2.stupeň
ikona článkuOkresní přebor škol v basketbalu.

Dne 26. dubna 2023 se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru škol v basketbalu v kategorii dívky III a chlapci III. (6. a 7. třída). Oba naše výběry předváděly výbornou hru s maximálním nasazením, a proto oba týmy vybojovaly ve svých kategoriích stříbrné medaile. Tým dívek reprezentovaly: Adéla Doudová, Petra Kostinová, Kristýna Najmanová, Zora Nováková, Sofie Jaroslava Pízová, Tereza Pospíchalová, Lucie Richtrová, Sára Tomášková, Anežka Lešetická, Anita Škodová, Monika Chudlařská a Karina Semecká. Tým chlapců hrál ve složení: Lukáš Erfaňuk, Daniel Kazda, David Neufus, David Sedláček, Matěj Susko, Šimon Klečacký, Petr Nedvěd, Michal Tůma, Petr Mikulík, Matyáš Kalous, Tobias Čadek a Štěpán Pecka. Všem zúčastněným žákům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.


ikona článkuRafty 6.S

Ve středu 14.6. se třída 6.S vypravila na školní výlet. Náplní byl rafting na řece Lužnici. Začátek cesty byl v Plané nad Lužnicí, odkud jsme se splavili až na konec Tábora do kempu Harrachovka. Po cestě jsme se občerstvovali v kempu Soukeník a Na Brusírně. Počasí nám poměrně přálo a tak jsme si celý den pořádně užili.


ikona článkuSportovní kurz 6.T

Od neděle 21.5. do středy 24.5. se třída 6.T zúčastnila sportovního kurzu v Sušici. Náplní kurzu byly základy kanoistiky, paddleboardinu a vodní záhrany na proudící i stojaté vodě a jiné venkovní sportovní aktivity (orientační běh, volejbal, badminton, softbal apod.). Všichni žáci si kurz moc užili a už se těší na další sportovní kurzy v příštím školním roce!


ikona článkuRozloučení s matematikou
ikona článkuCyklovýlet VII.B
ikona článkuRuský jazyk jinak
ikona článkuDen dětí - Muzeum fantastických iluzí
ikona článkuZájezd do Irska
ikona článkuDětský den Sportovně rekreační areál Hluboká nad Vltavou
ikona článkuŠkolní výlet 7.C

V úterý 6. června 2023 vyrazila naše třída na plánovaný výlet. Po všech možných návrzích, kam letos jet, zvítězila návštěva Českých Budějovic. Dle plánu jsme po příjezdu zamířili na náměstí, zastavili se u Černé věže a plynule pokračovali až do IGY obchodního centra. Tam nás čekalo několikahodinové nakupování, pak domluvené filmové přestavení Spider-Man – Napříč paralelními světy. Vše klaplo ani vlak neměl zpoždění.
Výlet se nám moc líbil. Už se těšíme na další.


ikona článkuDen dětí - potápění
ikona článkuSportovní třída - tenis
ikona článkuZOO Hluboká nad Vltavou
ikona článkuDen dětí - TEPfactor 2023.

1.6. 2023 jsme nasedli do autobusu a vyjeli směr Slapy, Chotilsko do TEPfactoru.
43 dětí se rozdělilo na skupiny po 4 až 5 žácích a s nadšením vyrazilo zdolávat nástrahy fyzické i intelektuální, známé z televizního seriálu Pevnost Boyard.

M. Blecha, T. Sekal.


ikona článkuOkresní kolo Atletického čtyřboje.

