Společné

Den jazyků

Na Den dětí, ve středu 1. 6., se žáci 5. - 9. ročníků zúčastnili pod vedením svých třídních učitelů akce Den jazyků, která se uskutečnila v budově a venku na školním hřišti ZŠ Zborovská. Vyučující cizích jazyků si pro žáky připravili celkem 27 stanovišť se zajímavým programem, který měl za cíl hravou formou otestovat znalosti žáků ve vybraných světových jazycích - zejména angličtině, němčině, ruštině a francouzštině -  a kultuře a historii těchto zemí. Představeny byly ale i exotičtější jazyky, jako například japonština či čínština. Děti měly šanci předvést své dovednosti v rámci online kvízů, jazykolamů, obrázkového diktátu, poznávání národních pokrmů, či třeba práce s mapou. Celý den jsme si opravdu užili a v rámci odpoledního vyhlášení vítězů byly rozdány krásné ceny, jako například bowling nebo zmrzlina pro celou třídu s třídním učitelem.