Základní škola Tábor, Zborovská 2696

1.stupeň

Spaní ve škole V.C

Tento rok se po 5 letech loučíme.  Společně jsme se rozhodli, že v pátek  8.6. přespíme ve škole. Nejdříve jsme si zahráli hry, při kterých byla spousta legrace. Poté si děti pro mě připravily hezké překvapení. Každý mi dal dárek, který mě potěšil / báseň, taneční  vystoupení, scénka, hádanka /. Po setmění nás čekala stezka odvahy, při které děti procházely tmavými chodbami školy a setkaly se s bílou paní. Při vyprávění dojmů si děti přichystaly „pelíšky“ a usínaly u filmu. Některým vytrvalcům se ve škole tak líbilo, že vůbec nemohli usnout.

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Spani_ve_skole_V.C_2018/

Spaní ve škole V.C

Setkání s rodiči a spaní ve škole - IV.A

6.6. 2018 proběhlo ve IV. A setkání s rodiči. Od 17 hodin se všichni zúčastnili besídky, do které byli formou soutěže zapojeni i rodiče, kteří soutěžili o zajímavé ceny. Pak jsme společně s rodiči opékali na školním dvorku špekáčky a zahráli si hru "Hostina". Došlo i na soutěž ve skákání v pytlích. Nakonec jsme rodiče poslali domů a přespali ve škole.

Odpoledne i večer, kdy odvážlivci absolvovali stezku odvahy, proběhlo v příjemné atmosféře a všem se nám moc líbilo.

Setkání s rodiči a spaní ve škole - IV.A

http://zszborovskatabor.rajce.net/Setkani_s_rodici_IV._A_6.6.2018

Atletická olympiáda

Jako každý rok jsme na 1.stupni organizovali školní kolo atletické olympiády. 1.-3.ročníky změřily své síly 17.5., 4.-5.ročníky si zasportovaly 6.6. Všechny děti se snažily podat, co nejlepší výkony, i když těm menším atletům počasí úplně nepřálo. Nejlepší sportovci si domů odnesli medaile a diplomy.

Atletická olympiáda

http://zszborovskatabor.rajce.net/Atleticka_olympiada_4.-5.rocnik

Atletická olympiáda

http://zszborovskatabor.rajce.net/Olympiada_1._-_3.trida_16.5.18

Nebojte se silnice - okresní kolo dopravní olympiády


Dne 6.června 2018 se vybraní žáci zúčastnili okresního kola dopravní olympiády žáků 1. stupně ZŠ na dětském dopravním hřišti v Táboře u Sladovny. Naši školu reprezentovali vždy chlapec a dívka z 2., 3. a 4.třídy.

Soutěž se skládala ze 4 disciplín. Jako první žáky čekala jízda zručnosti, kde bylo připraveno několik překážek,  např. slalom či brzdění před překážkou. Poté následovala první pomoc, kdy žáci ošetřovali různé úrazy. Následoval test z pravidel silničního provozu. Poslední disciplína prověřila v praxi znalosti silničních pravidel na dětském dopravním hřišti. Přes obrovské nasazení a snahu celého týmu získat co nejmenší počet trestných bodů, jsme obsadili předposlední 10. místo. Díky krásnému počasí, které nám opravdu přálo, jsme si užili moc hezké dopoledne. Celému týmu patří velký dík za bezproblémovou reprezentaci naší školy.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se ! J

Nebojte se silnice - okresní kolo dopravní olympiády

http://zszborovskatabor.rajce.net/Okresni_kolo_-_dopravni_olympiada_6.6.2018

Už jsem čtenář - Knižka pro prvňáčka

Ukončení projektu - Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka vyvrcholilo 5. června pasováním čtenářů z 1. tříd. Maková panenka, motýl Emanuel, čertice, anděl a víla přišli za žáky, aby zjistili, jak zvládli písmenka a čtení. Společně složili čtenářskou přísahu a byli pasováni do řádu čtenářů. Paní knihovnice místní pobočky knihovny Tábor jim přišla pogratulovat. Z rukou svých paní učitelek převzali knihu. A kdo byly ty pohádkové postavy? Byli to studenti SSJS Tábor obor Informační služby – knihovník.

