Home

Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole

ikona článkuVánoční charitativní jarmark.

Dne 30.11.2023 proběhl na ZŠ Tábor, Zborovská Vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromu. Na jarmarku žáci prodávali svoje výrobky a výtěžek ve výši cca 123 000,- Kč darovali různým organizacím: Dobrý anděl, Krabice od bot, Domácí Hospic Jordán Tábor, Donio, Hendikepovaní sportovci , Klokánek, postavení nových studen v Africe (staví youtuber Mr. Beast), rehabilitace Natálie Rychetníková, Rybka-spolek pro pomoc mentálně postiženým, sbírka pro na Emmu, která má Ohtaharův syndrom (srdickovedny.cz), SOS vesničky, Útulek pro psy a kočky Tábor, ZOO Tábor.


ikona článkuDen bez batohu

Již druhou akcí v rámci projektu Hrdá škola byl „Den bez batohu“. Žáci a učitelé měli za úkol přijít do školy s co možná nejoriginálnějším batohem. K vidění byla celá řada „homemade batohů“, popelnice, kufry, hrnce, kočárky apod. Kreativita našich žáků se nezapře. Den provázala příjemná atmosféra.


ikona článkuExkurze do vánoční Vídně

28. listopadu vyrazil výběr žáků 8. a 9. tříd na exkurzi do Vídně. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, který patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Po prohlídce zahrady a 1. adventních trhů jsme se přesunuli do centra Vídně, kde jsme si prohlédli nejdůležitější památky. Posledním místem návštěvy byla radnice, kde se nachází nejznámější vídeňský adventní trh Christkindlmarkt. Ochutnali jsme místní speciality, projeli se na ruském kole a nasávali vánoční atmosféru. Moc jsme si to užili a nezbývá než popřát Frohe Weihnachten!


ikona článkuKino Svět – film Napoleon – 8. třídy

V osmé třídě žáci probírají v hodinách dějepisu Napoleona a jeho vládu. Jak jim tuto dobu přiblížit? Co zajít do kina na nový film od slavného režiséra R.Scotta Napoleon? A tak jsme s osmáky vyrazili. Film trval více jak 2,5 hodiny, ale díky skvělému obsazení a úžasným válečným scénám film utekl velice rychle. Z kina jsme všichni odcházeli spokojeni a plni nových historických poznatků. M.Pěchová


ikona článkuJak chutná jižní Evropa ??

Tak to žáci zjistili v hodině zeměpisu. Třídy 7.S a 7.T si hodinu zeměpisu, kde probírali jižní Evropu, okořenili malou ochutnávkou. Z řecké kuchyně ochutnali např. – tzatziki, chalvu, olivy a sýr z italské kuchyně – caprese, gorgonzolu, prosciutto a ze Španělska nemohl chybět salám fuet.


ikona článkuVíkendovka – Praha – Staré Město – 8. AS

V sobotu 25. 11. jsme si se žáky 8.A a 8.S vyrazili do zasněžené Prahy poznat její historické krásy. Navštívili jsme Petřín, Pražský hrad, chrám sv. Mikuláše, Karlův most a mnoho dalšího. Na konci nás čekal vytoužený rozchod na Václavském náměstí, které na nás už dýchlo vánoční atmosférou.


ikona článkuOkresní kolo ve florbalu - dívky 6. - 7.třída

Výborný výkon, celý turnaj bez porážky. Těšíme se na krajské kolo. Školu reprezentovali: VII.D Chudlařská Monika, Kluzáková Anna, Semecká Karina VI.S Kloučková Klára VI.T Folbergerová Linda, Macháčková Ester, Melichová Eliška, Tomášková Sofie VII.B Benáková Eliška, Šedivá Adéla, Turecká Klára VII.C Marešová Evelína VII.T Beková Klára, Dušáková Denisa, Makovcová Adéla, Schneiderová Viktorie


ikona článkuPřehlídka recitátorů II.stupně

V pondělí 13. listopadu 2023 se konalo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se jí 26 žáků z 6. – 9. tříd. Aby z dětí opadla nervozita, hned na začátku zarecitovali češtináři (V. Švarcová, V. Koubková, P. Jíšová, Ž. Zemanová, V. E. Daliba, J. Färberová, M. Vandrovec Skaličková) společnou báseň od Jiřího Koláře. Následovala recitace žáků. Poté na přítomné čekalo občerstvení, které nachystaly paní učitelky. Během ochutnávání buchet a slaného koláče mohli žáci hlasovat a zvolit tak toho nejlepšího dle svého uvážení. Po vyhlášení výsledků – volili se pouze 4 postupující a Cena diváků – si recitátoři mohli přijít poslechnout názor a radu k přidělenému učiteli. Rozešli jsme se v krásné atmosféře. Všem přítomným patří velké poděkování za vše, co pro soutěž udělali. Těšíme se na vás zase za rok a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole! Vaši češtináři Do okresního kola postoupili: Kategorie 6. a 7. třída – Alena Stuchlíková (6.A), Alexandr Štonda (7.D) Kategorie 8. a 9. třída – Karolína Brunerová (8.B), Vanesa Kokiová (9.A) Cena diváků – Alena Stuchlíková (6.A)


