápisu vyřízený odklad školní docházky.

Odklad povinné školní docházky (§ 37 školského zákona)

Zákonný zástupce, který žádá pro své dítě odklad povinné školní docházky, se musí dostavit i s dítětem k zápisu a musí s sebou přinést doporučení PPP nebo SPC a doporučení lékaře. V průběhu zápisu zákonný zástupce vyplní žádost o odklad povinné školní docházky a výše zmíněné dokumenty přiloží k této žádosti.

Kritéria přijetí: Přijímat se budou děti s trvalým bydlištěm ze spádového obvodu a další děti do naplnění 4 prvních tříd.

Informace o přijetí

Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání bude zveřejněno na webových stránkách školy i na dveřích školy od 24. 4. 2023 po dobu 15 dnů.  Dítě bude vedeno pod registračním číslem, které zákonní zástupci obdrží při zápisu.

Další informace k zápisu Vám rádi sdělíme na schůzce s rodiči budoucích prvňáčků dne 16. 3. 2023 od 16,30 hodin ve školní jídelně.

Materiál Desatero pro rodiče předškolního věku (viz příloha) nabízí zákonným zástupcům v přehledné podobě informace o tom, co by jejich dítě mělo zvládnout před vstupem do základní školy.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
desatero-pro-rodice754533312.pdf 455.2 Kb
vyhlaska-02-2019-skolske-obvody-zs179637232.pdf 1323.3 Kb
zapis-2022-plakat-2.pdf 527.9 Kb

Hymna školy

Zde je možné stáhnout oficiální hymnu ZŠ Tábor, Zborovská 2696. Tuto píseň složili a nazpívali žáci školy.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hymna-zborovska.docx 12.3 Kb
hymna-zs-tabor-zborovska.mp3 7940.1 Kb

Aktuality

ikona článkuHODINA ZEMĚPISU S CHUTÍ USA

V sedmých třídách se probírají USA – jak hodinu oživit, co si trošku pochutnat? A to na typickém americkém jídle: hamburgery, brownies, cheesecake, coca cola. Během ochutnávky si žáci poslechli hymnu USA, seznámili se s vlajkou USA, troškou historie a st átními symboly. Marie Pěchová


ikona článkuVÍKENDOVKA – NÁRODNÍ MUZEUM PRAHA 25.3.2023

V sobotu se vydalo 31 žáků sedmých tříd (těch co jim škola od pondělí do pátku nestačí ) do Prahy do Národního muzea. V muzeu si prohlédli sekci mineralogie, evoluce, atentát na Heydricha a mnohé další. Poté měli zasloužený rozchod na Václavském náměstí. Marie Pěchová


ikona článkuSpaní ve škole 7.C

Abychom společně zažili něco nového, domluvili jsme se na spaní ve škole. Sešli jsme se v pátek 10. 3. 2023 hned po obědě před školou a už ve 14 hodin vyrazili do města. Tam jsme měli objednanou „únikovku“. U Červeného koně jsme sešli do podzemí a ve skupinkách po 5-6 jsme se pokusili splněním úkolů dostat ze zavřené místnosti. I přes mnohá úskolí to nakonec zvládli všichni. Dost promrzlí jsme se ihned vypravili zpět do školy. Ve školní kuchyňce se žáci vrhli na přípravu večeře. Vzniklo 9 skupin, které se snažily připravit co nejlepší - i vzhledově nejhezčí - pokrm. Rozhodování o vítězi bylo nelehké. Po bodování se všichni nedočkavě vrhli na připravené dobroty a jídlo mizelo před očima. Podařilo se něco schovat i na snídani. Večer ale nekončil. Po řádném úklidu kuchyňky (což obstaraly hlavně holky) jsme si ve své třídě zahráli Aktivity, a nechyběla ani bojovka noční školou. Spát se samozřejmě nikomu nechtělo, ale nakonec se podařilo zdolat i největší držáky P. Jíšová a P. Kolářová


ikona článkuDen bláznivých účesů

Dne 15.2. jsme si užili v rámci projektu Hrdá škola „Den bláznivých účesů.“ Kdo se chtěl zapojit, vytvořil si šílený účes doma, či ve škole a přišel s ním na vyučování. Byly tu různé účesy. Na hlavách se objevovaly copánky, barevné kreace, ptačí hnízda, muffiny nebo třeba nápoje. Všem to moc slušelo. Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří tento projekt podpořili.