Už jsem čtenář - Knižka pro prvňáčka

http://zszborovskatabor.rajce.net/Projekt_knizka,1.tridy_-_5._6._2018

Výlet - 1.třídy

Ve čtvrtek 7. 6. 2018 dva autobusy odvezly 90 prvňáčků s jejich paní učitelkami do Českých Budějovic. V areálu Hopsária si užili všichni skoro 3 hodiny. Skákání, klouzání, prolézání, nafukovací hrad i žralok, horolezecká stěna, hry v míčích, sjíždění v kruhách po šikmé dráze a další atrakce nebraly konce. Zpocení, dobře najedení i napití si žáci ještě koupili malé pozornosti a vyrazili domů. Takový výlet se všem líbil.

Výlet - 1.třídy

http://zszborovskatabor.rajce.net/Skolni_vylet_1.tridy_-_7.6._2018

Den dětí II.A,B - výlet na Kozí Hrádek

1.6. se děti z 2.A a 2.B vydaly na výlet na Kozí Hrádek. Po náročné cestě městskou hromadnou dopravou všichni vystoupili v Sezimově Ústí a čekaly je necelé 4 km pěší chůze (spíš poklusu - jak se těšili) ke zřícenině. Po krátkém občerstvení a skotačení na hřišti jsme se pěšky vrátili zpět na zastávku a autobusem zase do školy. I přes úmorné horko zvládly všechny děti “turistiku” na výbornou.

Den dětí II.A,B

http://zszborovskatabor.rajce.net/Den_deti_II.A,B

Den dětí II.C,D - Návštěva Muzea čokolády a marcipánu

V pátek 1.6.2018 šli žáci II.C.a II.D oslavit Den dětí do táborského Muzea čokolády a marcipánu, kde si mohli prohlédnout marcipánové exponáty, čokoládovou sochu hokejisty Jaromíra Jágra, marcipánový model Žižkova náměstí, pohádkový sklep, čertovské peklo atd.

Poté navštívili tvořivou dílničku, kde pod vedením paní cukrářky, sami vyráběli různé výtvory z marcipánu a domů si tak odnesli krásné, sladké dárečky... Pak následoval nákup suvenýrů nebo ochutnávka sladkostí. Báječné dopoledne jsme si všichni moc užili.
Mgr. M. Pešičková

Den dětí II.C,D - Návštěva Muzea čokolády a marcipánu

http://zszborovskatabor.rajce.net/Den_deti_2.C,D

Výlet 4.ročníku

V úterý 29.5. se třídy 4.A,B,C,S vydaly na výlet do Českých Budějovic. V Lannově loděnici všichni nastoupili na loď a pluli po proudu po Vltavě. Počasí bylo nádherné, foukal mírný vánek, z břehu občas někdo zamával. V Českém Vrbném kapitán lodi bezpečně vplul do prostoru zdymadla a všichni s úžasem pozorovali klesání plavidla o 7 metrů. Loď ještě chvíli plula a poté přistála v přístavišti v Hluboké. Děti dostaly příležitost k nákupu dobrot a ke sportovnímu vyžití v místním sportovním areálu. Věřím, že se výlet líbil a že každý našel něco, co jej bavilo.

Š.Kučerová

Výlet 4.ročníku

http://zszborovskatabor.rajce.net/Vylet_4.rocnik_29.5.2018

Výlet II.A, B - Zoo Hluboká nad Vltavou

7. června jsme se vydali na školní výlet do ZOO Hluboká. Celý den v zoologické zahradě proběhl bez jakýchkoli problémů, stejně jako cesta autobusem. Přálo nám počasí, děti viděly spoustu zajímavého ze světa zvířat, ale nejvíce se všem líbilo ve volně přístupné ohradě s kozami, které si mohli chovat a krmit.

Výlet II.A, B - Zoo Hluboká nad Vltavou

http://zszborovskatabor.rajce.net/Vylet_II.A,B_2

Kreslení v II.D

Protože poslední květnové dny byly už opravdu krásně letní, vytáhlo nás sluníčko na hodinu výtvarné výchovy na školní hřiště. S sebou jsme si vzali křídy a tak mohly vzniknout na asfaltu za školou obrázky na libovolné téma. Fantazii se meze nekladly....

