Společné
ikona článkuVýherce – Den bez batohu

Jsme hrdí na to, že žák naší školy Filip z 6.S, se svým nápadem na originální batoh obsadil druhé místo z celé ČR a Slovenska. Za svůj nápad „Ptačí budka“ vyhrál od SchoolsUnited originální batoh. Gratulujeme!


ikona článkuVánoční charitativní jarmark.

Dne 30.11.2023 proběhl na ZŠ Tábor, Zborovská Vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromu. Na jarmarku žáci prodávali svoje výrobky a výtěžek ve výši cca 123 000,- Kč darovali různým organizacím:
Dobrý anděl, Krabice od bot, Domácí Hospic Jordán Tábor, Donio, Hendikepovaní sportovci , Klokánek, postavení nových studen v Africe (staví youtuber Mr. Beast), rehabilitace Natálie Rychetníková, Rybka-spolek pro pomoc mentálně postiženým, sbírka pro na Emmu, která má Ohtaharův syndrom (srdickovedny.cz), SOS vesničky, Útulek pro psy a kočky Tábor, ZOO Tábor.


ikona článkuDen bez batohu

Již druhou akcí v rámci projektu Hrdá škola byl „Den bez batohu“. Žáci a učitelé měli za úkol přijít do školy s co možná nejoriginálnějším batohem. K vidění byla celá řada „homemade batohů“, popelnice, kufry, hrnce, kočárky apod. Kreativita našich žáků se nezapře. Den provázala příjemná atmosféra.


ikona článkuTalent roku 2023

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Talent roku 2023 proběhlo 2. 11. 2023 v malém sále Divadla Oskara Nedbala. Soutěž je určena pro všechny děti a mládež ve věku od 10 let až do ukončení středoškolského studia
Nominovaní byli rozčleněni do jednotlivých oblastí, které zahrnovaly dvě kategorie. Kategorie I byla určena žákům do ukončení 9. třídy a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Kategorie II zahrnovala studenty středních škol a gymnázií. Za naši školu byli nominováni a oceněni žáci Dušáková Denisa 1.místo (veslování), Adam Šiška (triatlon), Ester Macháčková (ploutvové plavání), Josef Hána (zeměpis), Phamová Linh Khánh (anglický jazyk).
Vítězům i nominovaným moc gratulujeme.


ikona článkuSuit – up day

V šatech a kvádrech do školy? To už máme focení na konci školního roku? Samozřejmě, že ne!
V úterý 17.10. se na naší škole konala první výzva z projektu Hrdá škola – Suit up day. Žáci i učitelé měli na tento den jediný úkol, a to hodit se do „gala“. Den se rozhodně vydařil, žákům i pedagogům to moc slušelo.
Děkujeme všem, kteří do toho šli s námi.Budeme se těšit na další výzvu, která nás čeká 21. listopadu – Den bez batohů.


ikona článkuAtletické úspěchy ke konci školního roku

Konec školního roku nám přinesl řadu úspěchů na atletickém poli. Žáci a žákyně z druhého stupně absolvovali krajské kolo Poháru rozhlasu a domácí prostředí stadionu Míru nám sedělo. Starší žáci vyhráli svoji kategorii. Starší žákyně byly druhé a v kategorii mladších žáků i žákyň jsme brali shodně třetí místo.
Největšího úspěchu jsme ale dosáhli na atletické přeboru Táborska. Tradiční třídenní klání, jimž vrcholí celá školní sportovní sezóna, se konalo již po 53. Naše družstvo hájící celý náš druhý druhý stupeň jednoznačně vyhrálo celou soutěž a zároveň vytvořili nový bodový rekord! Ten nyní činí neuvěřitelných 571 bodů!
Souhrnné výsledky celého závodu naleznete zde: https://drive.google.com/drive/folders/10XciFlkkdnXFQLMaiD-tc3jSrCCAzF_x
Kluci a holky z prvního stupně naší školy absolvovali postupně v prostředí stadionu Mír okresní kolo v atletickém čtyřboji a atletický přebor Táborska. Na čtyřboji se soutěžilo celkem v 10 kategoriích a nám se z toho podařilo obsadit pětkrát druhé místo. Na atletickém přeboru Táborska poté obsadilo družstvo reprezentující celý první stupeň čtvrté místo. Výsledky soutěží naleznete na odkazech níže.
Atletický čtyřboj prvního stupně: https://drive.google.com/drive/folders/1kQYQZ58KmryedHuD44CzA6irnKvJqluY
Atletický přebor prvního stupně: https://drive.google.com/drive/folders/1OEDkqFK1BhvNC_h5it-fMbSFffi15wdQ