ikona článkuDozvuky vánočního jarmarku / Kde peníze pomáhají

9. února se nám podařilo zrealizovat velice milou návštěvu zástupců z obecně prospěšné společnosti Hospic Jordán. Přišly za námi hned 3 dámy: Marie Sovadinová, ředitelka a zakladatelka hospicu, Lucia Kopřivová Markovová, fundraiserka a koordinátorka dobrovolníků a paní doktorka Miroslava Sinková a povídaly si se třídami 6. C, 7. A, 7. C, 7. D a 9. B, které se dobrovolně přihlásily. Zástupkyně hospicu nám představily náplň své práce a také od nás něco dostali. Během vánočního jarmarku žáci prodávali své výrobky a o osudu svých peněz se mohli sami rozhodnout. A některé třídy zvolili Hospic Jordán, takže jsme tímto spojili příjemné s užitečným a věřím, že je to začátek příjemné spolupráce. Jsme Táborští a měli bychom si pomáhat. Moc děkuji všem zúčastněným.


ikona článkuVelký úspěch našich žáků v okresním kole olympiády v anglickém jazyce.

Ve středu 15.02.2023 se v Táboře v DDM konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, ve kterém žákyně naší školy dosáhly vynikajících výsledků. Naše radost je o to větší, že jsme obstáli i v konkurenci škol, které se na výuku jazyků přímo zaměřují a mají větší časovou dotaci hodin jazyka v rozvrhu. V kategorii starších žáků nás reprezentovala Kristýna Chlachulová z 9.B, která se umístila na skvělém 2.místě. V kategorii mladších žáků se žákyni Linh Phamové Khánh ze 7.C dokonce podařilo vybojovat 1.místo a bude tak naši školu reprezentovat i v kole krajském! Oběma dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci školy a vítězce držíme palce do krajského kola.


ikona článkuŠkolní kolo zeměpisné olympiády

Dne 17.1. a 19.1. se na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 47 žáků 2.stupně. Výsledky: 6. roč.: 1. místo Viktor Velek 2. místo Josef Hána 3. místo Josef Vondrák 7. roč.: 1. místo Lukáš Čechtický 2. místo Michal Makovec 3. místo Matěj Medek 8. + 9. roč.: 1. místo Martin Dušek 2. místo David Boháč 3. místo Tomáš Drunecký Z každé kategorie postupují první dva na okresní kolo, které se koná 22.2. 2023, všem přejeme hodně štěstí.


ikona článkuLyžařský výcvik 7.ABC (+ 6 chlapců z 8.S)

Vzhledem k dosud probíhající zimě nás ještě před odjezdem překvapilo počasí. A to velice mile. I když v posledních týdnech sněhu všude jen ubývalo, asi 3 dny před naším odjezdem začalo sněžit, teplota klesala pod nulu a bylo bílo. Neuvěřitelné!!! Kurz proběhl od neděle 22. do pátku 27. ledna 2023. Již tradičně ZŠ Zborovská vyrazila na Kramolín na Lipno. Kurzu se zúčastnilo 53 žáků a 5 učitelů. Prvním překvapením bylo zjištění, že více než polovina žáků stojí na lyžích poprvé. Začátky proto byly velice náročné, o to větší potěšení všechny čekalo při dosažení prvních pokroků a následujících velikých zlepšení. Kromě lyžování jsme navštívili lipenský bazén, dobrovolníci si šli po lyžování ještě zaběhat, žáci měli také možnost protáhnout si namožené svaly či si zaposilovat. Ale hlavně - nechyběla závěrečná diskotéka! Kluci z 8.S nenechali nikoho sedět. Díky tomu se diskotéka rozjela hned od začátku a DJ (D. Polívka), který pouštěl písničky na přání, nezapomněl večer prolínat ploužáky. Ty měly také veliký úspěch. Nelyžaři se naučili lyžovat, lyžaři zlepšili své schopnosti, mnozí zjistili, jak fajn jsou jejich spolužáci z vedlejších (i vyšších) tříd, a vše „klaplo“. Lyžák bývá nezapomenutelný a tento je jeden z nich. Blahopřejeme všem k velkým (nejen) lyžařským pokrokům a děkujeme za pěkný týden! M. Deimová, P. Herma, P. Jíšová, Š. Kadilák, P. Vašíček


ikona článkuDen dvojčat

Také jste si přáli jako malé děti mít své dvojče? Ve čtvrtek 19. ledna se tento sen některým žákům a učitelům splnil. Byl totiž jeden z tematických dnů Hrdé školy - Den dvojčat. Kromě stejně učesaných a oblečených dvojic jsme mohli na chodbách potkat i početnější vícerčata.