2.stupeň
ikona článkuBasketbal D IV
ikona článkuBasketbal kategorie III
ikona článkuDen vodních sportů na Harachovce
Doporučené sešity a pomůcky na školní rok 2024/2025
ikona článkuHázená CH III.
ikona článkuKrajský přebor v malé kopané
ikona článku6.T – tenisový kurz.

V rámci výuky absolvují sportovní T třídy kurzy různých sportů. Tentokrát nás čekal tenis. Pod vedením instruktorů si žáci vyzkoušeli základy tenisu a po 2 hodinách na kurtu byl vidět pokrok. Děti to chytlo a už se těší na další sportovní kurz.


ikona článkuAtletický přebor Táborska - 2.stupeň.

V úterý 18.6. a ve čtvrtek 20.6. se na atletickém stadionu Mír uskutečnil Atletický přebor Táborska, kterého se zúčastnilo 22 škol. Žáci naší školy opět předvedli jací jsou bojovníci a zaslouženě obsadili 1.místo s velkým bodovým náskokem na druhou školu. Ovšem námi vytvořený loňský rekord o 8 bodů nepadl.
Naši školu reprezentovali:
Ml.dívky: Viktorie Schneiderová (2.místo v běhu na 800m, 2.místo ve štafetě), Denisa Dušáková, Lucie Dušková, Šárka Hlaváčková (všechny 2.místo ve štafetě), Adéla Makovcová (2.místo v hodu kriketovým míčkem), Eliška Benáková, Lenka Červenková, Eliška Melichová, Klára Kloučková, Adéla Slípková
Ml.chlapci: Vojtěch Nechanický (1.místo ve skoku vysokém, 1.místo v běhu na 60m a 3.místo ve štafetě), Jan Marek, Adam Dujmovič, Tomáš Fabišík (všichni 3.místo ve štafetě), Adam Šiška, Matěj Pražák (3. místo ve běhu na 1000m), Štěpán Švec, Ondřej Davídek, Martin Hák a Jakub Doležal.

St.dívky: Kateřina Blacká, Sofie Pízová, Zora Nováková, Kristýna Štoudková (všechny 1.místo ve štafetě), Tereza Nováková, Kristýna Baloghová, Nela Blafková, Petra Kostinová, Sára Tomášková, Natálie Křížová, Denisa Cuřínová
St.chlapci: Jan Lažek (1.místo skok vysoký, 2.místo skok daleký, 1. místo štafeta), Adam Lažek (2.místo skok vysoký, 2.místo běh na 1500m, 1.místo štafeta), Jan Kašpar (3.místo skok vysoký, 1.místo štafeta), Ondřej Sobotka, Matyáš Plocek, Vojtěch Lhoták, Gabriel Vokrouhlecký, Jakub Hrazánek, Jakub Pícha, František Kukla, Vojtěch Koutenský
Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy


ikona článkuNorsko 2024

Žáci 8. a 9. tříd se v termínu od 2.6. do 8.6. 2024 zúčastnili poznávacího zájezdu do Norského městečka Skei a jeho okolí.
Po dlouhé a náročné cestě jsme dorazili do malebného městečka, kde pro nás měli připravený krásný program.
První den po příjezdu jsme navštívili fjord Geiranger. Fjord jsme procestovali na lodích, kde jsme viděli spoustu vodopádů a dalších krásných míst, například Orlí stezku.
Další den jsme navštívili místní školu, pro kterou jsme měli připravenou prezentaci o naší škole. Poté následovala prohlídka místní školy, která byla velice zajímavá a dobře vybavená.
Následující den jsme se vydali na cestu „Peera Gynta“, která zprostředkovává krásný přírodní zážitek, se kterým byl Peer Gynt spjat.
Poslední den v Norsku jsme jsme si užili. Navštívili jsme město Lillehammer, kde jsme navštívili sportovní areál, který v roce 1994 sloužil k olympijským účelům.
Tímto se naše cesta po Norsku chýlila ke konci a další den jsme se vydali na zpáteční cestu.
Zájezd byl skvělý. Poznali jsme nejen krásná místa, ale i nové přátele z naší školy. Opravdu se vydařil, budeme mít na něj moc krásné vzpomínky!


ikona článkuPřednáška Arnošta Petráčka.