ikona článkuDen jazyků
ikona článkuAtletická olympiáda 5. a 6. ročníků

V pátek 15. června se uskutečnila na venkovním hřišti na Zborovské atletická olympiáda 5. a 6. ročníků. Všichni závodníci soutěžili v jednotlivých disciplínách mezi sebou a zároveň získávali body do hodnocení tříd. Soutěžilo se v krátkém sprintu na 60 m, v hodu kriketovým míčkem, ve skoku dalekém, 4 vybrané dívky v běhu na 800 m, 4 kluci v běhu na 1000 m a na závěr ve štafetovém běhu na 8 x 250 m. V jednotlivých disciplínách se udělovali medaile třem nejlepším a zároveň mezi sebou soutěžili třídy kdo získá nejvíce bodů.
K vidění byli kvalitní výkony a vysoké nasazení od všech zúčastněných závodníků. Velké poděkování patří klukům z 9.S a 8.S za organizaci na hřišti a holkám z 9.B za zapisování výsledků.


ikona článkuZ(S)borka – závěrečné koncerty

Tento školní rok uspořádal pěvecký sbor pro žáky 5. – 9. tříd několik koncertů nejen před Vánoci, ale i na konci školního roku.
Kromě koncertu pro seniory v G – centru Tábor (29. 5. 2023) a závěrečného koncertu pro rodiče (31. 5. 2023) v jídelně školy jsme náš repertoár poprvé zazpívali i žákům I. stupně (7. 6.). V II. pololetí náš repertoár obsahoval hodně písní z pohádek a podařilo se nám secvičit i divadelní představení (s kostýmy a hereckými výkony) s minimuzikálem od J. Uhlíře a Z. Svěráka Šípková Růženka, který měl u dětí velký úspěch. Pohádka je pohádka. A když přijde krásná princezna a šeredná babizna, úspěch je zaručený.
Kromě koncertů jsme letos natočili i 2 klipy. Jeden pro maminky k jejich významnému Dni matek a druhý na závěr (pro potěšení a na památku) s přáním krásných prázdnin. Do příštího roku nám zůstává dluh – píseň ke Dni otců. Budeme se snažit ho splnit.
Děkuji moc všem zpěvačkám a zpěvákům za práci, kterou v letošním školním roce odvedli! Budu se na vás těšit zase po prázdninách!
Mgr. Pavlína Jíšová, sbormistryně


ikona článkuDen dětí – PAINTBALL

Ve čtvrtek 1. června 2023 jsme jako již tradičně vyrazili s žáky na oblíbený paintball. Během okamžiku se přihlásilo 44 žáků z 5. – 9. tříd. I když se mezi sebou žáci příliš neznali, skupiny fungovaly skvěle a hru si všichni moc užili.
Dle obrovského zájmu a úspěchu této akce paintball i v příštím roce nabídneme.
P. Jíšová, V. Koubková, R. Florián


ikona článkuKrajské kolo OVOV

Ve středu 5.5. se postupující z okresu zúčastnili na stadionu Míru krajského kola OVOV. Do bojů o účast na republikovém finále se vydalo družstvo a 12 jednotlivců. Družstvu se společně podařilo vyhrát a získat si tak přímý postup na RF, které se koná začátkem září v Brně. Všem zúčastněným děkujeme za perfektní reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělým výkonům.


ikona článkuSPELLING BEE
ikona článkuCeloškolní výtvarná soutěž na téma „Láska“ skončila
ikona článkuOkresní kolo OVOV.

