Home

Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole

ikona článkuPěškování 8.T

Ve dnech 18. 2. – 21. 2. 2024 se 8. T vydala se svými učiteli na běžkařský kurz. Bohužel počasí nepřálo, široko daleko ani vločka sněhu, takže běžkování nahradilo pěškování????. Poznávali jsme krásy Šumavy v okolí penzionu Dobík. Došli jsme do bazénu v Lipně nad Vltavou a ve středu jsme si zkusili i běžecký biatlon, opět bez sněhu. I přes nepřízeň počasí, kdy nás mrzelo, že jsme nemohli běžky ani zkusit, jsme si kurz užili a za dva dny nachodili 35km.


ikona článkuZeměpisná olympiáda

V prosinci 2023 proběhlo na ZŠ Zborovská školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci, kteří se zajímají o zeměpis nejen v rámci výuky, ale i ve svém volném čase, se mohli přihlásit a otestovat své znalosti v rámci písemného testu. V něm nešlo pouze o obecné znalosti z oblasti geografie, ale také o rychlost a přesnost hledání v atlase a schopnost orientovat se v mapách! Ve školním kole byli úspěšní a do okresního kola postoupili David Boháč (9.S), Matěj Medek (8.B), Viktor Velek (7.B), Josef Hána (7.D), Štěpán Raszka (6.S) a Antonín Kukla (6.T). Okresní kolo se poté uskutečnilo 21. 2. 2024 v prostorách ZŠ Helsinská v Táboře. Z naší školy zabodoval Josef Hána, který obhájil svůj loňský úspěch a umístil se na krásném prvním místě!


ikona článkuBruslení sportovních T tříd.

Během ledna a února se žáci sportovních tříd (6. T, 7. T a 8. T) zdokonalovali v bruslení. Během výcviku proběhly technické pasáže, možnost zahrát si hokej, či projet překážkovou dráhu na bruslích. Na všech byl po několika hodinách na bruslích vidět ohromný pokrok.


ikona článkuVíkendovka – Mistři renesance – 8. třídy

V sobotu 17. 2. jsme se s osmáky vydali na výstavu do Českých Budějovic. Téma výstavy bylo Mistři renesance. K vidění byly repliky nejvýznamnějších děl této doby – Mona Lisa od Da Vinciho, Poslední soud od Michelangela, Zrození Venuše od Botticelliho a mnoho dalších. Audio průvodce podal žákům informace ke každému dílu.


ikona článku„Zborovská laťka“

Ve čtvrtek 1.2. se na naší škole uskutečnily závody ve skoku vysokém „Zborovská laťka“. Celkem se zúčastnilo 90 žáků druhého stupně. Závodníci předvedli skvělé výkony a padl i rekord školy, o který se postaral Jan Lažek svým skokem 180cm. dívky 6.třída: 1.-2. Aneta Zounová a Adéla Křížovská 120cm, 3.-4. Eliška Melichová a Linda Folbergerová 115cm chlapci 6.třída: 1. Matěj Vítovec 140cm, 2. Adam Dujmovič 130cm, 3. Oliver Šimeček 130cm dívky 7.třída: 1. Viktorie Schneiderová 135cm, 2. Eliška Benáková 120cm, 3. Denisa Dušáková 110cm chlapci 7.třída: 1. Tobias Čadek 150cm, 2. Christian Manuel 150cm, 3. Jakub Marek 145cm dívky 8.třída: 1. Sára Tomášková 135cm, 2. Natálie Křížová 125cm, 3. Sofie Pízová 125cm chlapci 8.třída: 1. Petr Nedvěd 155cm, 2. Matyáš Plocek 150cm, 3. Jakub Hrazánek 145cm dívky 9.třída: 1. Simona Mikšíková 125cm, 2. Beáta Bečvářová 120cm, 3. Šárka Křížovská 120cm chlapci 9.třída: 1. Jan Lažek 180cm, 2. Adam Lažek 165cm, 3. Marek Fabišík 165cm


ikona článkuVýherce – Den bez batohu

Jsme hrdí na to, že žák naší školy Filip z 6.S, se svým nápadem na originální batoh obsadil druhé místo z celé ČR a Slovenska. Za svůj nápad „Ptačí budka“ vyhrál od SchoolsUnited originální batoh. Gratulujeme!


