2.stupeň
ikona článkuOkresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Dne 20.února 2020 se v Domě dětí a mládeže v Táboře konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce.
V kategorii I.A soutěžil Josef Kluzák. V kategorii II.A nás, stejně jako loňský rok, reprezentovala Veronika Volčková. Oba žáci naší školy obsadili ve velké konkurenci krásné 11. místo.
Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.


ikona článkuMatematická soutěž Klokan
Virtuální výstava výtvarných prací žáků 2.stupně ZŠ

Leden – SNÍH
Nástěnka snů, můj rok 2021
JÁ, jak se vidím, můj portrét

Únor – SRDCE
Tvořím jako umělec, malba prsty
Ilustrace oblíbené knihy

Březen – Balicí papír
Kreslený slovník
Velikonoce
Tvoříme v přírodě


ikona článkuVýsledky okresního kola Zeměpisné olympiády.
Školní kolo olympiády z Aj - kat. I.A
Školní kolo olympiády z Aj - kat. II.A
ikona článkuOkresní kolo matematické olympiády.

Úspěšnou řešitelkou školního kola matematické olympiády se stala Verča Vondrášková z 9.B. Tím postoupila do okresního kola MO, kde 27.1. 2021 "vybojovala" nádherné 1. - 3. místo. K tomuto úspěchu srdečně gratuluje tým matikářů.


Výsledky školního kola olympiády v českém jazyce – 8. a 9. ročník
Školní kolo - zeměpisná olympiáda
ikona článkuBasketbal dívky IV.
ikona článkuFyzika prakticky.

Žáci 6-tých tříd se ve fyzice učí taky měřit objemy nepravidelných těles. V 6.B prakticky měřili objem přinesených kamínků za pomoci odměrných válců. Procvičili si odečet hodnot a z nich výpočet objemu daných těles.

Ing. Varga František - učitel fyziky


ikona článkuOlympiáda z ČJ - okresní kolo

V okresním kole, které se konalo v pondělí 20. 1. 2020, se podařilo Jiřímu Kortanovi obsadit 5. místo. Moc gratulujeme!


ikona článkuAntické mýty v šestých třídách

Dne 11. 2. k nám přijeli z Prahy herci Markéta Holá a Jiří Šmirk se svým Storytellingem. Poutavě nám během jedné vyučovací hodiny převyprávěli některé antické báje. Nejvíce děti zaujaly příběhy o tom, jak Zeus porodil z vlastního stehna svého syna a v jakých převlecích byl nevěrný své ženě Heře. Společně budeme hledat v hodinách literatury další zajímavosti ze Starých řeckých bájí a pověstí.


ikona článkuJihočeský zvonek školní kolo
ikona článkuLyžařský kurz 7.ABD

V termínu 5.1. - 10.1.2020 se uskutečnil lyžák v našem tradičním místě - v hotelu Kramolín. I přes nepříznivé sněhové podmínky se podařilo splnit cíle, tj. ukázat krásy lyžování.


ikona článkuLyžařský kurz 7.CS6.S

Lyžařský kurz sportovních tříd doplněný o žáky 7.C proběhl na hotelu Kramolín. Sněhové podmínky se zlepšily, ale počet otevřených sjezdovek ne, tak byly stejné podmínky na lyžování jako u kurzu na začátku ledna. Přes komplikace si někteří žáci i zaplavali, ostatní absolvovali vycházku podél Lipna.


ikona článkuZborovská laťka

V úterý 28.1. 2020 se ve velké tělocvičně naší školy uskutečnilo klání ve skoku vysokém – Zborovská laťka. Soutěže se zúčastnilo 89 chlapců a děvčat 2.stupně. Nejlepší skokan David Merxbauer 9.S překonal laťku ve výšce 155 cm. Z dívek Kateřina Harazinová skočila 145 cm. Rekord ve skoku vysokém drží stále Petr Svoboda, který přelétl laťku ve výšce 170 cm.


ikona článkuFlorbal CH III
ikona článkuFlorbal KP
ikona článkuKoncert pěveckého sboru v kostele
ikona článkuOlympiáda z českého jazyka
ikona článkuDějepisná olympiáda
ikona článkuŠkolní kolo zeměpisné olympiády
ikona článkuTerorismus – beseda s odborníkem v 8.S
ikona článkuZ(S)borka – sobota se sborem
ikona článkuZ(S)borka (pěv. sbor 5. – 9. tříd) v G- centru
ikona článkuAnglická olympiáda 6.-7. třídy
ikona článkuPlavání - okresní kolo