V pondělí 20.5.2024 navštívil naši školu úspěšný paraplavec a paralympionik Arnošt Petráček. Jeho přednáška o vlastní životní cestě plné nejen sportovních úspěchů zaujala veškeré publikum tvořené žáky sportovních tříd, kteří přispěli společně částkou 10 000 Kč na Arnoštovu paralympijskou přípravu pro OH v Paříži. Částka vybraná na jeho podporu byla z peněz, které sami žáci vydělali na naší školní charitativní akci „Vánoční jarmark“. Moc děkujeme Arnoštovi za jeho skvělou a obohacující přednášku a přejeme spoustu dalších úspěchů v osobním a sportovním životě. Všichni budeme zároveň držet všechny palce při jeho obhajobě cenných kovů na blížící se paralympiádě!


ikona článkuSenzační úspěch na RF AČ v Holešově.

Ve čtvrtek 13. 6. 24 se konalo v Holešově na Moravě republikové finále atletického čtyřboje.
Závodů se zúčastnilo 12 nejlepších družstev z celé ČR.
V silné konkurenci 60 závodníků, (převážně atletů), si naši chlapci (převážně fotbalisté) , vedli neskutečně dobře.
Družstvo ve složení :
Adam Lažek, Jan Lažek , Ondřej Sobotka – 9.S.,
Jan Kašpar 9.E. a Matyáš Plocek 8.B. obsadilo úžasné 2. místo (viz.výsledky).
Ještě většího úspěchu jsme dosáhli mezi jednotlivci, kde Adam Lažek zvítězil a Jan Lažek obsadil 2. místo. Oba fotbalisté tak porazili všechny atlety z celé republiky.
Všem klukům blahopřeji a děkuji za skvělou spolupráci.
Petr Herma


ikona článkuSportovní kurz 6.T a 7.T

Na konci května se T třídy vydaly na sportovní kurzy do Roudné u Tábora. Šesťáky čekal kurz vodních sportů, kde si vyzkoušeli jízdu na kajaku, kanoe, paddleboardu a sedmáky čekal cyklokurz, každý den několik desítek km v sedle, zakončený závody. Slunce, teplo, déšť a zima, ale všichni to zvládli a moc si to užili. V příštím roce naviděnou na dalším sportovním kurzu.


ikona článkuVýlet 8.C – Praha – Laser game

V úterý 11. 6. 2024 jsme vyrazili do Prahy. Společně jsme se domluvili, že si výlet zpestříme návštěvou laser game. I když jsme museli metrem, a následně i autobusem, cesta proběhla hladce a už jsme v rukách drželi pistole. Dali jsme několik her, bylo to super.
Po návratu na Václavské náměstí následoval rozchod, který jsme si také moc užili.
Výlet se nám moc líbil. Kam příští rok?


ikona článkuFotbal III
ikona článkuPotápění
ikona článkuPaintball 6-7 třída
ikona článkuPostup na MČR v atletickém čtyřboji
ikona článkuAtletický čtyřboj II. stupeň
ikona článkuKK OVOV
ikona článkuVII.A v galerii
ikona článkuVolejbal okresní kolo
ikona článku10. Reprezentační ples.


3.5. se v hotelu Palcát uskutečnil již 10. reprezentační ples naší školy. Během večera jsme se rozloučili s našimi deváťáky, kteří nám pak předvedli svá vystoupení. O půlnoci přišlo na řadu půlnoční překvapení v podání učitelského sboru. Celý večer se nesl v přátelské atmosféře, kdy jsme se potkali s rodiči našich žáků i mnoha bývalými žáky naší školy.


