2.stupeň
ikona článku

Okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Dne 20.února 2020 se v Domě dětí a mládeže v Táboře konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce.
V kategorii I.A soutěžil Josef Kluzák. V kategorii II.A nás, stejně jako loňský rok, reprezentovala Veronika Volčková. Oba žáci naší školy obsadili ve velké konkurenci krásné 11. místo.
Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.


ikona článku

Basketbal dívky IV.


ikona článku

Fyzika prakticky.

Žáci 6-tých tříd se ve fyzice učí taky měřit objemy nepravidelných těles. V 6.B prakticky měřili objem přinesených kamínků za pomoci odměrných válců. Procvičili si odečet hodnot a z nich výpočet objemu daných těles.

Ing. Varga František - učitel fyziky


ikona článku

Olympiáda z ČJ - okresní kolo

V okresním kole, které se konalo v pondělí 20. 1. 2020, se podařilo Jiřímu Kortanovi obsadit 5. místo. Moc gratulujeme!


ikona článku

Antické mýty v šestých třídách

Dne 11. 2. k nám přijeli z Prahy herci Markéta Holá a Jiří Šmirk se svým Storytellingem. Poutavě nám během jedné vyučovací hodiny převyprávěli některé antické báje. Nejvíce děti zaujaly příběhy o tom, jak Zeus porodil z vlastního stehna svého syna a v jakých převlecích byl nevěrný své ženě Heře. Společně budeme hledat v hodinách literatury další zajímavosti ze Starých řeckých bájí a pověstí.


ikona článku

Jihočeský zvonek školní kolo


ikona článku

Lyžařský kurz 7.ABD

V termínu 5.1. - 10.1.2020 se uskutečnil lyžák v našem tradičním místě - v hotelu Kramolín. I přes nepříznivé sněhové podmínky se podařilo splnit cíle, tj. ukázat krásy lyžování.


ikona článku

Lyžařský kurz 7.CS6.S

Lyžařský kurz sportovních tříd doplněný o žáky 7.C proběhl na hotelu Kramolín. Sněhové podmínky se zlepšily, ale počet otevřených sjezdovek ne, tak byly stejné podmínky na lyžování jako u kurzu na začátku ledna. Přes komplikace si někteří žáci i zaplavali, ostatní absolvovali vycházku podél Lipna.


ikona článku

Zborovská laťka

V úterý 28.1. 2020 se ve velké tělocvičně naší školy uskutečnilo klání ve skoku vysokém – Zborovská laťka. Soutěže se zúčastnilo 89 chlapců a děvčat 2.stupně. Nejlepší skokan David Merxbauer 9.S překonal laťku ve výšce 155 cm. Z dívek Kateřina Harazinová skočila 145 cm. Rekord ve skoku vysokém drží stále Petr Svoboda, který přelétl laťku ve výšce 170 cm.


ikona článku

Florbal CH III


ikona článku

Florbal KP


ikona článku

Koncert pěveckého sboru v kostele


ikona článku

Olympiáda z českého jazyka


Doporučené sešity a pomůcky II. stupeň