Home

Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole

ikona článku10. Reprezentační ples.

3.5. se v hotelu Palcát uskutečnil již 10. reprezentační ples naší školy. Během večera jsme se rozloučili s našimi deváťáky, kteří nám pak předvedli svá vystoupení. O půlnoci přišlo na řadu půlnoční překvapení v podání učitelského sboru. Celý večer se nesl v přátelské atmosféře, kdy jsme se potkali s rodiči našich žáků i mnoha bývalými žáky naší školy.


ikona článkuDeváťáci - Ostrava, Osvětim – duben 2024

Ve čtvrtek 25.4. se naši deváťáci vydali na exkurzi do Ostravy a Osvětimi. První den jsme navštívili Dolní oblast Vítkovice – symbol výroby železa v dobách Československa. Následoval přesun do Českého Těšína a přenocování. V brzkých ranních hodinách jsme vyrazili do hlavního cíle naší cesty – největšího koncentračního tábora z 2.sv.války – Osvětimi. Prohlídka trvala více jak 3 hodiny a je to opravdu návštěva, ze které Vás zamrazí. I přesto je důležité tato místa vidět, protože „Zapomenout, znamená zabít všechny oběti podruhé.“ – Elie Wiesel


ikona článkuHusitský Tábor – 7. třídy

Během dubna se všechny naše sedmé třídy vydaly na prohlídku Tábora – Starého města. Součástí exkurze byla prohlídka podzemí a nově otevřeného Husitského muzea. Žáci si prohloubili znalosti, které získali během hodin dějepisu a zůstal čas i na zmrzlinu.


Krajské kolo házená.

Vydařená premiéra na krajském finálovém turnaji v házené chlapců 6.-7. tříd. Házenkářský tým složený ze žáků 6. a 7. tříd naší základní školy se nejprve probil z druhého místa v okresním kole, které se konalo v úterý 12.3. v Sezimově Ústí, do krajských bojů. Na krajském finálovém turnaji ve středu 20.3. poté obsadil v opět v hale v Sezimově Ústí krásné páté místo. Naši první účast v tomto sportu na krajské úrovni jsme tedy zvládli skvěle. Všem našim reprezentantům děkujeme za jejich nasazení v bojích o co nejlepší prezentaci naší školy na sportovním poli!


ikona článkuStarDance aneb Když sedmáci tančí

Tato soutěž už má na naší škole opravdu velkou tradici. Sedmáci v pátek 26. 4. 2024 opět předvedli, co se všechno za poslední 3 měsíce v hodinách Hv naučili. Diváci letos mohli vidět i nové tance. Těmi byla čača, country, a z Just Dance tanec na píseň Waka Waka. Hlavně ten poslední sklidil obrovský úspěch. Mezi tradičními zůstala polka a blues. Z původních 12 párů zůstalo 10, někteří se na soutěž úplně necítili. Všichni zúčastnění předvedli skvělé výkony a bezvadné publikum je za to oceňovalo hlasitým potleskem. Letos přibylo i hodně transparentů, což soutěžící velice povzbudilo. Sice porota rozhodla o pořadí, ale vítězi jsou v této soutěži všichni. Jde totiž opravdu o ty nejlepší a nejodvážnější ze 7. tříd. Gratulujeme proto všem tanečníkům za jejich skvělé výkony a těšíme se opět za rok!


ikona článku6.T na boulderingu

V rámci T – sportovní třídy mají žáci možnost vyzkoušet mnoho sportů. Tentokrát to byl bouldering. 2 hodiny lezení byly velice náročné, ale všichni to zvládli na jedničku. Mnozí museli překonat sami sebe – strach z výšky, vyčerpání, ale dali to. Florián, Pěchová


ikona článkuVíkendovka – Brno SPACE MISSION

V sobotu 13.4. jsme s žáky 6.-8. tříd vyrazili na další víkendovku, tentokrát do Brna. Účast byla rekordní – 95 dětí. Na výstavě věnované kosmu měli žáci možnost vidět mnoho originálů zapůjčených NASA, vyzkoušet si simulaci letu na Měsíc nebo stav beztíže. Juračková, Šilhavecká, Švarcová, Pěchová


ikona článkuZeměpis s chutí USA

I v 2. pololetí čekalo žáky 7. tříd v rámci výuky zeměpisu malé překvapení. Žáci vnímají nové poznatky sluchem, zrakem, ale co takhle přidat i chuť? A tak měli možnost ochutnat typická americká jídla – burgery, cheesecake, brownies atd.