Ve středu 19. 4. pořádala naše škola okresní kolo OVOV. Celkem se zúčastnilo 179 závodníků z 11 základních škol. Závodilo se v těchto disciplínách: trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a volitelná disciplína driblink nebo běh na 1000m.
Naši školu reprezentovali:
Družstvo A: Šimon Klečacký, Vojtěch Koutenský, Marek Hrobský, Eduard Mareš, Sofie
Pízová, Zora Nováková, Kristýna Kolláriková a Sofie Tomášková.
Družstvo B: Martin Hotový, Štěpán Švec, Benjamín Foit, Adam Dujmovič, Linda
Folbergerová, Vanesa Cuřínová, Eliška Melichová, Adéla Blafková
Družstvo A skončilo na 1. místě, úspěchy jsme měli i mezi jednotlivci:
r. 08: Jan Klečacký 1. místo, Martin Kolář 2. místo, Jan Lažek 3. místo, Petr Herma 4. místo
Kateřina Blacká 1. místo, Eliška Slunečková 2. místo
r. 09: Vojtěch Koutenský 1. místo, Marek Hrobský 2. místo, Eduard Mareš 3. místo
Kristýna Kolláriková 1. místo, Zora Nováková 2. místo, Sofie Pízová 3. místo
r. 10: Šimon Klečacký 1. místo, David Sedláček 2. místo, Petr Mikulík 3. místo
Tereza Pospíchalová 2. místo, Denisa Cuřínová 6. místo
r. 11: Martin Hotový 1. místo, Štěpán Švec 2. místo, Jan Kubašta 4. místo
Denisa Dušáková 1. místo, Klára Beková 2. místo, Linda Folbergerová 5. místo
r. 12: Benjamín Foit 3. místo, Adam Dujmovič 9. místo
Sofie Tomášková 1. místo, Vanesa Cuřínová 2. místo, Eliška Melichová 3. místo, Adéla
Blafková 7. místo
r. 13: Marika Matošková 3. místo, Emma Šejdová 7. místo

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.


ikona článkuDen bláznivých účesů

Dne 15.2. jsme si užili v rámci projektu Hrdá škola „Den bláznivých účesů.“ Kdo se chtěl zapojit, vytvořil si šílený účes doma, či ve škole a přišel s ním na vyučování. Byly tu různé účesy. Na hlavách se objevovaly copánky, barevné kreace, ptačí hnízda, muffiny nebo třeba nápoje. Všem to moc slušelo.

Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří tento projekt podpořili.


ikona článkuDen dvojčat

Také jste si přáli jako malé děti mít své dvojče? Ve čtvrtek 19. ledna se tento sen některým žákům a učitelům splnil. Byl totiž jeden z tematických dnů Hrdé školy - Den dvojčat. Kromě stejně učesaných a oblečených dvojic jsme mohli na chodbách potkat i početnější vícerčata.


ikona článkuVánoční jarmark.

Po covidové pauze se opět konalo rozsvícení vánočního stromečku a jarmark. Na začátku zpívaly oba školní pěvecké sbory. Prodávaly se výrobky žáků školy a na charitativní účely žáci darovali celkem 91 207,- Kč. Seznam podpořených subjektů je v tabulce. K dostání byly také školní noviny. Autory jsou žáci 9.B: V. Kulveitová, J. Hnízdil, M. Naď, M. Svatková, M. Růžička


ikona článkuGrant Jihočeského kraje - Podpora sportovní infrastruktury

Z krajského grantu bylo vybudováno WC na školním hřišti. Celková cena byla 841 603,- s DPH. Podpora z grantu byla 465 000,- . Zřizovatel přispěl částkou 194 931,- a zbylou částku 181 672,- investovala škola ze svého rozpočtu.


ikona článkuSuit up day.

I tento školní rok se naše škola zapojila do projektu Hrdá škola. Prvním takovým dnem byl Suit up day. Slečny přišly v krásných šatech a klukům nechyběli košile. Díky tomuto tradičnímu gala dnu se naše škola proměnila do slavnostní atmosféry plné šarmantních žáků a učitelů!
Z dalších projektů se můžeme těšit na den dvojčat nebo den bez batohu.


ikona článkuOkresní kolo v přespolním běhu.
ikona článkuRepublikové finále OVOV

Ve dnech 7.9. až 9.9. 2022 vybraní žáci reprezentovali naši školu v Brně na RF OVOV. Jako družstvo v tomto roce závodili: Jan Klečacký (4.místo ve své kategorii), Martin Kolář, Petr Herma IX.S, Jan Lažek VIII.S, Eliška Slunečková IX.B, Kačka Blacká, Vanessa Plzáková a Kristýna Kolláriková VIII.D. Celkově družstvo vybojovalo krásné 5.místo z celkem 45 škol. Jde o druhé nejlepší umístění v historii účasti na RF OVOV. Naším letošním patronem byl olympionik Miloš Bečvář, který reprezentoval ČR v běhu na lyžích.
Za jednotlivce bojovali: Petr Mikulík VI.T – 2.místo, Sofie Tomášková V.C – 3.místo, Šimon Klečacký VII.T – 5.místo, Jakub Příhoda VI.T, Adam Dujmovič V.S, Martin Dušek IX.B – 7.místo, Tereza Pospíchalová VII.T, Vojtěch Koutenský VIII.E
Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy


ikona článkuNaše škola pomáhá