Ve středu 20.11.2019 se na plaveckém stadionu v Táboře konalo okresní kolo v plavání. Naši školu reprezentovalo družstvo mladších dívek ve složení: Veronika Fůrová 6.A, Tereza Kovandová, Julie Katzerová 6.B, Karolína Kvasničková 6.C, Anna Deimová 7.B a Linda Čeňková 7.C. V individuální závodě bodovala Linda Čeňková, která s přehledem vyhrála 50m prsa. Společně děvčata vyhrála štafetu na 6x50m volný způsob i štafetu na 3x25m se změnou plaveckých stylů. Součtem všech umístění z individuálních závodů a štafet skončily naše závodnice na stříbrné pozici.
Všem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


ikona článkuRecitační soutěž
ikona článkuŠkolní kolo olympiády z anglického jazyka
ikona článkuFlorbal starší chlapci
ikona článkuFlorbal D IV.
ikona článkuEvropský den jazyků
ikona článkuRepublikové finále - přespolní běh

Ve čtvrtek 17.10. 2019 jsme vyrazili na republikové finále do Hradce Králové. Naši školu reprezentovala družstva starších dívek – 14. místo a chlapců – 10. místo. Ve velké konkurenci se dokázala prosadit Lurdes Manuel, která skončila na 3.místě.
Starší děvčata: Šárka Krchová, Kateřina Květoňová, Veronika Floriánová IX.A, Eva Šiková, Sabina Tvrzová IX.B, Lutrdes Manuel VIII.B.
Starší chlapci: Petr Svoboda, Jan Žirovnický IX.A, Jan Dvořák, David Merxbauer, David Písařík IX.S a Matyáš Cícha VIII.S

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy


ikona článkuVýročí vzniku Československa.

Vzhledem k tomu, že se blíží další výročí vzniku Československa, již 101., připravili si žáci devátých ročníků naší školy výstavu připomínající právě události 28. října 1918 a slavné osobnosti té doby. S chystáním jim pomohly paní učitelky dějepisu - Marie Pěchová a Jaroslava Semrádová. V rámci výuky také dívky 9. ročníků, pod vedením J. Semrádové, připravily drobné pohoštění, které přispělo k milé atmosféře zahájení výstavy. Výstava je instalována v prostorách před školní jídelnou.

Vendula Švarcová


ikona článkuKrajské kolo v přespolním běhu

Ve středu 9.10. 2019 se v Jindřichově Hradci konalo krajské kolo v přespolním běhu, kam z okresu postoupila družstva starších žáků i žákyň a mladší družstvo dívek. I zde všichni předvedli skvělé výkony.
Za mladší dívky, které si vyběhly stříbrnou pozici, závodily: Chmátalová Lucie- 30. místo, Švecová Leona – 5.místo VII.A, Trčková Eliška 22. místo VII.C, Kutová Veronika – 10. místo, Běhounová Michaela 11. místo VI.C a Kovandová Tereza – 13. místo VI.B
Starší děvčata si doběhla pro zlato ve složení: Farová Kristýna – 16.místo, Šiková Eva – 9. místo, Tvrzová Sabina – 10. místo IX.B, Krchová Šárka – 3.místo, Floriánová Veronika – 15. místo IX.A a Manuel Gloria Lurdes – 1.místo VIII.B
Starší hoši, i přes zranění jednoho závodníka na trati, dokázali taktéž vybojovat zlato: Dvořák Jan- 12. místo, Merxbauer David – 8. místo, Písařík David – nedokončil z důvodu zranění IX.S, Svoboda Petr – 5. místo, Žirovnický Jan – 4. místo IX.A a Cícha Matyáš – 14. místo VIII.S

Obě starší družstva postupují na republikové finále, které se koná ve čtvrtek 17.10. 2019 v Hradci Králové. Tak ať to běží!!!


ikona článkuHOP Aréna Čestlice

V rámci Sazka olympijského víceboje v projektu OVOV naše škola vyhrála 50 vstupenek do HOP Arény v Čestlicích. Z celé školy bylo vybráno 50 dětí, které nás úspěšně reprezentovaly ve sportovních soutěžích a ve středu 25.9. 2019 jsme vyrazili si užít 2 hodiny skákání.


ikona článkuZájezd do anglického divadla
ikona článkuOkresní přebor v přespolním běhu.

