2.stupeň
ikona článkuPěškování 8.T

Ve dnech 18. 2. – 21. 2. 2024 se 8. T vydala se svými učiteli na běžkařský kurz. Bohužel počasí nepřálo, široko daleko ani vločka sněhu, takže běžkování nahradilo pěškování????. Poznávali jsme krásy Šumavy v okolí penzionu Dobík. Došli jsme do bazénu v Lipně nad Vltavou a ve středu jsme si zkusili i běžecký biatlon, opět bez sněhu. I přes nepřízeň počasí, kdy nás mrzelo, že jsme nemohli běžky ani zkusit, jsme si kurz užili a za dva dny nachodili 35km.


ikona článkuZeměpisná olympiáda

V prosinci 2023 proběhlo na ZŠ Zborovská školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci, kteří se zajímají o zeměpis nejen v rámci výuky, ale i ve svém volném čase, se mohli přihlásit a otestovat své znalosti v rámci písemného testu. V něm nešlo pouze o obecné znalosti z oblasti geografie, ale také o rychlost a přesnost hledání v atlase a schopnost orientovat se v mapách! Ve školním kole byli úspěšní a do okresního kola postoupili David Boháč (9.S), Matěj Medek (8.B), Viktor Velek (7.B), Josef Hána (7.D), Štěpán Raszka (6.S) a Antonín Kukla (6.T). Okresní kolo se poté uskutečnilo 21. 2. 2024 v prostorách ZŠ Helsinská v Táboře. Z naší školy zabodoval Josef Hána, který obhájil svůj loňský úspěch a umístil se na krásném prvním místě!


ikona článkuBruslení sportovních T tříd.

Během ledna a února se žáci sportovních tříd (6. T, 7. T a 8. T) zdokonalovali v bruslení. Během výcviku proběhly technické pasáže, možnost zahrát si hokej, či projet překážkovou dráhu na bruslích. Na všech byl po několika hodinách na bruslích vidět ohromný pokrok.


ikona článkuOkresní kolo olympiády z českého jazyka
ikona článkuVíkendovka – Mistři renesance – 8. třídy

V sobotu 17. 2. jsme se s osmáky vydali na výstavu do Českých Budějovic. Téma výstavy bylo Mistři renesance. K vidění byly repliky nejvýznamnějších děl této doby – Mona Lisa od Da Vinciho, Poslední soud od Michelangela, Zrození Venuše od Botticelliho a mnoho dalších. Audio průvodce podal žákům informace ke každému dílu.


ikona článkuOlympiáda z anglického jazyka
ikona článkuLyžařský kurz VII.A, VII.S a VII.T
ikona článkuTančí celá škola II.
ikona článku„Zborovská laťka“

Ve čtvrtek 1.2. se na naší škole uskutečnily závody ve skoku vysokém „Zborovská laťka“. Celkem se zúčastnilo 90 žáků druhého stupně. Závodníci předvedli skvělé výkony a padl i rekord školy, o který se postaral Jan Lažek svým skokem 180cm.
dívky 6.třída: 1.-2. Aneta Zounová a Adéla Křížovská 120cm, 3.-4. Eliška Melichová a Linda Folbergerová 115cm
chlapci 6.třída: 1. Matěj Vítovec 140cm, 2. Adam Dujmovič 130cm, 3. Oliver Šimeček 130cm
dívky 7.třída: 1. Viktorie Schneiderová 135cm, 2. Eliška Benáková 120cm, 3. Denisa Dušáková 110cm
chlapci 7.třída: 1. Tobias Čadek 150cm, 2. Christian Manuel 150cm, 3. Jakub Marek 145cm
dívky 8.třída: 1. Sára Tomášková 135cm, 2. Natálie Křížová 125cm, 3. Sofie Pízová 125cm
chlapci 8.třída: 1. Petr Nedvěd 155cm, 2. Matyáš Plocek 150cm, 3. Jakub Hrazánek 145cm
dívky 9.třída: 1. Simona Mikšíková 125cm, 2. Beáta Bečvářová 120cm, 3. Šárka Křížovská 120cm
chlapci 9.třída: 1. Jan Lažek 180cm, 2. Adam Lažek 165cm, 3. Marek Fabišík 165cm


