Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole

Vánoční jarmark ZŠ Tábor, Zborovská 2696 přispěl na charitu

Již po třetí se konalo rozsvícení vánočního stromu a následná jarmark na ZŠ Tábor, Zborovská 2696. Zde si mohla rodičovská veřejnost zakoupit vánoční výrobky žáků školy, ochutnat něco dobrého a prožít příjemné odpoledne. Celkem se utržilo cca 100 000,- Kč. 76 000,- bylo věnováno na charitativní účely (viz tabulka). Neprodané výrobky byli darovány do domova důchodců v Plané a do táborského G – centra. Zbývající peníze pokryli režijní náklady. Naše škola se i letos zapojila do charitativní akce pod záštitou Diakonie ČCE Krabice od bot. Žáci i učitelé přinesli mnoho hezkých dárečků, které jsme společně zabalili a krabice dál putovaly na sběrné místo do Soběslavi. Díky tomuto projektu budou mít hezčí Vánoce děti z dětských domovů a azylových domů. Děkujeme rodičům a dětem za podporu této akce Petr Vašíček, ředitel školy

ikona článkuBěh Pintovkou a běh Stříbrnou stezkou.

9. 11. 2019 se v lesoparku Pintovka konal již tradiční běh pořádaný atletikou Tábor. Za nepříznivého počasí se statečné závodnice z našeho atletického kroužku Sofie Pízová, Klára Beková a Veronika Kozáková tohoto běhu zúčastnily a získaly tak body do bodovacího závodu, který probíhá během celého školního roku. Bylo příjemné vidět sportovat i jiné žáky naší školy. Další bodovací závod našeho kroužku byl o týden později - běh Stříbrnou stezkou, který se konal na Větrovech. Za příjemnějšího počasí se naši závodníci objevili na stupních vítězů. Tomáš Květoň si doběhl pro 1.místo, Lukáš Volek a Viktorie Schneiderová pro 3.místo. Výborně doběhla i Anita Škodová a Klára Beková, obě obsadily 6.místo ve své kategorii. Všem zúčastněným moc děkuji a těším se na další společné závody.

ikona článkuPlavání - okresní kolo

Ve středu 20.11.2019 se na plaveckém stadionu v Táboře konalo okresní kolo v plavání. Naši školu reprezentovalo družstvo mladších dívek ve složení: Veronika Fůrová 6.A, Tereza Kovandová, Julie Katzerová 6.B, Karolína Kvasničková 6.C, Anna Deimová 7.B a Linda Čeňková 7.C. V individuální závodě bodovala Linda Čeňková, která s přehledem vyhrála 50m prsa. Společně děvčata vyhrála štafetu na 6x50m volný způsob i štafetu na 3x25m se změnou plaveckých stylů. Součtem všech umístění z individuálních závodů a štafet skončily naše závodnice na stříbrné pozici. Všem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

ikona článkuPlavání - okresní kolo

Ve středu 20.11. 2019 jsme se zúčastnily plaveckých závodů na plaveckém stadionu v Táboře. Naši školu reprezentovala tato děvčata: Tereza Nováková 3.místo v individuálním závodě, Sofie Pízová obě 4.A, Vanessa Plzáková 5.D a Anna Jenčíková 5.B. Společně si děvčata doplavala pro 1. místo ve štafetě a součtem všech umístění z individuálních závodů a štafety skončily naše závodnice na příčce nejvyšší. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

ikona článkuOkresní přebor v přespolním běhu

V úterý 1.10. 2019 se na Komoře konal okresní přebor v přespolním běhu. Družstva byla tříčlenná a každý mohl uspět i jako jednotlivec. Naši školu skvěle reprezentovali: 3. třída – družstvo dívek: Švecová Diana 3.B, která doběhla na 3.místě, Schneiderová Viktorie 3.D, Bauerová Anna 3.B a jako náhradnice si zaběhla ze 3.A Hlaváčková Šárka. Společně doběhla děvčata na bramborové pozici. 3. třída – družstvo chlapců A: 3.A Manuel Christian – 2.místo, Mikulík Petr – 4.místo a ze 3.B Květoň Tomáš – 1.místo. Celkově vybojovali chlapci 1.místo. 3. třída – družstvo chlapců B: 3.A Čadek Tobias, Matyš Ota a ze 3.C Šimeček Martin, kteří skončili na 11.místě. 4.-5. třída – družstvo dívek: Kadlecová Andrea 5.A, Jenčíková Anna 5.B, Blacká Kateřina 5.D – 1.místo, družstvo celkově 1. místo a jako náhradnice běžela Housková Kateřina 5.A 4.-5. třída – družstvo chlapců A: 5.S Hůlka Filip, Hořejší Jakub a 4.A Volek Lukáš – 3.místo, celkově obsadili 2.místo za naším družstvem B 4.-5. třída – družstvo chlapců B: 5.S Mareš Eduard, 5.D Hrubý Filip a 4.B Nguyen Lukáš – 2.místo, toto družstvo porazilo i chlapce z družstva A a zaslouženě skončili na 1.místě. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

ikona článkuFimfárum 4.D

Ve čtvrtek 12.9. 2019 se vydala 4.D do táborské galerie, kde právě probíhala výstava pro milovníky animovaného filmu Fimfárum. Děti si mohly prohlédnout trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu – loutky, různé rekvizity, dekorace, originální scénické návrhy, ilustrace a s nadšením pak shlédly 2 filmy – O kloboučku s pérkem sojčím a Jak na Šumavě obři vyhynuli. Všem se to moc líbilo a tak hned druhý den ve škole při hodině Pč s chutí zkusili vymodelovat své vlastní filmové hrdiny. M.Pešičková

ikona článkuPravěk ve 4.D

V úterý 17.9.2019 jsme v hodinách VV zakončili a shrnuli vlastivědné učivo na téma PRAVĚK. Žáci ve skupinkách vyráběli plakáty, které byly plné obrázků a samozřejmě také textu o životě pravěkých lidí, mamutech, tehdejších zbraních apod. Všechny své práce pak prezentovali před ostatními spolužáky. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami… M. Pešičková