2.stupeň
ikona článkuDen dětí - TEPfactor 2023.

1.6. 2023 jsme nasedli do autobusu a vyjeli směr Slapy, Chotilsko do TEPfactoru.
43 dětí se rozdělilo na skupiny po 4 až 5 žácích a s nadšením vyrazilo zdolávat nástrahy fyzické i intelektuální, známé z televizního seriálu Pevnost Boyard.

M. Blecha, T. Sekal.


ikona článkuOkresní kolo Atletického čtyřboje.

V úterý 30.5. se na stadionu Míru konalo okresní kolo Atletického čtyřboje. Naši školu v těchto závodech reprezentovali:
Mladší žáci: Petr Nedvěd VII.T – 1. místo jako jednotlivec, Šimon Klečacký VII.T – 2. místo jako jednotlivec, Matyáš Plocek VII.B, Radim Podzimek a Robin Vesecký VII.S společně obsadili 1. místo
Mladší žákyně: Kristýna Štoudková VII.B – 1. místo v jednotlivcích, Zora Nováková, Sofie Pízová VII.T, Viktorie Schneiderová a Denisa Dušáková VI.T vybojovaly 2. místo
Starší žáci: Martin Dušek IX.B – 1. místo v jednotlivcích, Adam Lažek VIII.S – 2. místo v jednotlivcích, Jan Lažek VIII.S – 3. místo v jednotlivcích, Matyáš Kunt IX.S a Jan Klečacký brali s velkým bodovým náskokem 1. místo
Starší žákyně: Michaela Běhounová IX.C – 1. místo v jednotlivcích, Natálie Baloghová IX.C, Eliška Slunečková, Tereza Kovandová a Amálie Zelenková IX.B taktéž vystoupaly na nejvyšší příčku
Všem moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy


ikona článkuCyklistický kurz 7.T

V neděli 21.5. jsme se sešli ve 13.30hod. před školou a po proškolení jsme vyrazili směr Roudná. První den jsme ujeli 25 km. Druhý den jsme se vypravili na Choustník a i s odpolední vyjížďkou jsme zvládli 48 km. Po odpoledním příjezdu následovalo osvěžení v místní pískovně. Třetí den byl v plánu celodenní výlet na Červenou Lhotu, zdolali jsme 47 km. Poslední den dopoledne byla časovka a odpoledne návrat ke škole. Cyklokurz jsme zvládli bravurně a celkem jsme najeli skoro 150 km.


ikona článkuPřespávačka VI.B
ikona článkuVýtvarný projekt s umělkyní
ikona článkuKrajské kolo kopané
ikona článkuKrajské kolo Jihočeského zvonku

V pátek 12. května 2023 se dvě žákyně z II. stupně zúčastnily krajského kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek ve Strakonicích. Své písně odezpívaly skvěle, proto si domů odvezly 2. místo (Šárka Mondeková, 9.A) a 3. místo (Ivana Chvalová, 7.D). Zaznělo i mnoho dalších nádherných melodií. Celý soutěž byla na vysoké úrovni.
Moc gratulujeme!


ikona článkuVoices of Zborovská - Studentský podcast v angličtině
ikona článku7.A a 7.T – HUSITSKÝ TÁBOR 5.5.2023

Sedmé třídy se vydaly po stopách historie města Tábor. Seznámily se s minulostí města, jednotlivých památek a navštívili podzemí. Plnily se úkoly a došlo také na odtajnění tajemného místa na soše Jana Žižky. Takže už i naši sedmáci ví, že historie skrývá mnohá tajemství ????


ikona článkuVÍKENDOVKA 2 – SEDMÁCI NA KOZÍM HRÁDKU 13.5.2023

V sobotu – dobrovolně – na školní akci ??? Proč ne ???? a tak jsme se již podruhé vydali na víkendovku – tentokrát Kozí Hrádek – po stopách mistra Jana Husa. Něco málo z historie, opékání buřtů, pozorování divoké labutě a krásná procházka.


ikona článkuBasketbal okresní kolo
ikona článkuKrajské kolo florbalu
ikona článkuKrajské kolo ve futsalu
ikona článkuOkresní kolo kopaná
ikona článkuPohár rozhlasu okresní kolo
ikona článkuStarDance aneb Když sedmáci tančí.