Grant Jihočeského kraje - Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) pro rok 2023

V rámci grantu Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) - Pravidelná zájmová činnost a zájmové vzdělávání byl škole schválen projekt s názvem Aktivní mimoškolní činnost žáků základní školy. Výše podpory byla 20 000,- Kč. Celkové náklady byly 39 309,- Kč. Z grantu se podpořily kroužky angličtiny a keramiky nákupem materiálu na činnost.


ikona článkuŠkolní atletická olympiády 3. a 4. tříd

V pátek 9.6. proběhla školní atletická olympiáda 3. a 4. tříd naší školy. Žáci a žákyně soutěžili v běhu na 50 metrů, skoku dalekém, hodu míčkem a vytrvalostním běhu. V každém ročníku byla vyhlášena i nejlepší třída, která posbírala v soutěžích nejvíce bodů. V kategorii třetích tříd zvítězila 3.C a v kategorii čtvrtých tříd 4.B. Všem zúčastněným děkujeme a zvláště žákům a žákyním 9.B, kteří zajišťovali průběh soutěže jako technická četa!


ikona článkuVicemistři České republiky.

Ve čtvrtek 25.5. se v Benešově konalo republikové finále Štafetového běhu. Náš tým společnými silami dosáhl na úžasné 2.místo a stal se vicemistry České republiky. Pouhé 3 vteřiny nás dělily od zlata. Naši školu reprezentovali: 3.třídy: Ellen Anna Boháčová, Beáta Hrubá, Barbora Vaňková, Gabriela \Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Matěj Svoboda, Matěj Novotný 5.třídy: Sofie Tomášková, Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Klára Kloučková, Martin Hotový, Matěj Vítovec, Matyáš Máca, Marek Pospíšil Děkujeme za perfektní reprezentaci školy


ikona článkuškolní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy

V pátek 19.5. se na naší škole uskutečnilo školní kolo atletické olympiády pro 1. a 2. třídy. Děti závodily ve čtyřech disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 50m a běh na 500m. Každý samozřejmě závodil sám za sebe, ale současně svým výkonem přinesl body své třídě. V bodování tříd vyhrála za druhé třídy 2.B a v prvním ročníku získala zlato 1.C. Mezi jednotlivci prvňáčků byla nejúspěšnější z 1.C Pěchová Anna Marie, která získala 3 zlaté medaile a z 1.D Dvořák Ondřej, který 3x vystoupal na stupně vítězů. Mezi druhačkami byla nejlepší závodnicí z 2.B Vysoká Julie, která si odnesla 4 medaile a u chlapců si po dvou medailích odnesli z 2.B Trieb Nicolas, Musiálek Václav a Smažík Ondřej, z 2.C Kuchař Antonín


ikona článkuKrajské kolo Štafetového poháru.

Ve středu 10.5. jsme se vydali na krajské kolo Štafetového poháru do Českých Budějovic. Všechny štafety s přehledem ovládly své běhy a tudíž si závodníci ZŠ Zborovská odváží zasloužené zlato a postup na republikové finále, které se koná 25.5. v Benešově. Naši školu reprezentovali: Jan Krátký, Matěj Svoboda, Beáta Hrubá, Gabriela Snížková 3.C Matěj Novotný, Ondřej Vacula, Barbora Vaňková 3.D, Ellen Ana Boháčová 3.B Sofie Tomášková 5.C, Eliška Melichová, Linda Folbergerová 5.D, Matyáš Máca 5.B, Klára Kloučková, Matěj Vítovec, Martin Hotový, Marek Pospíšil 5.S Beáta Hrubá zazářila i v doplňkových disciplínách a vyhrála skok z místa. Děkujeme za úžasnou reprezentaci školy a přejeme rychlé nohy na republikové finále