V úterý 30.5. se na stadionu Míru konalo okresní kolo Atletického čtyřboje. Naši školu v těchto závodech reprezentovali:
Mladší žáci: Petr Nedvěd VII.T – 1. místo jako jednotlivec, Šimon Klečacký VII.T – 2. místo jako jednotlivec, Matyáš Plocek VII.B, Radim Podzimek a Robin Vesecký VII.S společně obsadili 1. místo
Mladší žákyně: Kristýna Štoudková VII.B – 1. místo v jednotlivcích, Zora Nováková, Sofie Pízová VII.T, Viktorie Schneiderová a Denisa Dušáková VI.T vybojovaly 2. místo
Starší žáci: Martin Dušek IX.B – 1. místo v jednotlivcích, Adam Lažek VIII.S – 2. místo v jednotlivcích, Jan Lažek VIII.S – 3. místo v jednotlivcích, Matyáš Kunt IX.S a Jan Klečacký brali s velkým bodovým náskokem 1. místo
Starší žákyně: Michaela Běhounová IX.C – 1. místo v jednotlivcích, Natálie Baloghová IX.C, Eliška Slunečková, Tereza Kovandová a Amálie Zelenková IX.B taktéž vystoupaly na nejvyšší příčku
Všem moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy


ikona článkuCyklistický kurz 7.T

V neděli 21.5. jsme se sešli ve 13.30hod. před školou a po proškolení jsme vyrazili směr Roudná. První den jsme ujeli 25 km. Druhý den jsme se vypravili na Choustník a i s odpolední vyjížďkou jsme zvládli 48 km. Po odpoledním příjezdu následovalo osvěžení v místní pískovně. Třetí den byl v plánu celodenní výlet na Červenou Lhotu, zdolali jsme 47 km. Poslední den dopoledne byla časovka a odpoledne návrat ke škole. Cyklokurz jsme zvládli bravurně a celkem jsme najeli skoro 150 km.


ikona článkuPřespávačka VI.B
ikona článkuVýtvarný projekt s umělkyní
ikona článkuKrajské kolo kopané
ikona článkuKrajské kolo Jihočeského zvonku

V pátek 12. května 2023 se dvě žákyně z II. stupně zúčastnily krajského kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek ve Strakonicích. Své písně odezpívaly skvěle, proto si domů odvezly 2. místo (Šárka Mondeková, 9.A) a 3. místo (Ivana Chvalová, 7.D). Zaznělo i mnoho dalších nádherných melodií. Celý soutěž byla na vysoké úrovni.
Moc gratulujeme!


ikona článkuVoices of Zborovská - Studentský podcast v angličtině
ikona článku7.A a 7.T – HUSITSKÝ TÁBOR 5.5.2023

Sedmé třídy se vydaly po stopách historie města Tábor. Seznámily se s minulostí města, jednotlivých památek a navštívili podzemí. Plnily se úkoly a došlo také na odtajnění tajemného místa na soše Jana Žižky. Takže už i naši sedmáci ví, že historie skrývá mnohá tajemství ????


ikona článkuREPREZENTAČNÍ PLES ŠKOLY 21.4.2023

Letos se uskutečnil již po deváté reprezentační ples naší školy. Tentokrát jsme se potkali na Střelnici, kde jsme se symbolicky rozloučili s našimi deváťáky. Ti si pro nás připravili vystoupení. O půlnoci nechybělo půlnoční překvapení v podání pedagogického sboru. Celý večer se nesl v pohodovém duchu setkání rodičů, žáků, učitelů i mnoha bývalých žáků naší školy.


ikona článkuVÍKENDOVKA 2 – SEDMÁCI NA KOZÍM HRÁDKU 13.5.2023

V sobotu – dobrovolně – na školní akci ??? Proč ne ???? a tak jsme se již podruhé vydali na víkendovku – tentokrát Kozí Hrádek – po stopách mistra Jana Husa. Něco málo z historie, opékání buřtů, pozorování divoké labutě a krásná procházka.


ikona článkuBasketbal okresní kolo
ikona článkuKrajské kolo florbalu
ikona článkuKrajské kolo ve futsalu
ikona článkuOkresní kolo kopaná
ikona článkuPohár rozhlasu okresní kolo
ikona článkuStarDance aneb Když sedmáci tančí.

V pátek 28. dubna 2023 proběhla na naší škole již 15. rokem taneční soutěž StarDance. Letos do finále postoupilo 12 dvojic ze šesti sedmých tříd 7.ABCDST. Jelikož ve sportovní třídě 7.S nejsou žádné dívky, opět jsme měli i páry kombinované s dívkami z tříd vedlejších. Akce se moc povedla. Nejen tanečníci, ale i diváci byli skvělí! Svým fanděním vytvořili finalistům krásnou atmosféru. Nechyběl ani závěrečný tanec pro publikum – zájemci si mohli přijít zatancovat macarenu. A to že jich bylo!
Všem patří velký dík a tanečníkům poklona!


ikona článkuNávštěva divadla
ikona článkuNejlepší chlebíček v VII.B
ikona článkuOkresní kolo matematické olympiády
ikona článkuOkresní kolo v basketbalu dívek 8. a 9. tříd.

V úterý 18.4. proběhlo v hale Mír okresní kolo v basketbalu dívek 8. a 9. tříd. Naše dívky ve složení: Baloghová Natálie, Běhounová Michaela, Kovandová Tereza, Packová Ela, Slunéčková Eliška, Přibylová Lucie, Plzáková Vanessa, Melichová Anna, Blacká Kateřina, Kolláriková Kristýna, Mihálová Barbora, Vlková Vendula, Křížovská Šárka, Chlachulová Kristýna, Barvínková Natálie, postupně porazily SÚ školní, ZŠ Jistebnice, ZŠ Helsinská, ZŠ Planá nad Lužnicí, ZŠ Komenského Soběslav, a až v pomyslném finále se ZŠ Borotín děvčata prohrála. Za jejich přístup, výborné výkony a reprezentaci školy jim patří velké poděkování.


ikona článkuSedmá bé po škole
ikona článku„Zborovská laťka“

Ve středu 5.4. se u nás na škole konaly závody ve skoku vysokém „Zborovská laťka“. Celkem se závodů zúčastnilo 78 žáků 2.stupně.


Přespávačka 7.A
ikona článkuKroužek robotiky

Na kroužku robotiky děti dostaly úkol postavit roboty, kteří si budou navzájem podávat míček a postupně jej přenášet do cíle. Každá skupina sestavila svého unikátního robota podle svých představ bez návodu. Tyto roboty potom naprogramovaly a pospojovaly do jednoho celku. Výsledek viz video.
Autoři projektu: Nikolov, Zelenka, Kohout, Musil, Holovata, Polívka, Shchur, Sokirka, Šnajdrová, Tian, Nedvěd


ikona článkuŠkolní kolo matematické olympiády
ikona článku7. B a 7. C na festivalu Jeden svět
ikona článkuAkce ukliďme Česko se vydařila
ikona článkuKrajské kolo Zeměpisné olympiády.

Dne 29.3.2023 jsme se zúčastnili krajského kola Zeměpisné olympiády. Zavítali jsme do krásné novobarokní Hardtmuthovy vily v Českých Budějovicích. Naši školu reprezentovali žáci Josef Hána ze 6.D a Michal Makovec ze 7.S.
Po skvělém výkonu kluci dovezli také perfektní umístění.
Josef Hána obsadil 5.místo a Michal Makovec 18.místo.


ikona článkuMáme úspěšnou recitátorku!
ikona článkuJihočeský knihomol
ikona článkuHODINA ZEMĚPISU S CHUTÍ USA

V sedmých třídách se probírají USA – jak hodinu oživit, co si trošku pochutnat? A to na typickém americkém jídle: hamburgery, brownies, cheesecake, coca cola. Během ochutnávky si žáci poslechli hymnu USA, seznámili se s vlajkou USA, troškou historie a st átními symboly.
Marie Pěchová


ikona článkuVÍKENDOVKA – NÁRODNÍ MUZEUM PRAHA 25.3.2023

V sobotu se vydalo 31 žáků sedmých tříd (těch co jim škola od pondělí do pátku nestačí ) do Prahy do Národního muzea. V muzeu si prohlédli sekci mineralogie, evoluce, atentát na Heydricha a mnohé další. Poté měli zasloužený rozchod na Václavském náměstí.
Marie Pěchová


ikona článkuSpaní ve škole 7.C

Abychom společně zažili něco nového, domluvili jsme se na spaní ve škole. Sešli jsme se v pátek 10. 3. 2023 hned po obědě před školou a už ve 14 hodin vyrazili do města. Tam jsme měli objednanou „únikovku“. U Červeného koně jsme sešli do podzemí a ve skupinkách po 5-6 jsme se pokusili splněním úkolů dostat ze zavřené místnosti. I přes mnohá úskolí to nakonec zvládli všichni.
Dost promrzlí jsme se ihned vypravili zpět do školy. Ve školní kuchyňce se žáci vrhli na přípravu večeře. Vzniklo 9 skupin, které se snažily připravit co nejlepší - i vzhledově nejhezčí - pokrm. Rozhodování o vítězi bylo nelehké. Po bodování se všichni nedočkavě vrhli na připravené dobroty a jídlo mizelo před očima. Podařilo se něco schovat i na snídani.
Večer ale nekončil. Po řádném úklidu kuchyňky (což obstaraly hlavně holky) jsme si ve své třídě zahráli Aktivity, a nechyběla ani bojovka noční školou.
Spát se samozřejmě nikomu nechtělo, ale nakonec se podařilo zdolat i největší držáky
P. Jíšová a P. Kolářová


ikona článkuJihočeský zvonek - školní kolo
ikona článkuDozvuky vánočního jarmarku / Kde peníze pomáhají

9. února se nám podařilo zrealizovat velice milou návštěvu zástupců z obecně prospěšné společnosti Hospic Jordán. Přišly za námi hned 3 dámy: Marie Sovadinová, ředitelka a zakladatelka hospicu, Lucia Kopřivová Markovová, fundraiserka a koordinátorka dobrovolníků a paní doktorka Miroslava Sinková a povídaly si se třídami 6. C, 7. A, 7. C, 7. D a 9. B, které se dobrovolně přihlásily. Zástupkyně hospicu nám představily náplň své práce a také od nás něco dostali.
Během vánočního jarmarku žáci prodávali své výrobky a o osudu svých peněz se mohli sami rozhodnout. A některé třídy zvolili Hospic Jordán, takže jsme tímto spojili příjemné s užitečným a věřím, že je to začátek příjemné spolupráce. Jsme Táborští a měli bychom si pomáhat.
Moc děkuji všem zúčastněným.


ikona článkuVelký úspěch našich žáků v okresním kole olympiády v anglickém jazyce.

Ve středu 15.02.2023 se v Táboře v DDM konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, ve kterém žákyně naší školy dosáhly vynikajících výsledků. Naše radost je o to větší, že jsme obstáli i v konkurenci škol, které se na výuku jazyků přímo zaměřují a mají větší časovou dotaci hodin jazyka v rozvrhu. V kategorii starších žáků nás reprezentovala Kristýna Chlachulová z 9.B, která se umístila na skvělém 2.místě. V kategorii mladších žáků se žákyni Linh Phamové Khánh ze 7.C dokonce podařilo vybojovat 1.místo a bude tak naši školu reprezentovat i v kole krajském!
Oběma dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci školy a vítězce držíme palce do krajského kola.


ikona článkuŠkolní kolo zeměpisné olympiády

Dne 17.1. a 19.1. se na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 47 žáků 2.stupně.
Výsledky: 6. roč.: 1. místo Viktor Velek
2. místo Josef Hána
3. místo Josef Vondrák
7. roč.: 1. místo Lukáš Čechtický
2. místo Michal Makovec
3. místo Matěj Medek
8. + 9. roč.: 1. místo Martin Dušek
2. místo David Boháč
3. místo Tomáš Drunecký
Z každé kategorie postupují první dva na okresní kolo, které se koná 22.2. 2023, všem přejeme hodně štěstí.


ikona článkuNávštěva Národního divadla
ikona článkuLyžařský výcvik 7.ABC (+ 6 chlapců z 8.S)

Vzhledem k dosud probíhající zimě nás ještě před odjezdem překvapilo počasí. A to velice mile. I když v posledních týdnech sněhu všude jen ubývalo, asi 3 dny před naším odjezdem začalo sněžit, teplota klesala pod nulu a bylo bílo. Neuvěřitelné!!!
Kurz proběhl od neděle 22. do pátku 27. ledna 2023. Již tradičně ZŠ Zborovská vyrazila na Kramolín na Lipno. Kurzu se zúčastnilo 53 žáků a 5 učitelů.
Prvním překvapením bylo zjištění, že více než polovina žáků stojí na lyžích poprvé. Začátky proto byly velice náročné, o to větší potěšení všechny čekalo při dosažení prvních pokroků a následujících velikých zlepšení.
Kromě lyžování jsme navštívili lipenský bazén, dobrovolníci si šli po lyžování ještě zaběhat, žáci měli také možnost protáhnout si namožené svaly či si zaposilovat. Ale hlavně - nechyběla závěrečná diskotéka! Kluci z 8.S nenechali nikoho sedět. Díky tomu se diskotéka rozjela hned od začátku a DJ (D. Polívka), který pouštěl písničky na přání, nezapomněl večer prolínat ploužáky. Ty měly také veliký úspěch.
Nelyžaři se naučili lyžovat, lyžaři zlepšili své schopnosti, mnozí zjistili, jak fajn jsou jejich spolužáci z vedlejších (i vyšších) tříd, a vše „klaplo“.
Lyžák bývá nezapomenutelný a tento je jeden z nich.
Blahopřejeme všem k velkým (nejen) lyžařským pokrokům a děkujeme za pěkný týden!
M. Deimová, P. Herma, P. Jíšová, Š. Kadilák, P. Vašíček


ikona článkuOlympiáda v anglickém jazyce
ikona článkuLyžařský kurz 7.D 7.T 7.S .

Od neděle 8.1. do pátku 13.1. probíhal sportovně-lyžařský výcvikový kurz v Lipně nad Vltavou, kterého se zúčastnili vybraní žáci z tříd 7.S, 7.T a 7.E. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, ale z minima jsme dokázali vytěžit maximum. Celkem se kurzu zúčastnilo 50 žáků, kteří absolvovali výuku základů lyžování, nebo se dále zdokonalovali ve svých již dříve naučených lyžařských a snowboardových dovednostech. Pro žáky sportovních tříd byl kurz navíc doplněn a terénní výběhy v kopcovitém okolí. Z důvodu horších lyžařských podmínek sice letos neproběhl tradiční slalomový závod, ale žáci sportovních tříd alespoň soutěžili v běhu do vrchu. Tento závod opanoval David Sedláček, následovaný Radimem Podzimkem a Lukášem Volkem. Celý sportovní program doplnil ještě dodatkový závod plaveckých štafet, který během čtvrteční návštěvy bazénu vyhrálo družstvo kapitánky Marie Ostré. Na závěr kurzu jsme ještě všichni společně navštívili Stezku korunami stromů, kde jsme se mohli kochat krásnými okolními výhledy.


ikona článkuZ(S)borka + učitelský pěv. sbor – vánoční vystoupení
ikona článkuFutsal - divizní finále 6. a 7. třída

12. prosince 2022 proběhlo ve sportovní hale v Písku divizní finále skupiny G chlapců. Naše mužstvo sehrálo tři utkání 2 x 15 minut. O první místo se hrálo pouze v utkáním se ZŠ Písek TGM. První poločas nám vyšel náramně, vedli jsme 1:0 branou Čecha a měli hru pod kontrolou. V druhém poločase nás soupeř zatlačil, donutil k chybám a vstřelil nám tři branky. Zbylá dvě utkání postrádala kvalitu a skončila naší jasnou výhrou. Postup do konferenčního finále si zajistila ZŠ TGM Písek.

Naše sestava:
Pecká (6.S) – Volek, Kazda, Perger, Sedláček, Čech, Vesecký, Kočí, Kubů (všichni 7.S)
ZŠ Zborovská – ZŠ Týn nad Vltavou – 5:1 (2:0)
Branky: 2 Kazda, Kubů, Volek, Sedláček
ZŠ Zborovská – ZŠ Písek TGM – 1:3 (1:0)
Branky: Čech
ZŠ Zborovská – ŽS Písek J.Huse – 15:1 (5:1)
Branky: 3 Sedláček, 3 Čech, 3 Kubů, 3 Kočí, Kazda, Volek, Perger


ikona článkuFutsal - krajské semifinále chlapců

Ve středu 14. 12. se uskutečnilo v Písku krajské semifinále chlapců skofl IV (8. a 9. třída) ve futsalu.
V celém turnaji jsme podávali velmi dobré výkony a zaslouženě vyhráli. Nejlepší utkání jsme odehráli proti fotbalovce Písku, kterou jsme porazili 7 : 0. (viz výsledky).
J. Lažek byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Hamr byl nejlepší střelec. (4 branky)
Všem patří pochvala za přístup a výkon v turnaji. Petr Herma
Sestava :
Brankář – J.Lažek
Obránci – Vavřinec, Sobotka, Kos, Zeman, A. Lažek
Útočníci – Hamr, Porubský, Kunt, Zahradník, Bauer


ikona článkuZ(S)borka (pěvecký sbor 5. – 9. tříd) v G-centru
ikona článkuVýběrový lyžařský kurz v Rakousku.

Od 4.12. do 9.12. bylo 48 žáků 8. a 9. tříd na lyžařském kurzu v Rakousku. Na začátek sezony nám vyšlo krásné počasí a lyžování na Kaprunu a v Saalbachu bylo výborné. Ve středu jsme viděli "Krampusáky" v Brucku. Parádní představení. K


ikona článkuOkresní kolo chlapců III (6. a 7. třída) ve florbale

V úterý 29. listopadu se uskutečnilo v Táboře ve sportovní hale Mír okresní kolo chlapců III (6. a 7. třída) ve florbale. V základní skupině kluci odehráli čtyři utkání po deseti minutách a po zásluze postoupili do finále. Ve finále nás soupeř z Malšic zaskočil jednoduchou hrou a rychle vedl 2:0. Přestože jsme byli celý první poločas lepším týmem, po poločase jsme prohrávali 3:1. V druhé půli jsme pokračovali v kvalitním výkonu a po vstřelení čtyřech branek po zásluze dokráčeli k vítězství v celém turnaji. Všem patří pochvala za přístup a výkon v turnaji.

Sestava: Kahoun, Erfaňuk – Kuchár, Susko, Severa, Švadlena, Smrčka – Vesecký, Kubů, Podzimek, Sedláček, Perger
Zborovská Tábor - Bolzano – 4:0 – 2 Kubů, Sedláček, Severa
Zborovská Tábor – Chotoviny - 4:0 – Kuchár, Podzimek, Švadlena, Sedláček
Zborovská Tábor – 9.května Sezimovo Ústí – 3:0 – Susko, Sedláček, Smrčka
Zborovská Tábor - Jistebnice – 3:0 – Švadlena, Susko, Smrčka