V pátek 28. dubna 2023 proběhla na naší škole již 15. rokem taneční soutěž StarDance. Letos do finále postoupilo 12 dvojic ze šesti sedmých tříd 7.ABCDST. Jelikož ve sportovní třídě 7.S nejsou žádné dívky, opět jsme měli i páry kombinované s dívkami z tříd vedlejších. Akce se moc povedla. Nejen tanečníci, ale i diváci byli skvělí! Svým fanděním vytvořili finalistům krásnou atmosféru. Nechyběl ani závěrečný tanec pro publikum – zájemci si mohli přijít zatancovat macarenu. A to že jich bylo!
Všem patří velký dík a tanečníkům poklona!


ikona článkuNávštěva divadla
ikona článkuNejlepší chlebíček v VII.B
ikona článkuOkresní kolo matematické olympiády
ikona článkuOkresní kolo v basketbalu dívek 8. a 9. tříd.

V úterý 18.4. proběhlo v hale Mír okresní kolo v basketbalu dívek 8. a 9. tříd. Naše dívky ve složení: Baloghová Natálie, Běhounová Michaela, Kovandová Tereza, Packová Ela, Slunéčková Eliška, Přibylová Lucie, Plzáková Vanessa, Melichová Anna, Blacká Kateřina, Kolláriková Kristýna, Mihálová Barbora, Vlková Vendula, Křížovská Šárka, Chlachulová Kristýna, Barvínková Natálie, postupně porazily SÚ školní, ZŠ Jistebnice, ZŠ Helsinská, ZŠ Planá nad Lužnicí, ZŠ Komenského Soběslav, a až v pomyslném finále se ZŠ Borotín děvčata prohrála. Za jejich přístup, výborné výkony a reprezentaci školy jim patří velké poděkování.


ikona článkuSedmá bé po škole
ikona článku„Zborovská laťka“

Ve středu 5.4. se u nás na škole konaly závody ve skoku vysokém „Zborovská laťka“. Celkem se závodů zúčastnilo 78 žáků 2.stupně.


Přespávačka 7.A
ikona článkuKroužek robotiky

Na kroužku robotiky děti dostaly úkol postavit roboty, kteří si budou navzájem podávat míček a postupně jej přenášet do cíle. Každá skupina sestavila svého unikátního robota podle svých představ bez návodu. Tyto roboty potom naprogramovaly a pospojovaly do jednoho celku. Výsledek viz video.
Autoři projektu: Nikolov, Zelenka, Kohout, Musil, Holovata, Polívka, Shchur, Sokirka, Šnajdrová, Tian, Nedvěd


ikona článkuŠkolní kolo matematické olympiády
ikona článku7. B a 7. C na festivalu Jeden svět
ikona článkuAkce ukliďme Česko se vydařila
ikona článkuKrajské kolo Zeměpisné olympiády.

Dne 29.3.2023 jsme se zúčastnili krajského kola Zeměpisné olympiády. Zavítali jsme do krásné novobarokní Hardtmuthovy vily v Českých Budějovicích. Naši školu reprezentovali žáci Josef Hána ze 6.D a Michal Makovec ze 7.S.
Po skvělém výkonu kluci dovezli také perfektní umístění.
Josef Hána obsadil 5.místo a Michal Makovec 18.místo.


ikona článkuMáme úspěšnou recitátorku!
Doporučené sešity a pomůcky
ikona článkuDEVÁŤÁCI V OSTRAVĚ A OSVĚTIMI 27.-28.4.2023

Jako každý rok, i letos čekala deváťáky exkurze do Ostravy – Vítkovic a Osvětimi. První den jsme navštívili bývalé Vysoké pece ve Vítkovicích a Svět techniky. Následoval přesun do Českého Těšína a přespání. V brzkých ranních hodinách jsme se vydali směr Polsko – Osvětim na prohlídku největšího koncentračního tábora.