ikona článkuTalent roku 2023

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Talent roku 2023 proběhlo 2. 11. 2023 v malém sále Divadla Oskara Nedbala. Soutěž je určena pro všechny děti a mládež ve věku od 10 let až do ukončení středoškolského studia Nominovaní byli rozčleněni do jednotlivých oblastí, které zahrnovaly dvě kategorie. Kategorie I byla určena žákům do ukončení 9. třídy a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Kategorie II zahrnovala studenty středních škol a gymnázií. Za naši školu byli nominováni a oceněni žáci Dušáková Denisa 1.místo (veslování), Adam Šiška (triatlon), Ester Macháčková (ploutvové plavání), Josef Hána (zeměpis), Phamová Linh Khánh (anglický jazyk). Vítězům i nominovaným moc gratulujeme.


ikona článkuSuit – up day

V šatech a kvádrech do školy? To už máme focení na konci školního roku? Samozřejmě, že ne! V úterý 17.10. se na naší škole konala první výzva z projektu Hrdá škola – Suit up day. Žáci i učitelé měli na tento den jediný úkol, a to hodit se do „gala“. Den se rozhodně vydařil, žákům i pedagogům to moc slušelo. Děkujeme všem, kteří do toho šli s námi.Budeme se těšit na další výzvu, která nás čeká 21. listopadu – Den bez batohů.


ikona článkuVečerní běh Táborem 6.T – 5.10

Ve čtvrtek 5. října se žáci ze 6.T vydali na Večerní běh Táborem. Celkem se nás sešlo krásných 11. A výsledky stály za to. Adam Šiška obsadil krásné první místo, Ondra Běhoun 3. místo. Sofie Tomášková byla na 2. místě a Eliška Melichová obsadila 3. místo. Všichni bojovali a patří jim velké díky.


ikona článkuVíkendovka – Národní muzeum Praha 6.CDT 7.10.

V sobotu 7.10. se žáci vybraných 6 tříd vydali na návštěvu Národního muzea do Prahy. Největším lákadlem pro ně byla Věstonická Venuše, která je v muzeu právě teď k vidění. Žáky překvapila svou velikostí, ale odcházeli s tím, že viděli miliardu korun ????. Prohlédli si také expozici mineralogie a evoluce.


ikona článkuVíkendovka – Praha Staré město 7.DT 14.10.

V sobotu 14.10. se žáci sedmých tříd vydali na prohlídku Prahy. Cílem cesty byl Pražský hrad s Chrámem sv. Víta. Cestou jsme si ukázali Senát a Poslaneckou sněmovnu, Chrám sv. Mikuláše, Karlův most, Staroměstské náměstí s Orlojem. Ke konci cesty nás zastihl déšť, ale naše heslo „nejsme z cukru“ nás zachránilo. Prohlídka se vydařila, takže brzy zase vyrazíme.


ikona článkuAdaptační kurz 6.T – Hluboká nad Vltavou 24.-27.9.23

Na konci září se třída 6.T vydala na svůj sportovně adaptační kurz do Sportcentra v Hluboké nad Vltavou. Počasí nám vyšlo na jedničku, a tak jsme mohli naplno využít všechna dostupná sportoviště. Vyzkoušeli jsme lanové centrum, ferraty, beach volejbal, softball, paddleboardy a mnoho jiného. V některých chvilkách museli žáci překonat sami sebe, strach z výšek, vody, ale všichni to nakonec zvládli na jedničku a pobyt si užili. Florián, Pěchová


ikona článkuBranný závod O pohár městské policie

4.10.2023 se žáci naší školy zúčastnili branného závodu na Harachovce. 4 družstva ve složení: 6. třída – Melichová, Tomášková, Smrž, Šiška 7.třída – Schneiderová, Dušáková, Hubáček, Doležal 8. třída – Pízová, Pospíchalová, Klečacký, Podzimek 9. třída – Kokiova, Kadlecová, Lukeš, Novák Všichni podali skvělé výkony a ty nám přinesly 3 první místa (7,8,9). Všem gratuluji a příští rok zase na startu. Pěchová Marie


Grant Jihočeského kraje - Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) pro rok 2023

V rámci grantu Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) - Pravidelná zájmová činnost a zájmové vzdělávání byl škole schválen projekt s názvem Aktivní mimoškolní činnost žáků základní školy. Výše podpory byla 20 000,- Kč. Celkové náklady byly 39 309,- Kč. Z grantu se podpořily kroužky angličtiny a keramiky nákupem materiálu na činnost.


ikona článkuŠkolní atletická olympiády 3. a 4. tříd

V pátek 9.6. proběhla školní atletická olympiáda 3. a 4. tříd naší školy. Žáci a žákyně soutěžili v běhu na 50 metrů, skoku dalekém, hodu míčkem a vytrvalostním běhu. V každém ročníku byla vyhlášena i nejlepší třída, která posbírala v soutěžích nejvíce bodů. V kategorii třetích tříd zvítězila 3.C a v kategorii čtvrtých tříd 4.B. Všem zúčastněným děkujeme a zvláště žákům a žákyním 9.B, kteří zajišťovali průběh soutěže jako technická četa!


ikona článkuVicemistři České republiky.