ikona článkuVánoční vystoupení Z(S)borky a UČITELSKÉHO pěveckého sboru

I letos pěvecký sbor žáků z 5. – 9. tříd uspořádal několik vánočních vystoupení. Byl to „fičák“. Celá série začala už 30. 11. 2023 zpíváním v OD Dvořák v Táboře, kde sboristé vystupovali ve vánočního programu obchodního domu. Ihned po skončení vystoupení se museli všichni zpěváci vrátit do školy, protože v tentýž den je čekalo ještě zpívání před svojí školou při příležitosti rozsvěcení vánočního stromku a otevření školy pro Vánoční jarmark. Po téměř třítýdenní pauze (a soustavném nácviku) sbor zazpíval v G-centru seniorům (pondělí 18. 12.), následující den v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech (19. 12.) a ve čtvrtek 21. 12. ještě ráno v 7:30h pro spolužáky, učitele i rodiče – ve škole před školní jídelnou. Letos tím ale koncerty neskončily. Přibyla nabídka z kostela Církve československé husitské ve městě, v ulici Farského. Závěrečné vystoupení tedy proběhlo až v novém roce – ve čtvrtek 4. 1. 2024. Prostory kostela se nám moc líbily, příští rok zde koncert opět proběhne. I letos na vystoupeních v kostelech nechyběly paní učitelky, které chodí pod taktovkou p. uč. Pavlíny Jíšové také pravidelně zpívat. Zazpívaly pár písní samy, poté i společně s dětmi. Je to vždy milé zpestření celého programu, na které se všichni těší. Bylo potěšující, že náročné nacvičování mělo takový úspěch. Je to pro všechny motivací i pro další roky.


ikona článkuÚspěšné tažení florbalistů v kategorii mladších žáků.

Mladí florbalisté prožili úspěšnou cestu, která skočila až v krajském finále. Družstvo složené z žáků 6. a 7. tříd naší školy (Plášil, Pražák, Doležal, Kubašta, Pejša, Gorský, Tíkal, Schwarz, Vondrák, Vošta, Šimeček, Ručka, Vítovec, Pešina, Hotový, Schmaus, Hák, Fabišík a Příhoda) nejprve vyhrálo okresní kolo, kdy suverénně opanovalo svůj turnaj v úterý 7.11. a následující den vyhrálo i superfinále proti ZŠ F. Křižíka Bechyně v poměru 10:1, čímž se kvalifikovalo na kolo krajské, které se konalo 6.12. v Kaplici. Zde naše družstvo našlo přemožitele až ve finále, kde prohrálo v poměru 2:1 s ZŠ Jindřichův Hradec. Výsledky z okresního kola si můžete prohlédnout v přiloženém souboru. Všem hráčům patří veliké poděkování a skvělou reprezentaci naší školy.


ikona článkuVánoční charitativní jarmark.

Dne 30.11.2023 proběhl na ZŠ Tábor, Zborovská Vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromu. Na jarmarku žáci prodávali svoje výrobky a výtěžek ve výši cca 123 000,- Kč darovali různým organizacím: Dobrý anděl, Krabice od bot, Domácí Hospic Jordán Tábor, Donio, Hendikepovaní sportovci , Klokánek, postavení nových studen v Africe (staví youtuber Mr. Beast), rehabilitace Natálie Rychetníková, Rybka-spolek pro pomoc mentálně postiženým, sbírka pro na Emmu, která má Ohtaharův syndrom (srdickovedny.cz), SOS vesničky, Útulek pro psy a kočky Tábor, ZOO Tábor.