Finále:
Zborovská Tábor – Malšice – 5:3 (1:3) – 2 Sedláček, Švadlena, Kubů, Susko


ikona článkuOkresní kolo chlapců IV (8. a 9. třída) ve florbale

Ve středu 23. listopadu se uskutečnilo v Táboře ve sportovní hale Mír okresní kolo chlapců IV (8. a 9. třída) ve florbale. V základní skupině kluci odehráli čtyři utkání po deseti minutách. Po úvodní nervozní remíze, všechny ostatní zápasy vyhráli a po zásluze postoupili do finále. (viz výsledky)
Ve finále proti Helsinské jsme byli celý zápas jasně lepším týmem a zvítězili 5 : 0.
Všem patří pochvala za přístup a výkon v turnaji.
Sestava :
Brankáři – Voneš, Makovec
Obránci – Rod, Vinš, Douda F., Vavřinec, Sobotka
Útočníci – Pufr, Boháč, Podrabský,, Herma, Bartáček,Kos,, Kolář, Douda J., Skoumal


ikona článkuOkresní kolo dívek III (6. a 7. třída) ve florbale

Ve středu 7. prosince se uskutečnilo v Táboře ve sportovní hale Mír okresní kolo dívek III (6. a 7. třída) ve florbale. V základní skupině dívky odehrály tři utkání po devíti minutách. Po úvodní nervózní remíze všechny ostatní zápasy vyhrály a po zásluze postoupily do finálové skupiny. Ve finálové skupině, jsme nejprve smolně prohráli se Soběslaví, když jsme inkasovali v první minutě a přes výraznou převahu po celý zbytek zápasu jsme nedokázali vyrovnat. V posledním utkání jsme porazili Planou a obsadili tak celkově druhé místo. Všem patří pochvala za přístup a chování v turnaji. Herma Petr
Sestava:
Sofie Pízová - brankářka
Natálie Křížová - brankářka
Marie Ostrá
Adéla Doudová
Tereza Pospíchalová
Lucie Richtrová
Zorka Nováková
Kristýna Najmanová
Kristýna Baloghová
Ivana Chvalová
Anežka Lešetická
Anita Škodová
Klára Beková


ikona článkuPřehlídka recitátorů
ikona článkuVýtvarná exkurze do písecké Sladovny
ikona článkuProjekt Krokus 2022
ikona článkuPříprava na jarmark v 7.C

Naše třída se rozhodla, že si výrobky na jarmark připraví s předstihem. Sešli jsme se v pondělí 21. 11. 2022 po vyučování a do večera vyráběli věnce a další vánoční výzdobu. Odměnili jsme se pizzou.
Vše jsme sice nestihli, ale věděli jsme, že výrobky budeme moci dokončit ve středu 30. 11. při dopoledním tvoření ve škole.
Společné odpoledne se nám líbilo. Dohodli jsme se, že si ho někdy zopakujeme.
Pavlína Jíšová, tř. uč.


ikona článkuFlorbal starších dívek - okresní kolo

V úterý 15.11. se ve sportovní hale Mír konalo okresní kolo starších dívek ve florbale.
Naši školu reprezentovaly: Natálie Baloghová - brána, Michaela Běhounová, Ela Packová, Barbora Mihálová IX.C, Amálie Zelenková, Eliška Slunečková, Viktorie Čechtická, Tereza Kovandová IX.B, Kateřina Blacká, Vanessa Plzáková, Kristýna Kolláriková VIII.D, Šárka Křížovská a Anna Melichová VIII.E.
Děvčata vybojovala krásné 2.místo.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuDavid Sedláček čtvrtý na republikovém finále v přespolním běhu.

