2.stupeň
ikona článkuŠkolní kolo olympiády z anglického jazyka
ikona článkuŠkolní kolo olympiády z anglického jazyka 6. - 7. tříd
ikona článkuHalloween v 6.A.

Dnes 22.10 jsme trochu předčasně slavili svátek všech svatých- Halloween. Zde trochu o původu svátku.Halloween je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Den 31. října byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou). Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Stavěli proto oltáře, které obsahovaly ptačí pera, či zvířecí lebky, a měly za účel navázat spojení s mrtvými, pro které se pak pořádaly uctívací obřady. Svátek se v keltštině nazýval Samhain. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo do dnes. Lidé před svými domy staví malé oltáře, ovšem k jejich stavbě jsou používány vyřezávané dýně, místo ohňů se zapalují svíčky. Se třídou 6. A jsme dnes vyřezávali dýně, povídali si o historii Halloweenu a vyslechli referát připravený od Dominika. Slavnostní atmosféru jsme využili k rozloučení se s paní asistentkou Vlastou Mrázovou, která ve třídě končí jako asistentka.
Děkuji všem za pěkné ráno a příští rok v kostýmech…
Třídní učitelka A. Fuková


Kroužky na II. stupni ve školním roce 2021/22
ikona článkuNávštěva čističky - 8.ročník.

Před velikonočními prázdninami se 8. ročníky v rámci hodin chemie vypravily do Čistírny odpadních vod (AČOV) u řeky Lužnice. Pod vedením zkušeného pracovníka ČEVAKu prošla každá třída celou čistírnou. Děti měly možnost zjistit, ze kterých částí Tábora je odpadní voda v této čistírně přečišťována, jak vypadá celý proces čištění, a co se děje se vznikajícími odpadními látkami. Exkurze se, až na občasný zápach, všem moc líbila. Děkujeme pracovníkům ČEVAKu a těšíme se příští rok na viděnou.


ikona článkuOkresní kolo Přehlídky recitátorů

Po dvou letech mohlo konečně zase proběhnout okresní kolo recitační soutěže v prezenční podobě. Konalo se v Domě dětí a mládeže v Táboře ve středu 6. dubna 2022. Z naší školy postoupily 4 vítězky školního kola – Karolína Brunerová (6.B), Denisa Drhovská (6.D), Lucie Konrádová (8.C) a Karolína Zpěváková (9.D). Do krajského kola sice nepostoupily (z téměř 20 účastníků byli posláni 4), ale své 2 texty každá odrecitovala skvěle. Porota měla velké potíže při tak skvělých výkonech rozhodnout, koho pošle dál, a koho ne.
Mgr. P. Jíšová, uč. Čj


ikona článkuPředvelikonoční odpoledne v 6.C

Ve čtvrtek 7. 4. 2022 před Velikonocemi jsme se domluvili, že se po vyučování
(ve 14 h) společně sejdeme a kluci si upletou pomlázku, holky obarví vajíčka. Abychom byli úplně spokojeni, každý donesl něco dobrého k snědku.
Jelikož pomlázku jsem na začátku akce uměla plést pouze já, chvíli trvalo, než jsme si vše vysvětlili a kluci mohli začít zkoušet vytvářet své první pomlázky. Jelikož jsme ji pletli z 8 prutů, mnozí byli zpočátku velice překvapeni, jak je to složité! Nakonec to zvládli všichni. Ti rychlejší pomohli pomalejším, holky si mezitím „pokecaly“ při barvení vajíček a po „občerstvovací pauze“ chybělo už jen zatancovat si a třeba i s pomlázkou.
Odpoledne se nám moc vydařilo, určitě to nebylo naposledy!
Mgr. Pavlína Jíšová, tř. uč.


ikona článkuLEZECKÝ DEN 6.T

V úterý 12. dubna 2022 si třída 6. T (bez Zorky Novákové, která má zlomený kotník) vyzkoušela svoje lezecké dovednosti na stěnách Wall Club v Sezimovo Ústí. Pod vedením zkušeného instruktora pana Slaboucha si všichni vyzkoušeli všechny možné trasy, jak se dostat na vrchol. Od těch nejjednodušších až po ty nejsložitější a nejvíc fyzicky náročné. Boleli prstíky na rukou a hlavně na nohou, protože strávit hodinu a půl v „lezečkách“ (boty na lezení) by se dalo přirovnat k hodině a půl chození v botách o číslo menších. Všichni to ale bravurně zvládli a jako odměna je pak čekala ve škole čtvrtletní písemná práce z matematiky 
Mgr. Miroslava Malechová – třídní učitelka a tým 6. T


ikona článkuVítězství v okresním kole basketbalu.