Mgr. M.Pešičková

Kreslení v II.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Kresleni_II.D

Výlet II.C, II.D

Ve čtvrtek 28.5.2018 navštívily děti obou tříd, v rámci školního výletu, ZOO Hluboká. V současné době se zde chová na 256 druhů zvířat, ale naše děti nejvíce zaujali surikaty, kočkodani nebo volně pohybující se mezi návštěvníky tamaríni. Velký úspěch měl i výběh, kde pobíhaly zakrslé holandské kozy a děti si s nimi mohly pohrát a nakrmit je granulemi. Po nákupu suvenýrů jsme se přesunuli do Loveckého zámečku, kde jsme se na chvíli přenesli do pohádkové říše a užili si zde spoustu legrace...

Výlet II.C, II.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Vyle_II.C,D_2

Besídka I.D

BESÍDKA   I. D – 23. 5. 2018

Zpěv, recitace, vtipy, tanec, dramatizace to vše bylo náplní programu besídky prvňáčků z I. D. Své vystoupení prožívali naplno, protože věděli, že mají vděčné diváky a posluchače. Zaslouženě se jim od rodičů dostalo velké množství sladkostí, cukroví, věnečků, muffin, koláčků, sušenek, tyčinek, slaných brambůrků, džusů a ovoce. Společně s rodiči, kteří dostali kávu, si ještě dlouho po besídce povídali a užívali své odměny. A rodiče­? Ti byli mile překvapeni, co vše jejich ratolesti za první rok školy dokázali.

Besídka I.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Besidka_I._D_-_23._5._2018

Čtyřboj 1.stupně

24.5. se vybraní žáci 1.stupně zúčastnili atletického čtyřboje. Mezi velkou konkurencí získali naši malí atleti tato medailová umístění:

Výsledky:
1.tř. dívky - 2.místo
1.tř chlapci - 2. místo
2.tř. chlapci - 1. místo
4.tř. chlapci A-tým - 3.místo
4.tř. dívky - 3.místo

Konkrétní umístění ostatních družstev a jednotlivců si můžete prohlédnout na stránkách AŠSK Tábor.

http://assktabor.blogspot.com/2018/05/245-atleticky-ctyrboj-1stupen.html

http://zszborovskatabor.rajce.net/Ctyrboj_1.stupen_24.5.2018

Dopravní olympiáda - 2.-3.ročník

V pátek 25. 5. 2018 se konala dopravní olympiáda žáků 2. a 3. tříd. Výsledky testů ze zdravovědy, z besipu a praktické jízdy rozhodly, kteří žáci se zúčastní soutěže "Nebojte se silnice". Diplomy, odměny a hlavně medaile potěšily nejen vítěze. A kdo vyhrál?

2. třídy – David Novák, Magdalena Šnajdrová, Jakub Kubů
3. třídy – Tomáš Koutecký, Andrea Kadlecová, Marek Fabišík

Vítězům gratulujeme.

Dopravní olympiáda - 2.-3.ročník

http://zszborovskatabor.rajce.net/Dopravni_olympiada_25._5._2018

Fotbal CH I. okres

V úterý 15.5.18 se chlapci v kategorii Ch I  zúčastnili OP v kopané. (Mc donald A)

Celkem jsme sehráli osm utkání.  Ve všech  zápasech jsme zvítězili     ( celkové skóre 43:0) a vyhráli tak celý turnaj. (viz výsledky)

Družstvo tvořili

Brankář –Klouček 3.D

Matyš – 3.C

Bauer, Cipra – 3.B

Klečacký -3.C

Douda,Herma, Horáček,Jiroušek,Sochůrek,Šebek -4.S

Chválím všechny za přístup,výkon i chování. P.Herma

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/fotbal_ch_I._okres_2018/

https://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/vysledky-kopana-i-15.5-.xls

Fotbal CH I. okres

Fotbal kraj CH I.

V pátek 18.5.18 se chlapci v kategorii Ch I  zúčastnili KP v kopané – v Písku (Mc donald A).

Turnaj jsme nezačali dobře, ale úvodní nešťastnou prohru 0:1 s ČB jsme napravili dvakrát výhrou 3:0 (Písek, Kaplice) a postoupili do semifinále.

V něm jsme porazili Vimperk 2:1.

Ve finále jsme se opět střetli s ČB a po remíze 0:0 jsme zvítězili v penaltovém rozstřelu 3:2 a turnaj vyhráli.

Do písku s námi nejel nejlepší střelec OP Sochůrek (s krajským výběrem mimo ČR) , jeho absenci jsme nahradili dvojicí Volek, Kubů a zvýšenou bojovností všech hráčů

Družstvo tvořili

Brankář –Klouček 3.D

Volek, Kubů -2.A

Matyš – 3.C

Bauer, Cipra – 3.B

Klečacký -3.C

Douda,Herma, Horáček,Jiroušek, Šebek -4.S

Chválím všechny za přístup,výkon i chování a gratuluji k prvnímu místu v kraji. P.Herma

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Fotbal_ch_I._kraj_2018/

Fotbal kraj CH I.

 

Florbal

Ve středu 11.4.18 se chlapci v kategorii Ch II zúčastnili OP ve florbalu v Chotovinách.

Celkem jsme sehráli šest utkání. Po úvodní neštˇastné remíze (soupeř vyrovnal v poslední minutě) , jsme ve všech dalších zápasech zvítězili a vyhráli tak celý turnaj.

Družstvo tvořili

Brankář – Volek 5.D

První pětka – hokejisté 5.A

Druhá pětka –fotbalisté 4.S

Chválím všechny za přístup i chování. P.Herma

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Florbal_CH_II_2018/

https://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/florbal-ch-ii-vysledky.docx

Florbal

Štafetový pohár

Dne 17.4. 2018 se žáci prvního stupně zúčastnili okresního kola Štafetového poháru, který se konal na stadionu Míru. Závodilo se ve dvou kategoriích.
Za 1.- 3. třídu nastoupili: Tereza Ciperová  III.A, David Boháč III.B, Kateřina Blacká, Vanessa Plzáková, Kristýna Kolláriková, Filip Hůlka, Filip Hrubý a Jindřich Rozsypal III.D.
Za 4.- 5. třídu závodili: Julie Lakatosová V.A, Daniela Veselá V.D, Ondřej Vrzal IV.A, Martin Dušek IV.B, Jan Klečatský, Linda Manuel, Veronika Kutová IV.C a David Jiroušek IV.S
Štafeta starších svůj závod na 8x100m vyhrála. Pak nastoupily smíšené štafety starších a mladších závodníků na 8x200m, kde družstvo „A“ také vyhrálo. Časy všech tří štafet se sečetly a už se čekalo jen na nejnižší součet časů. Naštěstí ho měla naše škola a tudíž celkově vyhrála a postupuje na krajské kolo, které se koná opět na stadionu Míru 10.5. 2018.
Medaile jsme získali i v doplňkových disciplínách, kde hod medicinbalem vyhrála Julie Lakatosová a skok z místa Filip Hrubý.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Stafetovy_pohar_okres_2018/

Štafetový pohár

Záchrana goril

Připojte se i vy aneb zvířata volají o pomoc

Na začátku to byl jen malý článeček v Mateřídoušce. Pak nápad – uděláme pro to něco i my? Jasně, že ano. Načetli jsme si informace o gorile východní, situaci v Kamerunu, o možnostech pomoci sběrem nepotřebných mobilů.
Vše jsme využili v hodinách téměř všech předmětů. Vyrobená oznámení o sbírce děti roznesly do ostatních tříd. A pak už jsme všichni jen čekali na výsledek. Pomůžete i vy?
PS1 -  modelování nám moc nešlo, ale kresba ano
PS2 - sběrné místo je u nás ve 4.b a už jich máme přes 50!
PS3 – bližší info na stránkách ZOO Hluboká - zoohluboka.cz/prineste-stary-mobil-do-zoo
PS4 – Děkujeme!!!

Text a foto mapifo

Záchrana goril

http://zszborovskatabor.rajce.net/zachrana_goril