Společné
ikona článkuT-Mobile olympijský běh

Dne 16. září 2020 se i naše základní škola zúčastnila celorepublikového T-Mobile Olympijského běhu. Situace ohledně coronaviru nás donutila upravit průběh celé akce. Každý rok se běžel hromadní start 1. a 2. stupně. Letos třídy nastupovali na start od 8:00 hod s 5 minutovými rozestupy. Celkem se na startu vystřídalo 40 tříd se svými třídními učiteli a letos se běhu účastnilo rekordní počet 24 třídních učitelů, kteří tak podpořili svojí třídu.
Běžecké okruhy v parku na Pražském sídlišti byli rozdělené na 3 části:
• modrý okruh pro 1. stupeň v délce 267 m
• červený okruh pro 2. stupeň v délce 561 m
• zelený okruh pro sportovní třídy s délkou 672 m
Všichni účastnící dostali diplom a medaili.
Celou akci organizačně zajistila třída 9. A se svou třídní učitelkou Miroslavou Pekařovou.
Děkujeme všem za účast a těšíme se na stejnou akci příští rok 


ikona článkuTrénink s Jiřím Ježkem.

29. září přijel do školy s týmem OVOV paralympijský olympijský vítěz Jiří Ježek. Spolu s dětmi 5. tříd absolvoval trénink, který škola získala za práci v Odznaku olympijských vítězů. Děti si to opravdu užily. Bylo to super!!!


ikona článkuVýzdoba tříd

Období uzavření škol (jaro 2020) jsme využili k tomu, abychom vylepšili vzhled některých tříd. Díky naší výtvarnici Vendule Koubkové se nám podařilo namalovat na stěny odborných učeben tematické obrázky. Nakonec si stihla vyzdobit i svoji třídu 5.B, která je současně učebnou Vv. Tímto jí moc děkujeme za pomoc a čas, který tomu (společně s námi) věnovala.

P. Jíšová (hudebna), I. Doudová (8.B), J. Jančich (2 učebny PC)


ikona článkuVýsledky výtvarné soutěže o nejlepší vlastnoručně vyrobenou roušku
ikona článkuZborovská - Průmyslovka 6 - 4

Zimní stadion v Táboře hostil na závěr pololetí už pátý hokejový duel mezi týmy ZŠ Zborovská a střední průmyslové školy.Reprezentanti prvně jmenované školy se soupeři pomstili za loňskou porážku v prodloužení a zdolali ho 6:4. Také souboj ředitelů ve střelbě na branku vyzněl lépe pro Petra Vašíčka ze Zborovské. Zápas v tradičně fantastické atmosféře měl ovšem jediného vítěze: bezprostřední zábavu diváků i všech aktérů.


Vánoční jarmark ZŠ Tábor, Zborovská 2696 přispěl na charitu

Již po třetí se konalo rozsvícení vánočního stromu a následná jarmark na ZŠ Tábor, Zborovská 2696. Zde si mohla rodičovská veřejnost zakoupit vánoční výrobky žáků školy, ochutnat něco dobrého a prožít příjemné odpoledne. Celkem se utržilo cca 100 000,- Kč. 76 000,- bylo věnováno na charitativní účely (viz tabulka). Neprodané výrobky byli darovány do domova důchodců v Plané a do táborského G – centra. Zbývající peníze pokryli režijní náklady.
Naše škola se i letos zapojila do charitativní akce pod záštitou Diakonie ČCE Krabice od bot. Žáci i učitelé přinesli mnoho hezkých dárečků, které jsme společně zabalili a krabice dál putovaly na sběrné místo do Soběslavi. Díky tomuto projektu budou mít hezčí Vánoce děti z dětských domovů a azylových domů. Děkujeme rodičům a dětem za podporu této akce
Petr Vašíček, ředitel školy


ikona článku50 let výročí založení školy
Slyšíme se? Vidíme se? – vznik písně
ikona článkuŠtafetový pohár 2020
ikona článkuRepublikové finále OVOV 2. - 4. 9. 2020

Již po jedenácté jsme se zúčastnili republikového finále odznaku všestrannosti. Letos byla naše výprava velmi početná a velmi úspěšná. Družstvo vyrovnalo nejlepší umístění, obsadilo 6. místo. Další jednotlivci se umístili do 10. místa. GRATULUJEME !!!!