ikona článkuVánoční vystoupení Z(S)borky a UČITELSKÉHO pěveckého sboru

I letos pěvecký sbor žáků z 5. – 9. tříd uspořádal několik vánočních vystoupení. Byl to „fičák“. Celá série začala už 30. 11. 2023 zpíváním v OD Dvořák v Táboře, kde sboristé vystupovali ve vánočního programu obchodního domu. Ihned po skončení vystoupení se museli všichni zpěváci vrátit do školy, protože v tentýž den je čekalo ještě zpívání před svojí školou při příležitosti rozsvěcení vánočního stromku a otevření školy pro Vánoční jarmark.
Po téměř třítýdenní pauze (a soustavném nácviku) sbor zazpíval v G-centru seniorům (pondělí 18. 12.), následující den v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech (19. 12.) a ve čtvrtek 21. 12. ještě ráno v 7:30h pro spolužáky, učitele i rodiče – ve škole před školní jídelnou.
Letos tím ale koncerty neskončily. Přibyla nabídka z kostela Církve československé husitské ve městě, v ulici Farského. Závěrečné vystoupení tedy proběhlo až v novém roce – ve čtvrtek 4. 1. 2024. Prostory kostela se nám moc líbily, příští rok zde koncert opět proběhne.
I letos na vystoupeních v kostelech nechyběly paní učitelky, které chodí pod taktovkou p. uč. Pavlíny Jíšové také pravidelně zpívat. Zazpívaly pár písní samy, poté i společně s dětmi. Je to vždy milé zpestření celého programu, na které se všichni těší.
Bylo potěšující, že náročné nacvičování mělo takový úspěch. Je to pro všechny motivací i pro další roky.
ikona článkuHravý přírodopis
ikona článkuZájezd do Národního divadla
ikona článkuÚspěšné tažení florbalistů v kategorii mladších žáků.

Mladí florbalisté prožili úspěšnou cestu, která skočila až v krajském finále. Družstvo složené z žáků 6. a 7. tříd naší školy (Plášil, Pražák, Doležal, Kubašta, Pejša, Gorský, Tíkal, Schwarz, Vondrák, Vošta, Šimeček, Ručka, Vítovec, Pešina, Hotový, Schmaus, Hák, Fabišík a Příhoda) nejprve vyhrálo okresní kolo, kdy suverénně opanovalo svůj turnaj v úterý 7.11. a následující den vyhrálo i superfinále proti ZŠ F. Křižíka Bechyně v poměru 10:1, čímž se kvalifikovalo na kolo krajské, které se konalo 6.12. v Kaplici. Zde naše družstvo našlo přemožitele až ve finále, kde prohrálo v poměru 2:1 s ZŠ Jindřichův Hradec. Výsledky z okresního kola si můžete prohlédnout v přiloženém souboru. Všem hráčům patří veliké poděkování a skvělou reprezentaci naší školy.


ikona článkuExkurze do vánoční Vídně

28. listopadu vyrazil výběr žáků 8. a 9. tříd na exkurzi do Vídně. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, který patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Po prohlídce zahrady a 1. adventních trhů jsme se přesunuli do centra Vídně, kde jsme si prohlédli nejdůležitější památky.
Posledním místem návštěvy byla radnice, kde se nachází nejznámější vídeňský adventní trh Christkindlmarkt. Ochutnali jsme místní speciality, projeli se na ruském kole a nasávali vánoční atmosféru. Moc jsme si to užili a nezbývá než popřát Frohe Weihnachten!


ikona článkuKino Svět – film Napoleon – 8. třídy

V osmé třídě žáci probírají v hodinách dějepisu Napoleona a jeho vládu. Jak jim tuto dobu přiblížit? Co zajít do kina na nový film od slavného režiséra R.Scotta Napoleon? A tak jsme s osmáky vyrazili. Film trval více jak 2,5 hodiny, ale díky skvělému obsazení a úžasným válečným scénám film utekl velice rychle. Z kina jsme všichni odcházeli spokojeni a plni nových historických poznatků.
M.Pěchová


Ruchařina aneb Hudebka v 8. třídách trochu jinak
ikona článkuVoices of Zborovská 2
Doporučené sešity a pomůcky 2023/24
ikona článkuŠD - výstava "Když čas je vším"