ikona článkuDen bez batohu

Již druhou akcí v rámci projektu Hrdá škola byl „Den bez batohu“. Žáci a učitelé měli za úkol přijít do školy s co možná nejoriginálnějším batohem. K vidění byla celá řada „homemade batohů“, popelnice, kufry, hrnce, kočárky apod. Kreativita našich žáků se nezapře. Den provázala příjemná atmosféra.


ikona článkuExkurze do vánoční Vídně

28. listopadu vyrazil výběr žáků 8. a 9. tříd na exkurzi do Vídně. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, který patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Po prohlídce zahrady a 1. adventních trhů jsme se přesunuli do centra Vídně, kde jsme si prohlédli nejdůležitější památky. Posledním místem návštěvy byla radnice, kde se nachází nejznámější vídeňský adventní trh Christkindlmarkt. Ochutnali jsme místní speciality, projeli se na ruském kole a nasávali vánoční atmosféru. Moc jsme si to užili a nezbývá než popřát Frohe Weihnachten!


ikona článkuKino Svět – film Napoleon – 8. třídy

V osmé třídě žáci probírají v hodinách dějepisu Napoleona a jeho vládu. Jak jim tuto dobu přiblížit? Co zajít do kina na nový film od slavného režiséra R.Scotta Napoleon? A tak jsme s osmáky vyrazili. Film trval více jak 2,5 hodiny, ale díky skvělému obsazení a úžasným válečným scénám film utekl velice rychle. Z kina jsme všichni odcházeli spokojeni a plni nových historických poznatků. M.Pěchová


Grant Jihočeského kraje - Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) pro rok 2023

V rámci grantu Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) - Pravidelná zájmová činnost a zájmové vzdělávání byl škole schválen projekt s názvem Aktivní mimoškolní činnost žáků základní školy. Výše podpory byla 20 000,- Kč. Celkové náklady byly 39 309,- Kč. Z grantu se podpořily kroužky angličtiny a keramiky nákupem materiálu na činnost.


ikona článkuŠkolní atletická olympiády 3. a 4. tříd

V pátek 9.6. proběhla školní atletická olympiáda 3. a 4. tříd naší školy. Žáci a žákyně soutěžili v běhu na 50 metrů, skoku dalekém, hodu míčkem a vytrvalostním běhu. V každém ročníku byla vyhlášena i nejlepší třída, která posbírala v soutěžích nejvíce bodů. V kategorii třetích tříd zvítězila 3.C a v kategorii čtvrtých tříd 4.B. Všem zúčastněným děkujeme a zvláště žákům a žákyním 9.B, kteří zajišťovali průběh soutěže jako technická četa!


ikona článkuVicemistři České republiky.

Ve čtvrtek 25.5. se v Benešově konalo republikové finále Štafetového běhu. Náš tým společnými silami dosáhl na úžasné 2.místo a stal se vicemistry České republiky. Pouhé 3 vteřiny nás dělily od zlata. Naši školu reprezentovali: 3.třídy: Ellen Anna Boháčová, Beáta Hrubá, Barbora Vaňková, Gabriela \Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Matěj Svoboda, Matěj Novotný 5.třídy: Sofie Tomášková, Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Klára Kloučková, Martin Hotový, Matěj Vítovec, Matyáš Máca, Marek Pospíšil Děkujeme za perfektní reprezentaci školy


ikona článkuškolní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy

V pátek 19.5. se na naší škole uskutečnilo školní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy. Děti závodily ve čtyřech disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 50m a běh na 500m. Každý samozřejmě závodil sám za sebe, ale současně svým výkonem přinesl body své třídě. V bodování tříd vyhrála za druhé třídy 2.B a v prvním ročníku získala zlato 1.C. Mezi jednotlivci prvňáčků byla nejúspěšnější z 1.C Pěchová Anna Marie, která získala 3 zlaté medaile a z 1.D Dvořák Ondřej, který 3x vystoupal na stupně vítězů. Mezi druhačkami byla nejlepší závodnicí z 2.B Vysoká Julie, která si odnesla 4 medaile a u chlapců si po dvou medailích odnesli z 2.B Trieb Nicolas, Musiálek Václav a Smažík Ondřej, z 2.C Kuchař Antonín


ikona článkuKrajské kolo Štafetového poháru.