ikona článkuDeváťáci - Ostrava, Osvětim – duben 2024

Ve čtvrtek 25.4. se naši deváťáci vydali na exkurzi do Ostravy a Osvětimi. První den jsme navštívili Dolní oblast Vítkovice – symbol výroby železa v dobách Československa. Následoval přesun do Českého Těšína a přenocování. V brzkých ranních hodinách jsme vyrazili do hlavního cíle naší cesty – největšího koncentračního tábora z 2.sv.války – Osvětimi. Prohlídka trvala více jak 3 hodiny a je to opravdu návštěva, ze které Vás zamrazí. I přesto je důležité tato místa vidět, protože „Zapomenout, znamená zabít všechny oběti podruhé.“ – Elie Wiesel


ikona článkuHusitský Tábor – 7. třídy

Během dubna se všechny naše sedmé třídy vydaly na prohlídku Tábora – Starého města. Součástí exkurze byla prohlídka podzemí a nově otevřeného Husitského muzea. Žáci si prohloubili znalosti, které získali během hodin dějepisu a zůstal čas i na zmrzlinu.


ikona článkuVII.D Kytice v knihovně
ikona článkuSedmáci v ZOO
ikona článkuVýlet VIII.B
Krajské kolo házená.

Vydařená premiéra na krajském finálovém turnaji v házené chlapců 6.-7. tříd.
Házenkářský tým složený ze žáků 6. a 7. tříd naší základní školy se nejprve probil z druhého místa v okresním kole, které se konalo v úterý 12.3. v Sezimově Ústí, do krajských bojů. Na krajském finálovém turnaji ve středu 20.3. poté obsadil v opět v hale v Sezimově Ústí krásné páté místo. Naši první účast v tomto sportu na krajské úrovni jsme tedy zvládli skvěle. Všem našim reprezentantům děkujeme za jejich nasazení v bojích o co nejlepší prezentaci naší školy na sportovním poli!


ikona článkuKrajské kolo Přehlídky recitátorů
ikona článkuOkresní kolo přehlídky recitátorů
ikona článkuStarDance aneb Když sedmáci tančí

Tato soutěž už má na naší škole opravdu velkou tradici. Sedmáci v pátek 26. 4. 2024 opět předvedli, co se všechno za poslední 3 měsíce v hodinách Hv naučili.
Diváci letos mohli vidět i nové tance. Těmi byla čača, country, a z Just Dance tanec na píseň Waka Waka. Hlavně ten poslední sklidil obrovský úspěch. Mezi tradičními zůstala polka a blues.
Z původních 12 párů zůstalo 10, někteří se na soutěž úplně necítili. Všichni zúčastnění předvedli skvělé výkony a bezvadné publikum je za to oceňovalo hlasitým potleskem. Letos přibylo i hodně transparentů, což soutěžící velice povzbudilo.
Sice porota rozhodla o pořadí, ale vítězi jsou v této soutěži všichni. Jde totiž opravdu o ty nejlepší a nejodvážnější ze 7. tříd.
Gratulujeme proto všem tanečníkům za jejich skvělé výkony a těšíme se opět za rok!


ikona článkuPostup na MČR v atletickém čtyřboji
ikona článkuOkresní kolo ve volejbale
ikona článkuOkresní kolo v basketbalu kategorie dívky IV.

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se naše dívky zúčastnily okresního kola v basketbalu kategorie dívky IV. (8. + 9. třída).

V prvním utkání naše děvčata porazila Jistebnici 8:4, ve druhém nestačila na pozdější vítěze ZŠ Borotín 2:10. Dále dívky zvítězily nad Gymnáziem Soběslav 6:0, nad Planou nad Lužnící 4:2 a v posledním utkání vyhrály nad ZŠ Helsinská 8:2, a tím si zajistily výborné druhé místo. Dívky si za předvedenou hru a obrovskou bojovnost zaslouží velkou pochvalu.

Naší školu reprezentovaly: Plzáková Vanessa, Křížovská Šárka, Blacká Kateřina, Kolláriková Kristýna, Doudová Adéla, Pízová Sofie, Tomášková Sára, Richtrová Lucie, Nováková Zora, Ostrá Marie, Kostinová Petra, Baloghová Kristýna a Táboříková Beáta.