ikona článkuŠtafetový pohár

Ve čtvrtek 20. 4. se na stadionu Míru konal Štafetový pohár. Jako každý rok se závodilo ve štafetě na 8 x 100 m 1. - 3. tříd, kde naši školu reprezentovali a zároveň tento závod vyhráli: Beáta Hrubá, Ellen Anna Boháčová, Barbora Vaňková, Gabriela Snížková, Jan Krátký, Matyáš Řičica, Patrik Sviták a Matěj Novotný. Ve štafetě 8 x 100 m 4. - 5. tříd, kterou také vyhráli, závodili: Eliška Melichová, Linda Folbergerová, Sofie Tomášková, Klára Kloučková, Martin Hotový, David Smrž, Matyáš Máca a Matěj Vítovec. Mezi další štafetou si závodníci odpočinuli doplňkovými disciplínami – hod medicinbalem a skok z místa, kde uspěla Beáta Hrubá, která vyhrála v obou disciplínách. Posledním během byla smíšená štafeta na 8 x 200 m, kde naši závodníci opět zvítězili. Součtem všech tří štafet se rozhodlo o celkovém vítězi. Vyhráli žáci ZŠ Zborovská a zaslouženě postupují do krajského kola, které se koná 10. 5. v Českých Budějovicích. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuVybíjená 5. tříd chlapců i dívek

V úterý 11.4.2023 se v táborské hale Mír uskutečnilo okresní kolo ve vybíjené žáků pátých tříd v kategorii chlapců i dívek. Oba naše výběry si vedli velmi dobře a opanovali své základní skupiny. Ve finálových skupinách poté prohráli pouze jedno utkaní s pozdějšími vítězi a po zásluze si z turnajů odvezli shodně stříbrné umístěný. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší na sportovním poli. Družstvo dívek hrálo ve složení: Melichová, Tomášková, Folbergerová, Kloučková K., Kloučková E., Macháčková, Klimentová, Cuřínová, Špičáková, Braunerová, Zounová. Družstvo chlapců hrálo ve složení: Beka, Faltus, Smrž, Kukla, Prokeš, Dujmovič, Friedrich, Mareš, Pešina, Pospíšil, Vačlena, Vítovec.


ikona článkuŠkolní kolo OVOV 1.-3.třídy

V úterý 28.3. se 1. - 3.třídy zúčastnily školního kola OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Děti plnily několik sportovních disciplín (leh sedy, shyby na šikmé lavičce, kliky, skákání přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok snožmo) a moc se snažily podat co nejlepší výkony.


ikona článkuOkresní kolo v basketbalu kategorie dívky IV.

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se naše dívky zúčastnily okresního kola v basketbalu kategorie dívky IV. (8. + 9. třída). V prvním utkání naše děvčata porazila Jistebnici 8:4, ve druhém nestačila na pozdější vítěze ZŠ Borotín 2:10. Dále dívky zvítězily nad Gymnáziem Soběslav 6:0, nad Planou nad Lužnící 4:2 a v posledním utkání vyhrály nad ZŠ Helsinská 8:2, a tím si zajistily výborné druhé místo. Dívky si za předvedenou hru a obrovskou bojovnost zaslouží velkou pochvalu. Naší školu reprezentovaly: Plzáková Vanessa, Křížovská Šárka, Blacká Kateřina, Kolláriková Kristýna, Doudová Adéla, Pízová Sofie, Tomášková Sára, Richtrová Lucie, Nováková Zora, Ostrá Marie, Kostinová Petra, Baloghová Kristýna a Táboříková Beáta.