ikona článkuHalloween v 6.A.

Dnes 22.10 jsme trochu předčasně slavili svátek všech svatých- Halloween. Zde trochu o původu svátku.Halloween je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Den 31. října byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou). Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Stavěli proto oltáře, které obsahovaly ptačí pera, či zvířecí lebky, a měly za účel navázat spojení s mrtvými, pro které se pak pořádaly uctívací obřady. Svátek se v keltštině nazýval Samhain. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo do dnes. Lidé před svými domy staví malé oltáře, ovšem k jejich stavbě jsou používány vyřezávané dýně, místo ohňů se zapalují svíčky. Se třídou 6. A jsme dnes vyřezávali dýně, povídali si o historii Halloweenu a vyslechli referát připravený od Dominika. Slavnostní atmosféru jsme využili k rozloučení se s paní asistentkou Vlastou Mrázovou, která ve třídě končí jako asistentka.
Děkuji všem za pěkné ráno a příští rok v kostýmech…
Třídní učitelka A. Fuková

Kroužky na II. stupni ve školním roce 2021/22
Doporučené sešity a pomůcky
ikona článkuOkresní kolo florbalu dívek 8. - 9.třída

23.11. 2021 hrála naše děvčata okresní kolo florbalového turnaj. Účastnilo se 10 družstev. Suverénně jsme postoupili ze skupiny (ZŠ Bechyně 5 - 0, GY Soběslav 0 - 0, ZŠ Jistebnice 2 - 0, ZŠ Soběslav EB 1 - 1). Ve finálové skupině jsme dvakrát prohráli 0 -1 (ZŠ Mladá Vožice a ZŠ Soběslav KOM). Naší největší zbraní byla bojovnost a týmové nasazení. Nejvíc nás trápila koncovka. Vstřelit gól, bylo kromě dvou zápasů velmi těžké. Velká část týmu je z 8. třídy, proto vidím do příštího roku velkou naději na medaili.
Reprezentovali nás:
Běhounová Michaela, Baloghová Natálie - 8.C
Lakatosová Julie - 8.A
Kovandová Tereza,Chlachulová Kristýna, Zelenková Amálie - 8.B
Trčková Eliška - 9.C
Čechová Veronika,Veselá Daniela - 9.D
Smajdorová Aneta, Kobylková Šárka - 9.B
Bálková Lucie, Tomášková Aneta, Mácová Markéta - 9.D

ikona článkuFlorbal - chlapci 6. - 7. třída

V úterý 9. 11. 21 se florbalové družstvo chlapců naší školy v kategorii CH III zúčastnilo okresního přeboru škol ve florbalu. Turnaj se konal v házenkářské hale v Sez. Ústí.
Naše družstvo, které bylo složené z hokejistů a fotbalistů ze 7. S a 6. S turnaj jasně vyhrálo. Vyhráli jsme všechna utkání, nedostali žádnou branku a vstřelili 28 branek. (viz výsledky)
Jako vítěz prvního dne, jsme ve středu jeli hrát o postup do KP s vítězem druhé části turnaje.
Finálový zápas proti Malšicím, jsme po rozpačitém 1. poločase (1:0), zvládli také poměrně jasně, (6:0) a zaslouženě postoupili do KP.
Všechny hráče chválím za přístup, nasazení i chování.
Petr Herma

ikona článkuAdaptační kurz 6.T

Ve dnech 22. – 24. září 2021 proběhl pro žáky 6. T adaptačně-sportovní kurz se zaměřením na atletiku. Žáci byli ubytováni v penzionu Čertovka na Monínci. V průběhu 3 dní se děti naučily atletickou abecedu, prošly si nácvikem hodu kriketovým míčkem, vypilovaly správnou techniku kliků, dřepů a vzporů. V Akitivity parku si prošly lanovým parkem, vyzkoušely si lukostřelbu, sjížděly tubing a skákaly na bungee trampolíně. Pan Deim se svým synem Michalem připravili pro děti 2 trasy orientačního běhu. Neztratil se nikdo, někteří si tu delší trasu ještě zopakovali. Večer děti relaxovaly ve vnitřním bazénu s vířivkou v hotelu Monínec a ti odvážnější se každé ráno otužovali ve venkovním bazénu, který měl přibližně 14 stupňů. Poslední den jsme zakončili 6 km procházkou a soutěžními hry na parkovišti. Pro mnohé z dětí byl tento kurz prvním sportovním soustředěním. Většina z nich si několikrát sáhla až na dno svých sil. Občas byly i slzičky a občas to bolelo. Ale takový je sport. Už teď se všichni děti těší na příští školní rok, kdy je čeká další soustředění. Mgr. Miroslava Malechová, Mgr. Miroslava Deimová, Mgr. Petr Vašíček