Home

Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole

ikona článkuPříprava na jarmark v 7.C

Naše třída se rozhodla, že si výrobky na jarmark připraví s předstihem. Sešli jsme se v pondělí 21. 11. 2022 po vyučování a do večera vyráběli věnce a další vánoční výzdobu. Odměnili jsme se pizzou. Vše jsme sice nestihli, ale věděli jsme, že výrobky budeme moci dokončit ve středu 30. 11. při dopoledním tvoření ve škole. Společné odpoledne se nám líbilo. Dohodli jsme se, že si ho někdy zopakujeme. Pavlína Jíšová, tř. uč.


ikona článkuFlorbal starších dívek - okresní kolo

V úterý 15.11. se ve sportovní hale Mír konalo okresní kolo starších dívek ve florbale. Naši školu reprezentovaly: Natálie Baloghová - brána, Michaela Běhounová, Ela Packová, Barbora Mihálová IX.C, Amálie Zelenková, Eliška Slunečková, Viktorie Čechtická, Tereza Kovandová IX.B, Kateřina Blacká, Vanessa Plzáková, Kristýna Kolláriková VIII.D, Šárka Křížovská a Anna Melichová VIII.E. Děvčata vybojovala krásné 2.místo. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuDavid Sedláček čtvrtý na republikovém finále v přespolním běhu.

Dne 25.10. se ve Žďáru nad Sázavou konalo republikové finále v přespolním běhu. V kategorii mladších žáků zazářil David Sedláček ze 7. S, který skončil na krásném, i když nepopulárním, čtvrtém místě. Společně družstvo mladších žáků obsadilo 11. místo ze 16 škol. Složení družstva: Adam Bartoň 7. B, David Sedláček a Adam Perger 7.S, Štěpán Švec, Štěpán Pecka a Jan Kubašta 6.S. Starší žáci: Petr Herma a Lukáš Vavřinec z 9.S, Jakub Kučera 9.C, Vít Mašek 9.A, Vojtěch Koutenský 8.E a Jan Lažek 8.S skončili ve velké konkurenci na 15. místě. Všem chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuHodina „dada“ v 9.S

V hodinách literatury se většinou dozvídáme něco o životech a dílech autorů. Tentokrát jsme probírali dadaismus – umělecký směr, který pracuje s prvkem náhody a fantazie, hraje si se slovy. Kluci z 9.S si v hodině prakticky vyzkoušeli tvořit básně podle pravidel dadaismu, která sepsal jeho zakladatel Tristan Tzara. Chlapci nejprve rozstříhali novinové texty na jednotlivá slova. Pak je losovali, skládali za sebe a vznikly tak originální a hezké texty, u kterých jsme se pobavili.


ikona článkuGrant Jihočeského kraje - Podpora sportovní infrastruktury

Z krajského grantu bylo vybudováno WC na školním hřišti. Celková cena byla 841 603,- s DPH. Podpora z grantu byla 465 000,- . Zřizovatel přispěl částkou 194 931,- a zbylou částku 181 672,- investovala škola ze svého rozpočtu.


ikona článkuKDYŽ NÁM 5 DNÍ NESTAČÍ

V sobotu 15.10. se žáci z devátých tříd vydali na prohlídku Benešovy vily. Prohloubili si své znalosti z historie a dozvěděli se mnoho nových informací. Už plánujeme další víkendovku, tak se máte na co těšit. M.Pěchová, V.Švarcová


ikona článkuKrajské kolo v přespolním běhu.

Ve čtvrtek 13. 10. se konalo krajské kolo přespolního běhu v Jindřichově Hradci. Naši školu reprezentovali: Mladší žáci: Robin Vesecký, Radim Podzimek, David Sedláček VII. S, Adam Bartoň 7. B, Štěpán Švec a Jan Kubašta VI. S. Kluci závod s přehledem vyhráli. David Sedláček doběhl na 2. místě a Radim Podzimek obsadil 3. místo. Starší žákyně: Michaela Běhounová IX. C, Amálie Zelenková, Eliška Slunečková, Tereza Kovandová IX. B, Vanessa Kokiová VIII. A a Kateřina Blacká VIII. D. Děvčata si společně doběhla pro 2. místo. Starší žáci: Petr Herma, Lukáš Vavřinec, Jakub Voneš IX. S, Jakub Kučera IX. C, Vít Mareš IX. A a Vojtěch Koutenský VIII. E. Chlapci svůj závod vyhráli. Obě družstva chlapců postupují na republikové finále, které se koná 25.10. 2022 ve Žďáru nad Sázavou. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuSuit up day.

I tento školní rok se naše škola zapojila do projektu Hrdá škola. Prvním takovým dnem byl Suit up day. Slečny přišly v krásných šatech a klukům nechyběli košile. Díky tomuto tradičnímu gala dnu se naše škola proměnila do slavnostní atmosféry plné šarmantních žáků a učitelů! Z dalších projektů se můžeme těšit na den dvojčat nebo den bez batohu.


ikona článkuZEMĚPIS S CHUTÍ

Sedmé třídy při hodině zeměpisu vnímají více smysly. Jen neposlouchají a nekoukají, ale i ochutnávají. Tentokrát jsme ochutnali italskou a řeckou kuchyni. Pizza, mozzarella, olivy, sýry, focaccia. Děti si hodinu užily, jen ty olivy jim moc nechutnaly. M.Pěchová