Ve čtvrtek 7.4. se družstvo chlapců v kategorii CH III zúčastnilo okresního přeboru škol v basketbalu.
Družstvo tvořili převážně kluci ze 7.S – Lažek A., Lažek J., Lhoták, Sobotka, Krejčí, Vokrouhlecký a Welzl. Doplnili je Koutenský ze 7.E a Nedvěd ze 6.T .
Turnaj jsme celkově vyhráli.
Vyhráli jsme všechny zápasy v základní skupině a ani ve finálové skupině jsme neměli vážnějšího konkurenta. (skóre ze 3 zápasů – 20 : 0 ),(viz výsledky)
Po zásluze postupujeme na KP (21.4. Tábor), kde nás čekají výrazně těžší soupeři.
Všechny kluky chválím za přístup i chování. Petr Herma


ikona článkuBasketbalové přebory starších žáků


V termínu 28.3. se uskutečnil školní okresní přebor v basketbale. Naše škola si vedla výborně, když starší žáci obsadili po skvělých výkonech druhé místo. Družstvo chlapců odehrálo turnaj ve složení Koutek, Ostrý, Pěček, Vlček, Kukla, Kluzák a Kos.


ikona článkuBasketbalové přebory starších žákyň

V termínu 5.4. se uskutečnil školní okresní přebor v basketbale. Naše škola si vedla výborně, když starší žákyně vybojovaly ve velmi napínavém turnaji třetí místo. Družstvo tvořila Lakatosová, Čechtická, Chlachulová, Kovandová, Slunečková, Zelenková, Baloghová, Běhounová, Mihálová, Packová, Smajdorová, Trčková, Bálková a Chmátalová.


ikona článkuBasketbal - okresní kolo dívky 6. - 7.třída

Ve čtvrtek 7.4. hrála naše děvčata okresní finále v basketbalu. Za účasti 5 družstev jsme obsadili výborné 2. místo. Prohráli jsme jen s vítězem ZŠ Borotín a porazili jsme ZŠ Helsinskou 8-2, ZŠ Soběslav 6-0 a v boji o 2. místo ZŠ Planá 12-6. Reprezentovala nás: Kristýna Baloghová, Adéla Doudová, Anna Melichová, Šárka Křížovská, Simona Mikšíková, Linda Farová, Kateřina Blacká, Kristýna Kolláriková, Simona Folbergerová, Vanessa Plzáková, Lucie Přibylová. Děkuji za vzornou reprezentaci školy.


ikona článkuPředčítání v německém jazyce – školní kolo

Dne 25.3. se uskutečnilo 1. školní kolo soutěže v předčítání v německém jazyce s názvem Bücherwurm (Knihomol). Soutěž se konala pod záštitou Goethe – Zentra v Českých Budějovicích. Předčítání se zúčastnilo 9 žáků. Přes panující nervozitu podali všichni velmi pěkné výkony a zasloužili si sladkou odměnu. Výborně si s náročným textem poradila Vanesa Kokiová (7.A), která obsadila první místo. Na druhém místě se umístil Ondřej Kášek (8.C) a třetí místo obsadila Tereza Ciperová (7.A). Děkujeme všem za odvahu, čas a úsilí, které přípravě na soutěž věnovali!


ikona článkuPřehlídka recitátorů 6. – 9. tříd

V pondělí 14. března 2022 mohla konečně proběhnout akce, která byla odložena kvůli velké absenci žáků i učitelů vlivem karantén.
Sešlo se zde 19 recitátorů - nejdřív přednesli svůj text, poté si většina z nich ještě připravila vtip pro pobavení a uvolnění atmosféry. Na akci nechybělo úvodní „rozmluvení“ žáků, představení zajímavých knížek (byly zde k nahlédnutí), akcí, na kterých se objevují i netradiční knihy, ale také občerstvení, jež udělalo všem asi největší radost
Porota ve složení Pavlína Jíšová, Vendula Koubková, Vendula Švarcová a Markéta Vandrovec Skaličková vybrala 4 postupující do okresního kola, které proběhne na přelomu března a dubna v DDM Tábor.
Jsou jimi:
Karolína Brunerová (6.B)
Denisa Drhovská (6.D)
Lucie Konrádová (8.C)
Karolína Zpěváková (9.D)
Velká gratulace patří nejen postupujícím, ale všem za jejich skvělé výkony!


ikona článkuOlympiáda z českého jazyka

Koncem ledna 2022 se 16 žáků osmých a devátých ročníků naší školy zúčastnilo školního kola olympiády v českém jazyce. Úkolem bylo splnit část mluvnickou a slohovou, u které se hodnotící zaměřili zejména na originalitu práce. S nejvyšším počtem bodů, celkem 39, se na 1. místě umístila Ella Spálenková z 9. C, na 2. místě pak Josef Kluzák z 9. A, třetí místa obsadily Karolína Zpěváková z 9. D a Linda Čeňková z 9. C. První dva výherci postupují do okresního kola, které proběhne na konci března 2022.


ikona článkuJihočeský zvonek – pěvecká soutěž pro žáky 6. – 9. tříd

Ve čtvrtek 10. února 2022 proběhlo školní kolo tradiční pěvecké soutěže. V minulém roce musela proběhnout on-line, letošní prezenční forma byla samozřejmě příjemnější. Naneštěstí stále hodně žáků a žákyň chybí, další 2 třídy musely do karantény ode dneška, proto v řadách soutěžících chyběly známé tváře.
Soutěžení nakonec probíhalo mezi zpěváky pěveckého sboru II. stupně. Všichni se znali, stres byl o to menší. Vzniklo z toho krásné odpoledne.
Chtěla bych tímto poděkovat nejen soutěžícím, ale i porotě – p. uč. Petře Chovancové a Pavlíně Černé – za spravedlivé hodnocení.
Pavlína Jíšová, uč. Hv


ikona článkuŠkolní kolo zeměpisné olympiády.

Během ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 63 žáků šestých až devátých ročníků. Z každé kategorie postupují první tři do krajského kola, které se uskuteční online 2.3. 2022
Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole.


ikona článkuLyžařský kurz 6.S, 8.BCS

Od neděle 23.1. do pátku 28.1. probíhal sportovně-lyžařský výcvikový kurz v Lipně nad Vltavou, kterého se účastnili vybraní žáci 6.S, 7.E, 8.B a 8.C. Celkem se kurzu zúčastnilo 46 žáků, kteří mohli využít výborné sněhové podmínku pro výuku základů lyžování, nebo zdokonalování svých již dříve naučených lyžařských a snowboardových dovedností. Všichni žáci mohli kromě dopoledních a odpoledních vyučovacích bloků využívat i možnost večerního lyžování, kde mohli volně zdokonalovat to, co se přes den naučili. Pro žáky sportovních tříd byl kurz navíc doplněn i o výuku běžeckého lyžování a terénní výběhy v kopcovitém okolí. Na závěr kurzu absolvovali všichni žáci závod ve slalomu na lyžích. Z chlapců se z vítězství radoval Lukáš Vavřinec, druhé místo obsadil Martin Dušek a třetí skončil Matěj Janoušek. Závod dívek vyhrála Natálie Balogová, druhé místo vybojovala Monika Hořejší a třetí příčku si vyjela Kristýna Chlachulová. Žáci sportovních tříd navíc soutěžili ještě závodech běhu do vrchu a speciální horské prémii v běhu na lyžích. Běh do vrchu opanoval Radim Podzimek, následovaný Petrem Hermou a Jakubem Kubů. Horskou prémii v běhu na lyžích vyhrál Lukáš Vavřinec, který tak rozšířil svou sbírku vítězství, protože již před tím vyhrál závod ve slalomu na lyžích. Druhé místo obsadil Jakub Voneš a třetí skončil Petr Herma. Celý sportovní program doplnil ještě dodatkový závod plaveckých štafet, který během středeční návštěvy bazénu vyhrálo družstvo kapitánky paní učitelky Doudové.


ikona článkuLyžařský kurz 7.ABCD

V termínu 9.1. - 14.1. se žáci 7. ABCD zúčastnili lyžařského kurzu na Lipně v hotelu Kramolín. Celkem jelo 51 žáků. Celý týden se učili či zdokonalovali své lyžařské dovednosti a v pátek všechny nabyté zkušenosti předvedli v závodech ve slalomu. Kromě lyžování soutěžili žáci o nejlépe uklizený pokoj, nejlepšího běžce do vrchu či v plavecké štafetě.
Nejrychlejší lyžaři: dívky – 1.místo Folbergerová Simona 7.D
2.místo Kolláriková Kristýna 7.D
3.místo Vořechovská Adéla 7.D
chlapci – 1.místo Kukla František 7.B
2.místo Hořejší Jakub 7.C
3.místo Koutenský Tomáš 7.B
Nejlépe uklizený pokoj měla děvčata z pokoje 108a ve složení: Kadlecová Andrea, Kokiová Vanessa a Ciperová Tereza 7.A.
V plavecké štafetě si pro zlato doplavala třída 7.BC se svým kapitánem panem ředitelem Petrem Vašíčkem.
V běhu do vrchu s přehledem vyhrála Blacká Kateřina ze 7.D, která porazila i běžící učitele.


ikona článkuZ(S)borka – pěvecký sbor 5. – 9. tříd – PŘEDVÁNOČNÍ KONCERTY 2021

I když jsme už letos nedoufali, nakonec se nám podařilo koncerty v kostele (za dodržení všech hygienických opatření) uspořádat. Byli jsme moc rádi, protože jsme se od začátku roku na tato vystoupení chystali. Atmosféra byla jako vždy skvělá a konečně nám také přišlo, že se skutečně blíží Vánoce. Pavlína Jíšová a sbor


ikona článkuNávštěva Útulku pro psy a kočky v Táboře – 6.C

V úterý před vánočními prázdninami (21. 12. 2021) jsme se vydali na návštěvu do psího útulku, kam jsme byli pozváni. Rozhodli jsme se totiž, že výrobky z letošního vánočního tvoření „prodáme“ za dobrovolný příspěvek svým rodičům a výslednou částku věnujeme pejskům z útulku. Konečná částka 3.700 Kč nás překvapila všechny! Určitě potěšila i zvířátka, která zatím nemají svůj domov a tráví svůj život v útulku u řeky Lužnice.
V 10 hodin jsme vyrazili pěšky podél řeky až na místo. Uvítala nás velice milá vedoucí útulku (Mgr. Kamila Šťastná), která dětem vysvětlila, jak útulek funguje. Děti moc pochválila za jejich znalosti, aktivitu a empatii. Poté, co jsme pozdravili psa jménem Re, kterému jsme přispěli na dobroty, jsme vyrazili zpět do školy. Rozhodli jsme se, že půjdeme pěšky (pořádně jsme u řeky prochladli, přidali jsme proto do kroku) a zajdeme ještě na vánoční výstavu na náměstí do Galerie 140. Nejdřív jsme se ale zahřáli v cukrárně.
Předvánoční výlet se nám moc líbil. Doufáme, že už Re našel svůj domov! Určitě tomu přispěl i fakt, že pár dní po nás útulek navštívil zpěvák a moderátor Leoš Mareš a stejně jako my ho podpořil a vyslovil přání, aby pejsek našel brzy nový domov.
Pavlína Jíšová (tř. uč.), Pavla Kolářová (asistentka) a děti ze 6.C


ikona článkuPrvní pomoc v 6. B

Dne 15. 12. měli žáci 6. B lekci zábavné zdravovědy. Cílem bylo připravit se na krizovou situaci, jíž by se někdy mohli stát nechtěnými účastníky, seznámit se se zásadami kardiopulmonální resuscitace a představit si profesi zdravotníka. Děti si vyzkoušely resuscitaci na simulační figuríně (na monitoru viděly, zda ji dělají správně), skládaly zásady správného postupu řešení modelového případu a vyplňovaly zkušební test. Nejen, že to byla legrace, ale také jsme si uvědomili, že i malý člověk může dokázat velké věci, když se zachová správně.


ikona článkuKrajské kolo v přespolním běhu

Ve středu 13. 10. 21 se družstva chlapců zúčastnila Krajského kola v přespolním běhu. Závod se konal v J. Hradci.
Chlapci v kategorii III obsadili celkově 2. místo.
Chlapci v kategorii IV obsadili celkově 3. místo.
Z jednotlivců se nejlépe umístil Podzimek na 4. místě. Přesné pořadí všech ve výsledkách.
Všechny chválím za přístup i chování.
Na příští rok se pokusíme ještě lépe připravit a vyhrát.
Petr Herma


ikona článkuOkresní kol ve florbalu - dívky 6. a 7.třída

Dne 11. 11. 2021 se naše dívky 6. a 7. ročníku účastnily okresního kola ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev – SÚ 9. května, Planá, Soběslav EB, Malšice, Soběslav Komenského, Jistebnice a Zborovská.
Po rozpačitém začátku, kdy se holky rozehrávaly, a po jednom neuznaném gólu v poslední vteřině zápasu, se holky vyhecovaly a dál jsme už jenom vyhrávaly. Se skórem 3 vítězství, 2 prohry, 1 remíza jsme nakonec vybojovaly bronz. Historicky je to nejlepší umístnění v této věkové kategorii. Věříme, že v příští sezoně opět postoupíme o stupínek výše.
Reprezentovaly nás:
6. ročník: Zorka Nováková, Adéla Doudová, Tereza Pospíchalová, Lucie Richtrová
7. ročník: Kateřina Blacká, Lucie Přibylová, Anna Melichová, Šárka Křížovská, Kristýna Baloghová, Kristýna Kolláriková.
Mgr. Deimová Miroslava – trenérka, Mgr. Miroslava Malechová – coach.


ikona článkuFlorbalový turnaj 8. a 9. tříd

Ve čtvrtek 25.11. se naše škola zúčastnila florbalového turnaje určeného pro žáky 8. a 9. tříd. V nabité konkurenci se naše družstvo umístilo na druhém místě. Tým hrál ve složení: Vlček, Anděl, Mazouch, Pěček, Petrák (G), Klečacký, Spálenka, Šťastný, Ostrý, Bačo (všichni 9.S), Pufr, Makovec (G), Vavřinec, Herma (všichni 8.S), Kluzák (9.A). Všem hráčů děkujeme za reprezentaci naší školy.


ikona článkuOkresní kolo florbalu dívek 8. - 9.třída

23.11. 2021 hrála naše děvčata okresní kolo florbalového turnaj. Účastnilo se 10 družstev. Suverénně jsme postoupily ze skupiny (ZŠ Bechyně 5 - 0, GY Soběslav 0 - 0, ZŠ Jistebnice 2 - 0, ZŠ Soběslav EB 1 - 1). Ve finálové skupině jsme dvakrát prohrály 0 -1 (ZŠ Mladá Vožice a ZŠ Soběslav KOM). Naší největší zbraní byla bojovnost a týmové nasazení. Nejvíc nás trápila koncovka. Vstřelit gól, bylo kromě dvou zápasů velmi těžké. Velká část týmu je z 8. třídy, proto vidím do příštího roku velkou naději na medaili.
Reprezentovaly nás:
Běhounová Michaela, Baloghová Natálie - 8.C
Lakatosová Julie - 8.A
Kovandová Tereza,Chlachulová Kristýna, Zelenková Amálie - 8.B
Trčková Eliška - 9.C
Čechová Veronika,Veselá Daniela - 9.D
Smajdorová Aneta, Kobylková Šárka - 9.B
Bálková Lucie, Tomášková Aneta, Mácová Markéta - 9.Dikona článkuFlorbal - chlapci 6. - 7. třída

V úterý 9. 11. 21 se florbalové družstvo chlapců naší školy v kategorii CH III zúčastnilo okresního přeboru škol ve florbalu. Turnaj se konal v házenkářské hale v Sez. Ústí.
Naše družstvo, které bylo složené z hokejistů a fotbalistů ze 7. S a 6. S turnaj jasně vyhrálo. Vyhráli jsme všechna utkání, nedostali žádnou branku a vstřelili 28 branek. (viz výsledky)
Jako vítěz prvního dne, jsme ve středu jeli hrát o postup do KP s vítězem druhé části turnaje.
Finálový zápas proti Malšicím, jsme po rozpačitém 1. poločase (1:0), zvládli také poměrně jasně, (6:0) a zaslouženě postoupili do KP.
Všechny hráče chválím za přístup, nasazení i chování.
Petr Herma


ikona článkuAdaptační kurz 6.T

Ve dnech 22. – 24. září 2021 proběhl pro žáky 6. T adaptačně-sportovní kurz se zaměřením na atletiku. Žáci byli ubytováni v penzionu Čertovka na Monínci. V průběhu 3 dní se děti naučily atletickou abecedu, prošly si nácvikem hodu kriketovým míčkem, vypilovaly správnou techniku kliků, dřepů a vzporů. V Akitivity parku si prošly lanovým parkem, vyzkoušely si lukostřelbu, sjížděly tubing a skákaly na bungee trampolíně. Pan Deim se svým synem Michalem připravili pro děti 2 trasy orientačního běhu. Neztratil se nikdo, někteří si tu delší trasu ještě zopakovali. Večer děti relaxovaly ve vnitřním bazénu s vířivkou v hotelu Monínec a ti odvážnější se každé ráno otužovali ve venkovním bazénu, který měl přibližně 14 stupňů. Poslední den jsme zakončili 6 km procházkou a soutěžními hry na parkovišti. Pro mnohé z dětí byl tento kurz prvním sportovním soustředěním. Většina z nich si několikrát sáhla až na dno svých sil. Občas byly i slzičky a občas to bolelo. Ale takový je sport. Už teď se všichni děti těší na příští školní rok, kdy je čeká další soustředění. Mgr. Miroslava Malechová, Mgr. Miroslava Deimová, Mgr. Petr Vašíček