Ve čtvrtek 25.5. se v Benešově konalo republikové finále Štafetového běhu. Náš tým společnými silami dosáhl na úžasné 2.místo a stal se vicemistry České republiky. Pouhé 3 vteřiny nás dělily od zlata. Naši školu reprezentovali: 3.třídy: Ellen Anna Boháčová, Beáta Hrubá, Barbora Vaňková, Gabriela \Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Matěj Svoboda, Matěj Novotný 5.třídy: Sofie Tomášková, Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Klára Kloučková, Martin Hotový, Matěj Vítovec, Matyáš Máca, Marek Pospíšil Děkujeme za perfektní reprezentaci školy


ikona článkuškolní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy

V pátek 19.5. se na naší škole uskutečnilo školní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy. Děti závodily ve čtyřech disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 50m a běh na 500m. Každý samozřejmě závodil sám za sebe, ale současně svým výkonem přinesl body své třídě. V bodování tříd vyhrála za druhé třídy 2.B a v prvním ročníku získala zlato 1.C. Mezi jednotlivci prvňáčků byla nejúspěšnější z 1.C Pěchová Anna Marie, která získala 3 zlaté medaile a z 1.D Dvořák Ondřej, který 3x vystoupal na stupně vítězů. Mezi druhačkami byla nejlepší závodnicí z 2.B Vysoká Julie, která si odnesla 4 medaile a u chlapců si po dvou medailích odnesli z 2.B Trieb Nicolas, Musiálek Václav a Smažík Ondřej, z 2.C Kuchař Antonín


ikona článkuKrajské kolo Štafetového poháru.

Ve středu 10.5. jsme se vydali na krajské kolo Štafetového poháru do Českých Budějovic. Všechny štafety s přehledem ovládly své běhy a tudíž si závodníci ZŠ Zborovská odváží zasloužené zlato a postup na republikové finále, které se koná 25.5. v Benešově. Naši školu reprezentovali: Jan Krátký, Matěj Svoboda, Beáta Hrubá, Gabriela Snížková 3.C Matěj Novotný, Ondřej Vacula, Barbora Vaňková 3.D, Ellen Ana Boháčová 3.B Sofie Tomášková 5.C, Eliška Melichová, Linda Folbergerová 5.D, Matyáš Máca 5.B, Klára Kloučková, Matěj Vítovec, Martin Hotový, Marek Pospíšil 5.S Beáta Hrubá zazářila i v doplňkových disciplínách a vyhrála skok z místa. Děkujeme za úžasnou reprezentaci školy a přejeme rychlé nohy na republikové finále


ikona článkuŠtafetový pohár

Ve čtvrtek 20. 4. se na stadionu Míru konal Štafetový pohár. Jako každý rok se závodilo ve štafetě na 8 x 100 m 1. - 3. tříd, kde naši školu reprezentovali a zároveň tento závod vyhráli: Beáta Hrubá, Ellen Anna Boháčová, Barbora Vaňková, Gabriela Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Patrik Sviták a Matěj Novotný. Ve štafetě 8 x 100 m 4. - 5. tříd, kterou také vyhráli, závodili: Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Sofie Tomášková, Klára Kloučková, Martin Hotový, David Smrž, Matyáš Máca a Matěj Vítovec. Mezi další štafetou si závodníci odpočinuli doplňkovými disciplínami – hod medicinbalem a skok z místa, kde uspěla Beáta Hrubá, která vyhrála v obou disciplínách. Posledním během byla smíšená štafeta na 8 x 200 m, kde naši závodníci opět zvítězili. Součtem všech tří štafet se rozhodlo o celkovém vítězi. Vyhráli žáci ZŠ Zborovská a zaslouženě postupují do krajského kola, které se koná 10. 5. v Českých Budějovicích. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuVybíjená 5. tříd chlapců i dívek

V úterý 11.4.2023 se v táborské hale Mír uskutečnilo okresní kolo ve vybíjené žáků pátých tříd v kategorii chlapců i dívek. Oba naše výběry si vedli velmi dobře a opanovali své základní skupiny. Ve finálových skupinách poté prohráli pouze jedno utkaní s pozdějšími vítězi a po zásluze si z turnajů odvezli shodně stříbrné umístěný. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší na sportovním poli. Družstvo dívek hrálo ve složení: Melichová, Tomášková, Folbergerová, Kloučková K., Kloučková E., Macháčková, Klimentová, Cuřínová, Špičáková, Braunerová, Zounová. Družstvo chlapců hrálo ve složení: Beka, Faltus, Smrž, Kukla, Prokeš, Dujmovič, Friedrich, Mareš, Pešina, Pospíšil, Vačlena, Vítovec.


ikona článkuŠkolní kolo OVOV 1.-3.třídy

V úterý 28.3. se 1. - 3.třídy zúčastnily školního kola OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Děti plnily několik sportovních disciplín (leh sedy, shyby na šikmé lavičce, kliky, skákání přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok snožmo) a moc se snažily podat co nejlepší výkony.