Sportovní třídy

Základní informace o sportovních třídách.

Sportovní třídy jsou zřizované ve spolupráci s HC Tábor a FC MAS Táborsko od 5. do 9. třídy. Cílem je umožnit spojení tréninkového procesu a vzdělávání.

Základní informace o sportovních třídách.Základní informace o sportovních třídách.

Sportovní program v bodech:

• testování fyzické zdatnosti – individuální přístup v TJ a TV
  • 2krát „ranní“ TJ (každá 90 min) / týden – všeobecná pohybová průprava  (od 8:00 do 9:30 - sportovní hala 1 a 2, gymnastická hala, úpolový sál, atletické hřiště, pískové hřiště a UMT v areálu školy + Stadion Míru – přírodní tráva), začátek výuky 10.00
  • 2 hodiny „klasické“ TV (každá 45 minut) / týden – všesportovní pohybový charakter  (doplněk ranních TJ – prohlubování všeobecného pohybového rozvoje, různé sportovní hry – doplňková kompenzační činnost, atletika, základní a sportovní gymnastika, OVOV, úpoly, kondiční cvičení – pomocný rozvoj fyzické zdatnosti)
  • hodina plavání (60 minut) / týden – (15:00 - 16:00kompenzace, regenerace + zvyšování tělesné zdatnosti, plavání - dechová cvičení, specifická plavecká obratnost, prvkové plavání s kondičním aspektem, pasivní regenerace   - parní komora + ledová lázeň)

VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PROCES:

• výchovně vzdělávací program ZŠ je uzpůsoben sportovním potřebám, ale kvalita vzdělání je vždy na prvním místě, prospěchové problémy či problémy s chováním jsou vždy ihned řešeny = žádné úlevy zde neexistují, po hráčích je vyžadována stále větší samostatnost   výchovné působení
  • odpolední tréninkový proces navazuje na školní výuku – možné využití školní UMT nebo přejezd na travnatá hřiště FCT (Stadiony Na Svépomoci a Míru), přechod na zimní stadion

STRAVOVÁNÍ:

• školní strava – při obědě jsou na výběr dvě jídla (snaha o to, aby jedno z jídel korespondovalo s tréninkovým režimem)
  • oběd probíhá ve specifickém režimu tak, aby byl respektován následný odpolední tréninkový proces
  • možnost „svačinek“ přímo ve školní jídelně + projekt BOVYS (zdravá strava do škol)

Základní informace o sportovních třídách.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost