Společné
ikona článkuSPELLING BEE
ikona článkuVirtuální běh pro paraple
ikona článkuVýtvarná soutěž na Zborovské

Letošní pátek 18. 3. je celosvětovým dnem recyklace. Právě na tento den jsme proto naplánovaly vyhlášení výsledků celoškolní výtvarné soutěže na toto téma.
Na prvních místech se ve třech kategoriích umístili žáci Michal Spirek (3.C), Petra Bednářová (9.C), Eliška a Ondřej Koubkovi (5.D), na druhých Ondřej Najman, Matěj Svoboda (2.C), Sofie Pízová (6.T), Natálka Kučerová a Erika Slabá (4. A), na třetích Anna Bauerová (5.B), Pham Linh (6.C), Lenka Červenková, Julie Benešová, Lucie Dašková (5.C)
Všechny výtvory si můžete prohlédnout ve vestibulu školy (u jídelny).
Všem výhercům moc gratulujeme!
Za VV Vendula Koubková


ikona článkuTrénink s olympionikem J. Kufem.

Naše škola je zapojena do sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj, ve kterém se nám už podruhé podařilo vyhrát trénink s olympionikem. Po Jiřím Ježkovi k nám tentokrát zavítal moderní pětibojař Jan Kuf. Děti soutěžily na čtyřech stanovištích, kterým velely osobnosti jako Štěpán Janáček (tyčkař, šestinásobný mistr Česka v atletice), David Novotný (bývalý hokejista Hradce Králové), Lucie Bubeníková (bývalá volejbalistka) a samozřejmě olympionik Jan Kuf. Děti si vyzkoušely živé piškvorky, hru na piráty, střelbu na cíl laserovou puškou a svoji reakční rychlost.
Programem provázel moderátor a kouzelník Pavel Dolejška, který na konci akce předvedl některé své triky.
Děti strávily s olympionikem příjemné dopoledne plné sportu a zábavy. Při hodinách tělesné výchovy budeme opět naplno plnit disciplíny OVOV, abychom i v příštím roce mohli na naší škole přivítat dalšího olympionika.


ikona článkuLiSToVáNí

V úterý 9. 11. k nám do školy přivezli herci Lukáš Hejlík a Věra Hollá LiSToVáNí knihami Jak být klukem/holkou a Šmodrcha. Scénické čtení, které nám obě knihy představilo, bylo zábavné a – kdo ví - možná některé děti naláká k jejich přečtení.


ikona článkuProjekt Hrdá škola

Přihlásili jsme se do projektu Hrdá škola, jehož cílem je zpestřit si školní rok řadou výzev. První výzva s názvem Mezinárodní Suit-up day na školách proběhla ve středu 13.10. V tento den přicházeli nejenom žáci, ale i učitelé svátečně oblečeni a užívali si netradiční výuku ve společenském oblečení. Pánové si vzali košile, saka a kravaty. Dámy naopak šaty, sukně či parádní kousky. Další výzva z projektu Hrdá škola nás čeká 10. listopadu.
Moc jsme si to užili a děkujeme rodičům za spolupráci. 


ikona článkuOkresní přebor v přespolním běhu.
ikona článkuT - mobile olympijský běh

Dne 8. září 2021 se naše škole opět zúčastnila T-mobile olympijského běhu. Běh organizoval Český olympijský výbor, který zabezpečil pro všechny zúčastněné diplomy a medaile. Ti nejrychlejší dostali malé dárky od společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Na start se postavila každá třída se svojí třídní učitelkou a třídním učitelem (příp. asistentem/asistentkou). První stupeň běžel v parku malý okruh, druhý stupeň a všechny sportovní třídy běželi velký okruh kolem celého parku (cca 1km). Všem žákům a učitelům blahopřeji.
Malechová Miroslava