2.stupeň
ikona článkuHalloween v 6.A.

Dnes 22.10 jsme trochu předčasně slavili svátek všech svatých- Halloween. Zde trochu o původu svátku.Halloween je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Den 31. října byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou). Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Stavěli proto oltáře, které obsahovaly ptačí pera, či zvířecí lebky, a měly za účel navázat spojení s mrtvými, pro které se pak pořádaly uctívací obřady. Svátek se v keltštině nazýval Samhain. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo do dnes. Lidé před svými domy staví malé oltáře, ovšem k jejich stavbě jsou používány vyřezávané dýně, místo ohňů se zapalují svíčky. Se třídou 6. A jsme dnes vyřezávali dýně, povídali si o historii Halloweenu a vyslechli referát připravený od Dominika. Slavnostní atmosféru jsme využili k rozloučení se s paní asistentkou Vlastou Mrázovou, která ve třídě končí jako asistentka.
Děkuji všem za pěkné ráno a příští rok v kostýmech…
Třídní učitelka A. Fuková


Kroužky na II. stupni ve školním roce 2021/22
ikona článkuFlorbalový turnaj 8. a 9. tříd

Ve čtvrtek 25.11. se naše škola zúčastnila florbalového turnaje určeného pro žáky 8. a 9. tříd. V nabité konkurenci se naše družstvo umístilo na druhém místě. Tým hrál ve složení: Vlček, Anděl, Mazouch, Pěček, Petrák (G), Klečacký, Spálenka, Šťastný, Ostrý, Bačo (všichni 9.S), Pufr, Makovec (G), Vavřinec, Herma (všichni 8.S), Kluzák (9.A). Všem hráčů děkujeme za reprezentaci naší školy.


ikona článkuAdaptační kurz 6.T

Ve dnech 22. – 24. září 2021 proběhl pro žáky 6. T adaptačně-sportovní kurz se zaměřením na atletiku. Žáci byli ubytováni v penzionu Čertovka na Monínci. V průběhu 3 dní se děti naučily atletickou abecedu, prošly si nácvikem hodu kriketovým míčkem, vypilovaly správnou techniku kliků, dřepů a vzporů. V Akitivity parku si prošly lanovým parkem, vyzkoušely si lukostřelbu, sjížděly tubing a skákaly na bungee trampolíně. Pan Deim se svým synem Michalem připravili pro děti 2 trasy orientačního běhu. Neztratil se nikdo, někteří si tu delší trasu ještě zopakovali. Večer děti relaxovaly ve vnitřním bazénu s vířivkou v hotelu Monínec a ti odvážnější se každé ráno otužovali ve venkovním bazénu, který měl přibližně 14 stupňů. Poslední den jsme zakončili 6 km procházkou a soutěžními hry na parkovišti. Pro mnohé z dětí byl tento kurz prvním sportovním soustředěním. Většina z nich si několikrát sáhla až na dno svých sil. Občas byly i slzičky a občas to bolelo. Ale takový je sport. Už teď se všichni děti těší na příští školní rok, kdy je čeká další soustředění. Mgr. Miroslava Malechová, Mgr. Miroslava Deimová, Mgr. Petr Vašíček