Florbal D IV.

Evropský den jazyků

Republikové finále - přespolní běh

Ve čtvrtek 17.10. 2019 jsme vyrazili na republikové finále do Hradce Králové. Naši školu reprezentovala družstva starších dívek – 14. místo a chlapců – 10. místo. Ve velké konkurenci se dokázala prosadit Lurdes Manuel, která skončila na 3.místě.
Starší děvčata: Šárka Krchová, Kateřina Květoňová, Veronika Floriánová IX.A, Eva Šiková, Sabina Tvrzová IX.B, Lutrdes Manuel VIII.B.
Starší chlapci: Petr Svoboda, Jan Žirovnický IX.A, Jan Dvořák, David Merxbauer, David Písařík IX.S a Matyáš Cícha VIII.S

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Výročí vzniku Československa.

Vzhledem k tomu, že se blíží další výročí vzniku Československa, již 101., připravili si žáci devátých ročníků naší školy výstavu připomínající právě události 28. října 1918 a slavné osobnosti té doby. S chystáním jim pomohly paní učitelky dějepisu - Marie Pěchová a Jaroslava Semrádová. V rámci výuky také dívky 9. ročníků, pod vedením J. Semrádové, připravily drobné pohoštění, které přispělo k milé atmosféře zahájení výstavy. Výstava je instalována v prostorách před školní jídelnou.

Vendula Švarcová

Krajské kolo v přespolním běhu

Ve středu 9.10. 2019 se v Jindřichově Hradci konalo krajské kolo v přespolním běhu, kam z okresu postoupila družstva starších žáků i žákyň a mladší družstvo dívek. I zde všichni předvedli skvělé výkony.
Za mladší dívky, které si vyběhly stříbrnou pozici, závodily: Chmátalová Lucie- 30. místo, Švecová Leona – 5.místo VII.A, Trčková Eliška 22. místo VII.C, Kutová Veronika – 10. místo, Běhounová Michaela 11. místo VI.C a Kovandová Tereza – 13. místo VI.B
Starší děvčata si doběhla pro zlato ve složení: Farová Kristýna – 16.místo, Šiková Eva – 9. místo, Tvrzová Sabina – 10. místo IX.B, Krchová Šárka – 3.místo, Floriánová Veronika – 15. místo IX.A a Manuel Gloria Lurdes – 1.místo VIII.B
Starší hoši, i přes zranění jednoho závodníka na trati, dokázali taktéž vybojovat zlato: Dvořák Jan- 12. místo, Merxbauer David – 8. místo, Písařík David – nedokončil z důvodu zranění IX.S, Svoboda Petr – 5. místo, Žirovnický Jan – 4. místo IX.A a Cícha Matyáš – 14. místo VIII.S

Obě starší družstva postupují na republikové finále, které se koná ve čtvrtek 17.10. 2019 v Hradci Králové. Tak ať to běží!!!

HOP Aréna Čestlice

V rámci Sazka olympijského víceboje v projektu OVOV naše škola vyhrála 50 vstupenek do HOP Arény v Čestlicích. Z celé školy bylo vybráno 50 dětí, které nás úspěšně reprezentovaly ve sportovních soutěžích a ve středu 25.9. 2019 jsme vyrazili si užít 2 hodiny skákání.

Zájezd do anglického divadla

Okresní přebor v přespolním běhu.

V úterý 1.10. 2019 se na Komoře konal okresní přebor v přespolním běhu. Závodilo se v pětičlenných družstvech, kde první čtyři bodovali. Kromě mladších žáků, kteří skončili na 2.místě, si všechna družstva vyběhla postup na krajské kolo v Jindřichově Hradci, které se koná ve středu 9.10. 2019. Naši školu reprezentovali:
Dívky mladší: 6.C Kutová Veronika, Běhounová Michaela, 6.B Kovandová Tereza, 7.C Trčková Eliška a stříbrná v jednotlivcích Švecová Leona 7.A
Chlapci mladší: 6.S Herma Petr – 2.místo, Vavřinec Lukáš, Jiroušek David, 6.A Vrzal Ondřej
Dívky starší: 9.B Tvrzová Sabina, Šiková Eva, Harazinová Kateřina, 8.D Tichá Natálie a vítězka Manuel Lurdes z 8.B
Chlapci starší: 9.S Dvořák Jan, Merxbauer David – 3.místo, Písařík David, 9.A Žirovnický Jan a 8.S Cícha Matyáš

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Návštěva fotbalu.

Když máte třídu plnou slávistů, není co řešit. A proto jsme v sobotu 28.9. vyrazili s klukama ze 6.S a 7.S na fotbalový zápas Slavie-Mladá Boleslav. Lístky jsme získali od Slavie zdarma a za to jim patří velké dík. Připojili se k nám i rodiče některých žáků. Cestou nemohla chybět zastávka v McDonaldu a pak už se jelo fandit. Kluci ve slávistických barvách – jak jinak  . Zápas byl napínavý do samého konce, ale Slavie nakonec vyhrála 1:0. Cestou domů se skandovalo ještě v autobuse, výhra se musela oslavit.
tř.uč. Marie Pěchová a 6.S

8.C a 8.S - návštěva pobočky Městské knihovny Tábor na naší škole

Výtvarná exkurze do AJG září 2019

Renovace koně

Žáci loňské a letošní 9. C pracovali v hodinách výtvarné výchovy na renovaci koně, který už delší čas sloužil spíše jako útočiště pro vosy než jako esteticky působící objekt.Betonový piedestal museli v hodinách Vv napřed postupně otlouct od drolících se kusů starého materiálu, potom s pomocí vyučující natáhnout stavební lepidlo a vytvořit mozaiku z rozbitých starých dlaždic (vzhledem k časové náročnosti tvorby mozaiky se nám do konce loňského školního roku nepovedlo dokončit podstavec celý, dvě jeho stěny tedy dodělávala v srpnovém přípravném týdnu vyučující Vendula Koubková s laskavou pomocí kolegyně Jany Hátlové). I kůň samotný potřeboval radikálně upravit vizáž, žákyně současné 9. C mu tedy provedly kompletní povrchovou úpravu sádrovými obvazy, barvou ve spreji a nezapomněly ani na barevnou hřívu z vlny v duhových barvách. Na našeho nového veselého koně se můžete přijít podívat na dvorek u školní jídelny.

Republikové finále OVOV

Hned na začátku školního roku, ve středu 4.9. 2019, jsme již po deváté vyrazili do Brna na republikové finále OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů). Během čtvrtka a pátka jsme závodili v deseti disciplínách na stadionu VUT. Letošním olympijským patronem nám byl triatlonista Filip Ospalý. Za družstvo bojovali: Klára Kubálová, Kateřina Harazinová IX.B, Natálie Konůpková VIII.C, Linda Čeňková VII.C, Jan Žirovnický IX.A, Petr Mareš, David Písařík, Jan Dvořák IX.S a společně skončili na 30.místě. Úspěšnější byli jednotlivci, kde Vojtěch Packa ročník 2006 obsadil 12.místo, Hugo Sochůrek r. 2008 – 8.místo a Jan Klečacký r. 2008 – 4.místo.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy
výsledky na http://rf.ovov.cz/

Doporučené sešity a pomůcky II. stupeň