ikona článkuCvičení v přírodě - IV.C,D
ikona článkuTvořivá dílna ve III.D
ikona článkuCvičení v přírodě - IV.A,B
ikona článkuŠkolní atletická olympiády 3. a 4. tříd

V pátek 9.6. proběhla školní atletická olympiáda 3. a 4. tříd naší školy. Žáci a žákyně soutěžili v běhu na 50 metrů, skoku dalekém, hodu míčkem a vytrvalostním běhu. V každém ročníku byla vyhlášena i nejlepší třída, která posbírala v soutěžích nejvíce bodů. V kategorii třetích tříd zvítězila 3.C a v kategorii čtvrtých tříd 4.B. Všem zúčastněným děkujeme a zvláště žákům a žákyním 9.B, kteří zajišťovali průběh soutěže jako technická četa!

ikona článkuPasování na čtenáře
ikona článkuSpolečné odpoledne rodičů a dětí II.D
ikona článkuKoncert Z(S)borky pro 1.stupeň
ikona článkuVicemistři České republiky.

Ve čtvrtek 25.5. se v Benešově konalo republikové finále Štafetového běhu. Náš tým společnými silami dosáhl na úžasné 2.místo a stal se vicemistry České republiky. Pouhé 3 vteřiny nás dělily od zlata.
Naši školu reprezentovali:
3.třídy: Ellen Anna Boháčová, Beáta Hrubá, Barbora Vaňková, Gabriela \Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Matěj Svoboda, Matěj Novotný
5.třídy: Sofie Tomášková, Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Klára Kloučková, Martin Hotový, Matěj Vítovec, Matyáš Máca, Marek Pospíšil

ikona článkuškolní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy

V pátek 19.5. se na naší škole uskutečnilo školní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy. Děti závodily ve čtyřech disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 50m
a běh na 500m. Každý samozřejmě závodil sám za sebe, ale současně svým výkonem přinesl body své třídě. V bodování tříd vyhrála za druhé třídy 2.B a v prvním ročníku získala zlato 1.C.
Mezi jednotlivci prvňáčků byla nejúspěšnější z 1.C Pěchová Anna Marie, která získala 3 zlaté medaile a z 1.D Dvořák Ondřej, který 3x vystoupal na stupně vítězů. Mezi druhačkami byla nejlepší závodnicí z 2.B Vysoká Julie, která si odnesla 4 medaile a u chlapců si po dvou medailích odnesli z 2.B Trieb Nicolas, Musiálek Václav a Smažík Ondřej, z 2.C Kuchař Antonín

ikona článkuDopravní olympiáda 2.-3.tříd - školní kolo
ikona článkuKrajské kolo Štafetového poháru.

Ve středu 10.5. jsme se vydali na krajské kolo Štafetového poháru do Českých Budějovic. Všechny štafety s přehledem ovládly své běhy a tudíž si závodníci ZŠ Zborovská odváží zasloužené zlato a postup na republikové finále, které se koná 25.5. v Benešově.
Jan Krátký, Matěj Svoboda, Beáta Hrubá, Gabriela Snížková 3.C
Matěj Novotný, Ondřej Vacula, Barbora Vaňková 3.D, Ellen Ana Boháčová 3.B
Sofie Tomášková 5.C, Eliška Melichová, Linda Folbergerová 5.D, Matyáš Máca 5.B, Klára Kloučková, Matěj Vítovec, Martin Hotový, Marek Pospíšil 5.S
Beáta Hrubá zazářila i v doplňkových disciplínách a vyhrála skok z místa.

Děkujeme za úžasnou reprezentaci školy a přejeme rychlé nohy na republikové finále

ikona článkuÚspěch ve výtvarné soutěži
ikona článkuStarDance aneb když sedmáci tančí pro první stupeň
ikona článkuNávštěva knihovny - III.A
ikona článkuŠtafetový pohár

Ve čtvrtek 20. 4. se na stadionu Míru konal Štafetový pohár. Jako každý rok se závodilo ve štafetě na 8 x 100 m 1. - 3. tříd, kde naši školu reprezentovali a zároveň tento závod vyhráli: Beáta Hrubá, Ellen Anna Boháčová, Barbora Vaňková, Gabriela Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Patrik Sviták a Matěj Novotný.
Ve štafetě 8 x 100 m 4. - 5. tříd, kterou také vyhráli, závodili: Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Sofie Tomášková, Klára Kloučková, Martin Hotový, David Smrž, Matyáš Máca a Matěj Vítovec. Mezi další štafetou si závodníci odpočinuli doplňkovými disciplínami – hod medicinbalem a skok z místa, kde uspěla Beáta Hrubá, která vyhrála v obou disciplínách.
Posledním během byla smíšená štafeta na 8 x 200 m, kde naši závodníci opět zvítězili. Součtem všech tří štafet se rozhodlo o celkovém vítězi.
Vyhráli žáci ZŠ Zborovská a zaslouženě postupují do krajského kola, které se koná 10. 5. v Českých Budějovicích.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

ikona článku2.třídy - výcvik psů
ikona článkuMladý strážník - 1.stupeň
ikona článkuVybíjená 5. tříd chlapců i dívek

V úterý 11.4.2023 se v táborské hale Mír uskutečnilo okresní kolo ve vybíjené žáků pátých tříd v kategorii chlapců i dívek. Oba naše výběry si vedli velmi dobře a opanovali své základní skupiny. Ve finálových skupinách poté prohráli pouze jedno utkaní s pozdějšími vítězi a po zásluze si z turnajů odvezli shodně stříbrné umístěný. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší na sportovním poli.
Družstvo dívek hrálo ve složení: Melichová, Tomášková, Folbergerová, Kloučková K., Kloučková E., Macháčková, Klimentová, Cuřínová, Špičáková, Braunerová, Zounová.
Družstvo chlapců hrálo ve složení: Beka, Faltus, Smrž, Kukla, Prokeš, Dujmovič, Friedrich, Mareš, Pešina, Pospíšil, Vačlena, Vítovec.

ikona článkuŠkolka ve škole
ikona článkuŠkolní kolo OVOV 1.-3.třídy

V úterý 28.3. se 1. - 3.třídy zúčastnily školního kola OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Děti plnily několik sportovních disciplín (leh sedy, shyby na šikmé lavičce, kliky, skákání přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok snožmo) a moc se snažily podat co nejlepší výkony.