Ve středu 10.5. jsme se vydali na krajské kolo Štafetového poháru do Českých Budějovic. Všechny štafety s přehledem ovládly své běhy a tudíž si závodníci ZŠ Zborovská odváží zasloužené zlato a postup na republikové finále, které se koná 25.5. v Benešově. Naši školu reprezentovali: Jan Krátký, Matěj Svoboda, Beáta Hrubá, Gabriela Snížková 3.C Matěj Novotný, Ondřej Vacula, Barbora Vaňková 3.D, Ellen Ana Boháčová 3.B Sofie Tomášková 5.C, Eliška Melichová, Linda Folbergerová 5.D, Matyáš Máca 5.B, Klára Kloučková, Matěj Vítovec, Martin Hotový, Marek Pospíšil 5.S Beáta Hrubá zazářila i v doplňkových disciplínách a vyhrála skok z místa. Děkujeme za úžasnou reprezentaci školy a přejeme rychlé nohy na republikové finále


ikona článkuŠtafetový pohár

Ve čtvrtek 20. 4. se na stadionu Míru konal Štafetový pohár. Jako každý rok se závodilo ve štafetě na 8 x 100 m 1. - 3. tříd, kde naši školu reprezentovali a zároveň tento závod vyhráli: Beáta Hrubá, Ellen Anna Boháčová, Barbora Vaňková, Gabriela Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Patrik Sviták a Matěj Novotný. Ve štafetě 8 x 100 m 4. - 5. tříd, kterou také vyhráli, závodili: Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Sofie Tomášková, Klára Kloučková, Martin Hotový, David Smrž, Matyáš Máca a Matěj Vítovec. Mezi další štafetou si závodníci odpočinuli doplňkovými disciplínami – hod medicinbalem a skok z místa, kde uspěla Beáta Hrubá, která vyhrála v obou disciplínách. Posledním během byla smíšená štafeta na 8 x 200 m, kde naši závodníci opět zvítězili. Součtem všech tří štafet se rozhodlo o celkovém vítězi. Vyhráli žáci ZŠ Zborovská a zaslouženě postupují do krajského kola, které se koná 10. 5. v Českých Budějovicích. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuVybíjená 5. tříd chlapců i dívek

V úterý 11.4.2023 se v táborské hale Mír uskutečnilo okresní kolo ve vybíjené žáků pátých tříd v kategorii chlapců i dívek. Oba naše výběry si vedli velmi dobře a opanovali své základní skupiny. Ve finálových skupinách poté prohráli pouze jedno utkaní s pozdějšími vítězi a po zásluze si z turnajů odvezli shodně stříbrné umístěný. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší na sportovním poli. Družstvo dívek hrálo ve složení: Melichová, Tomášková, Folbergerová, Kloučková K., Kloučková E., Macháčková, Klimentová, Cuřínová, Špičáková, Braunerová, Zounová. Družstvo chlapců hrálo ve složení: Beka, Faltus, Smrž, Kukla, Prokeš, Dujmovič, Friedrich, Mareš, Pešina, Pospíšil, Vačlena, Vítovec.


ikona článkuŠkolní kolo OVOV 1.-3.třídy

V úterý 28.3. se 1. - 3.třídy zúčastnily školního kola OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Děti plnily několik sportovních disciplín (leh sedy, shyby na šikmé lavičce, kliky, skákání přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok snožmo) a moc se snažily podat co nejlepší výkony.