ikona článkuOlympiáda v anglickém jazyce
ikona článkuLyžařský kurz 7.D 7.T 7.S .

Od neděle 8.1. do pátku 13.1. probíhal sportovně-lyžařský výcvikový kurz v Lipně nad Vltavou, kterého se zúčastnili vybraní žáci z tříd 7.S, 7.T a 7.E. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, ale z minima jsme dokázali vytěžit maximum. Celkem se kurzu zúčastnilo 50 žáků, kteří absolvovali výuku základů lyžování, nebo se dále zdokonalovali ve svých již dříve naučených lyžařských a snowboardových dovednostech. Pro žáky sportovních tříd byl kurz navíc doplněn a terénní výběhy v kopcovitém okolí. Z důvodu horších lyžařských podmínek sice letos neproběhl tradiční slalomový závod, ale žáci sportovních tříd alespoň soutěžili v běhu do vrchu. Tento závod opanoval David Sedláček, následovaný Radimem Podzimkem a Lukášem Volkem. Celý sportovní program doplnil ještě dodatkový závod plaveckých štafet, který během čtvrteční návštěvy bazénu vyhrálo družstvo kapitánky Marie Ostré. Na závěr kurzu jsme ještě všichni společně navštívili Stezku korunami stromů, kde jsme se mohli kochat krásnými okolními výhledy.

ikona článkuZ(S)borka + učitelský pěv. sbor – vánoční vystoupení
ikona článkuFutsal - divizní finále 6. a 7. třída

12. prosince 2022 proběhlo ve sportovní hale v Písku divizní finále skupiny G chlapců. Naše mužstvo sehrálo tři utkání 2 x 15 minut. O první místo se hrálo pouze v utkáním se ZŠ Písek TGM. První poločas nám vyšel náramně, vedli jsme 1:0 branou Čecha a měli hru pod kontrolou. V druhém poločase nás soupeř zatlačil, donutil k chybám a vstřelil nám tři branky. Zbylá dvě utkání postrádala kvalitu a skončila naší jasnou výhrou. Postup do konferenčního finále si zajistila ZŠ TGM Písek.

Naše sestava:
Pecká (6.S) – Volek, Kazda, Perger, Sedláček, Čech, Vesecký, Kočí, Kubů (všichni 7.S)
ZŠ Zborovská – ZŠ Týn nad Vltavou – 5:1 (2:0)
Branky: 2 Kazda, Kubů, Volek, Sedláček
ZŠ Zborovská – ZŠ Písek TGM – 1:3 (1:0)
Branky: Čech
ZŠ Zborovská – ŽS Písek J.Huse – 15:1 (5:1)
Branky: 3 Sedláček, 3 Čech, 3 Kubů, 3 Kočí, Kazda, Volek, Perger

ikona článkuFutsal - krajské semifinále chlapců

Ve středu 14. 12. se uskutečnilo v Písku krajské semifinále chlapců skofl IV (8. a 9. třída) ve futsalu.
V celém turnaji jsme podávali velmi dobré výkony a zaslouženě vyhráli. Nejlepší utkání jsme odehráli proti fotbalovce Písku, kterou jsme porazili 7 : 0. (viz výsledky).
J. Lažek byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Hamr byl nejlepší střelec. (4 branky)
Všem patří pochvala za přístup a výkon v turnaji. Petr Herma
Sestava :
Brankář – J.Lažek
Obránci – Vavřinec, Sobotka, Kos, Zeman, A. Lažek
Útočníci – Hamr, Porubský, Kunt, Zahradník, Bauer

ikona článkuZ(S)borka (pěvecký sbor 5. – 9. tříd) v G-centru
ikona článkuVýběrový lyžařský kurz v Rakousku.

Od 4.12. do 9.12. bylo 48 žáků 8. a 9. tříd na lyžařském kurzu v Rakousku. Na začátek sezony nám vyšlo krásné počasí a lyžování na Kaprunu a v Saalbachu bylo výborné. Ve středu jsme viděli "Krampusáky" v Brucku. Parádní představení. K

ikona článkuOkresní kolo chlapců III (6. a 7. třída) ve florbale

V úterý 29. listopadu se uskutečnilo v Táboře ve sportovní hale Mír okresní kolo chlapců III (6. a 7. třída) ve florbale. V základní skupině kluci odehráli čtyři utkání po deseti minutách a po zásluze postoupili do finále. Ve finále nás soupeř z Malšic zaskočil jednoduchou hrou a rychle vedl 2:0. Přestože jsme byli celý první poločas lepším týmem, po poločase jsme prohrávali 3:1. V druhé půli jsme pokračovali v kvalitním výkonu a po vstřelení čtyřech branek po zásluze dokráčeli k vítězství v celém turnaji. Všem patří pochvala za přístup a výkon v turnaji.

Sestava: Kahoun, Erfaňuk – Kuchár, Susko, Severa, Švadlena, Smrčka – Vesecký, Kubů, Podzimek, Sedláček, Perger
Zborovská Tábor - Bolzano – 4:0 – 2 Kubů, Sedláček, Severa
Zborovská Tábor – Chotoviny - 4:0 – Kuchár, Podzimek, Švadlena, Sedláček
Zborovská Tábor – 9.května Sezimovo Ústí – 3:0 – Susko, Sedláček, Smrčka
Zborovská Tábor - Jistebnice – 3:0 – Švadlena, Susko, Smrčka

Finále:
Zborovská Tábor – Malšice – 5:3 (1:3) – 2 Sedláček, Švadlena, Kubů, Susko

ikona článkuOkresní kolo chlapců IV (8. a 9. třída) ve florbale

Ve středu 23. listopadu se uskutečnilo v Táboře ve sportovní hale Mír okresní kolo chlapců IV (8. a 9. třída) ve florbale. V základní skupině kluci odehráli čtyři utkání po deseti minutách. Po úvodní nervozní remíze, všechny ostatní zápasy vyhráli a po zásluze postoupili do finále. (viz výsledky)
Ve finále proti Helsinské jsme byli celý zápas jasně lepším týmem a zvítězili 5 : 0.
Všem patří pochvala za přístup a výkon v turnaji.
Sestava :
Brankáři – Voneš, Makovec
Obránci – Rod, Vinš, Douda F., Vavřinec, Sobotka
Útočníci – Pufr, Boháč, Podrabský,, Herma, Bartáček,Kos,, Kolář, Douda J., Skoumal

ikona článkuOkresní kolo dívek III (6. a 7. třída) ve florbale

Ve středu 7. prosince se uskutečnilo v Táboře ve sportovní hale Mír okresní kolo dívek III (6. a 7. třída) ve florbale. V základní skupině dívky odehrály tři utkání po devíti minutách. Po úvodní nervózní remíze všechny ostatní zápasy vyhrály a po zásluze postoupily do finálové skupiny. Ve finálové skupině, jsme nejprve smolně prohráli se Soběslaví, když jsme inkasovali v první minutě a přes výraznou převahu po celý zbytek zápasu jsme nedokázali vyrovnat. V posledním utkání jsme porazili Planou a obsadili tak celkově druhé místo. Všem patří pochvala za přístup a chování v turnaji. Herma Petr
Sestava:
Sofie Pízová - brankářka
Natálie Křížová - brankářka
Marie Ostrá
Adéla Doudová
Tereza Pospíchalová