Okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Dne 20.února 2020 se v Domě dětí a mládeže v Táboře konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce.
V kategorii I.A soutěžil Josef Kluzák. V kategorii II.A nás, stejně jako loňský rok, reprezentovala Veronika Volčková. Oba žáci naší školy obsadili ve velké konkurenci krásné 11. místo.
Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Basketbal dívky IV.

Fyzika prakticky.

Žáci 6-tých tříd se ve fyzice učí taky měřit objemy nepravidelných těles. V 6.B prakticky měřili objem přinesených kamínků za pomoci odměrných válců. Procvičili si odečet hodnot a z nich výpočet objemu daných těles.

Ing. Varga František - učitel fyziky

Olympiáda z ČJ - okresní kolo

V okresním kole, které se konalo v pondělí 20. 1. 2020, se podařilo Jiřímu Kortanovi obsadit 5. místo. Moc gratulujeme!

Antické mýty v šestých třídách

Dne 11. 2. k nám přijeli z Prahy herci Markéta Holá a Jiří Šmirk se svým Storytellingem. Poutavě nám během jedné vyučovací hodiny převyprávěli některé antické báje. Nejvíce děti zaujaly příběhy o tom, jak Zeus porodil z vlastního stehna svého syna a v jakých převlecích byl nevěrný své ženě Heře. Společně budeme hledat v hodinách literatury další zajímavosti ze Starých řeckých bájí a pověstí.

Jihočeský zvonek školní kolo

Lyžařský kurz 7.ABD

V termínu 5.1. - 10.1.2020 se uskutečnil lyžák v našem tradičním místě - v hotelu Kramolín. I přes nepříznivé sněhové podmínky se podařilo splnit cíle, tj. ukázat krásy lyžování.

Lyžařský kurz 7.CS6.S

Lyžařský kurz sportovních tříd doplněný o žáky 7.C proběhl na hotelu Kramolín. Sněhové podmínky se zlepšily, ale počet otevřených sjezdovek ne, tak byly stejné podmínky na lyžování jako u kurzu na začátku ledna. Přes komplikace si někteří žáci i zaplavali, ostatní absolvovali vycházku podél Lipna.

Zborovská laťka

V úterý 28.1. 2020 se ve velké tělocvičně naší školy uskutečnilo klání ve skoku vysokém – Zborovská laťka. Soutěže se zúčastnilo 89 chlapců a děvčat 2.stupně. Nejlepší skokan David Merxbauer 9.S překonal laťku ve výšce 155 cm. Z dívek Kateřina Harazinová skočila 145 cm. Rekord ve skoku vysokém drží stále Petr Svoboda, který přelétl laťku ve výšce 170 cm.

Florbal CH III

Florbal KP

Koncert pěveckého sboru v kostele

Olympiáda z českého jazyka