Dne 25.10. se ve Žďáru nad Sázavou konalo republikové finále v přespolním běhu. V kategorii mladších žáků zazářil David Sedláček ze 7. S, který skončil na krásném, i když nepopulárním, čtvrtém místě. Společně družstvo mladších žáků obsadilo 11. místo ze 16 škol. Složení družstva: Adam Bartoň 7. B, David Sedláček a Adam Perger 7.S, Štěpán Švec, Štěpán Pecka a Jan Kubašta 6.S.
Starší žáci: Petr Herma a Lukáš Vavřinec z 9.S, Jakub Kučera 9.C, Vít Mašek 9.A, Vojtěch Koutenský 8.E a Jan Lažek 8.S skončili ve velké konkurenci na 15. místě.
Všem chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuHodina „dada“ v 9.S

V hodinách literatury se většinou dozvídáme něco o životech a dílech autorů. Tentokrát jsme probírali dadaismus – umělecký směr, který pracuje s prvkem náhody a fantazie, hraje si se slovy. Kluci z 9.S si v hodině prakticky vyzkoušeli tvořit básně podle pravidel dadaismu, která sepsal jeho zakladatel Tristan Tzara. Chlapci nejprve rozstříhali novinové texty na jednotlivá slova. Pak je losovali, skládali za sebe a vznikly tak originální a hezké texty, u kterých jsme se pobavili.


ikona článkuKDYŽ NÁM 5 DNÍ NESTAČÍ

V sobotu 15.10. se žáci z devátých tříd vydali na prohlídku Benešovy vily. Prohloubili si své znalosti z historie a dozvěděli se mnoho nových informací. Už plánujeme další víkendovku, tak se máte na co těšit.
M.Pěchová, V.Švarcová


ikona článkuKrajské kolo v přespolním běhu.

Ve čtvrtek 13. 10. se konalo krajské kolo přespolního běhu v Jindřichově Hradci. Naši školu reprezentovali:
Mladší žáci: Robin Vesecký, Radim Podzimek, David Sedláček VII. S, Adam Bartoň 7. B, Štěpán Švec a Jan Kubašta VI. S.
Kluci závod s přehledem vyhráli. David Sedláček doběhl na 2. místě a Radim Podzimek obsadil 3. místo.
Starší žákyně: Michaela Běhounová IX. C, Amálie Zelenková, Eliška Slunečková, Tereza Kovandová IX. B, Vanessa Kokiová VIII. A a Kateřina Blacká VIII. D.
Děvčata si společně doběhla pro 2. místo.
Starší žáci: Petr Herma, Lukáš Vavřinec, Jakub Voneš IX. S, Jakub Kučera IX. C, Vít Mareš IX. A a Vojtěch Koutenský VIII. E. Chlapci svůj závod vyhráli.

Obě družstva chlapců postupují na republikové finále, které se koná 25.10. 2022 ve Žďáru nad Sázavou.
Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuZEMĚPIS S CHUTÍ

Sedmé třídy při hodině zeměpisu vnímají více smysly. Jen neposlouchají a nekoukají, ale i ochutnávají. Tentokrát jsme ochutnali italskou a řeckou kuchyni. Pizza, mozzarella, olivy, sýry, focaccia. Děti si hodinu užily, jen ty olivy jim moc nechutnaly.
M.Pěchová


ikona článkuBranný závod O pohár Městské policie Tábor.
ikona článkuTalent roku.

Za naši školu byl jako talent roku nominován Jan Klečacký za 1. místo na republikovém finále OVOV v roce 2021. V celkovém hodnocení se nakonec na prvních třech místech neumístil, ale přesto je velmi významné ocenění. GRATULUJEME!!!


ikona článkuDEVÁŤÁCI V OSTRAVĚ A OSVĚTIMI 27.-28.4.2023

Jako každý rok, i letos čekala deváťáky exkurze do Ostravy – Vítkovic a Osvětimi. První den jsme navštívili bývalé Vysoké pece ve Vítkovicích a Svět techniky. Následoval přesun do Českého Těšína a přespání. V brzkých ranních hodinách jsme se vydali směr Polsko – Osvětim na prohlídku největšího koncentračního tábora.


ikona článkuAdaptační den v VI.C
ikona článkuŠesťáci v zahradnictví
ikona článkuAdaptační den VI.A
ikona článkuAdaptační kurz VI. B