V úterý 1.10. 2019 se na Komoře konal okresní přebor v přespolním běhu. Závodilo se v pětičlenných družstvech, kde první čtyři bodovali. Kromě mladších žáků, kteří skončili na 2.místě, si všechna družstva vyběhla postup na krajské kolo v Jindřichově Hradci, které se koná ve středu 9.10. 2019. Naši školu reprezentovali:
Dívky mladší: 6.C Kutová Veronika, Běhounová Michaela, 6.B Kovandová Tereza, 7.C Trčková Eliška a stříbrná v jednotlivcích Švecová Leona 7.A
Chlapci mladší: 6.S Herma Petr – 2.místo, Vavřinec Lukáš, Jiroušek David, 6.A Vrzal Ondřej
Dívky starší: 9.B Tvrzová Sabina, Šiková Eva, Harazinová Kateřina, 8.D Tichá Natálie a vítězka Manuel Lurdes z 8.B
Chlapci starší: 9.S Dvořák Jan, Merxbauer David – 3.místo, Písařík David, 9.A Žirovnický Jan a 8.S Cícha Matyáš

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v krajském kole.


ikona článkuNávštěva fotbalu.

Když máte třídu plnou slávistů, není co řešit. A proto jsme v sobotu 28.9. vyrazili s klukama ze 6.S a 7.S na fotbalový zápas Slavie-Mladá Boleslav. Lístky jsme získali od Slavie zdarma a za to jim patří velké dík. Připojili se k nám i rodiče některých žáků. Cestou nemohla chybět zastávka v McDonaldu a pak už se jelo fandit. Kluci ve slávistických barvách – jak jinak  . Zápas byl napínavý do samého konce, ale Slavie nakonec vyhrála 1:0. Cestou domů se skandovalo ještě v autobuse, výhra se musela oslavit.
tř.uč. Marie Pěchová a 6.S


ikona článku8.C a 8.S - návštěva pobočky Městské knihovny Tábor na naší škole
ikona článkuVýtvarná exkurze do AJG září 2019
ikona článkuRenovace koně

Žáci loňské a letošní 9. C pracovali v hodinách výtvarné výchovy na renovaci koně, který už delší čas sloužil spíše jako útočiště pro vosy než jako esteticky působící objekt.Betonový piedestal museli v hodinách Vv napřed postupně otlouct od drolících se kusů starého materiálu, potom s pomocí vyučující natáhnout stavební lepidlo a vytvořit mozaiku z rozbitých starých dlaždic (vzhledem k časové náročnosti tvorby mozaiky se nám do konce loňského školního roku nepovedlo dokončit podstavec celý, dvě jeho stěny tedy dodělávala v srpnovém přípravném týdnu vyučující Vendula Koubková s laskavou pomocí kolegyně Jany Hátlové). I kůň samotný potřeboval radikálně upravit vizáž, žákyně současné 9. C mu tedy provedly kompletní povrchovou úpravu sádrovými obvazy, barvou ve spreji a nezapomněly ani na barevnou hřívu z vlny v duhových barvách. Na našeho nového veselého koně se můžete přijít podívat na dvorek u školní jídelny.


Zborovský SLAVÍK (březen/duben 2021)

Pěvecká soutěž pro žáky 5. – 9. tříd proběhla letos v březnu - samozřejmě on-line. Zpěvačky a zpěváci měli zaslat svá vystoupení, která zhodnotila porota. Zazněly moc pěkné písně, rozhodování bylo těžké. Tímto chci poděkovat dceři Zuzaně, která mi při hodnocení pomáhala. Moc děkuji všem, kteří našli čas i odvahu a soutěže se zúčastnili! Zároveň gratuluji umístěným! Diplomy a sladkost budou předány ve škole po vašem návratu. Pavlína Jíšová, uč. Hv


Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

Dne 23.03.2021 se uskutečnilo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.