Školní družina
ikona článku

ŠD - projektový den - lesní pedagogika

V rámci realizace projektu (Zlepšení podmínek pro vzdělávání v ZŠ Tábor II, Zborovská 2696) se ve čtvrtek 16.1. konal projektový den ve školní družině s názvem Lesní pedagogika. Za dětmi z prvních tříd přišla do školní družiny paní Věra Burianová, která je dlouholetou členkou mysliveckého spolku Diana. Velice zajímavě dětem vyprávěla o životě zvířat v lese, předvedla i různé techniky vábení zvířat a stejně tak si vábničky mohly vyzkoušet i děti. Dále poznávaly a určovaly stopy zvířat, mohly si sáhnout na kožešinu z jezevce, lišky a kuny, prohlédnout si parůžky srnečků a rohy muflona. Pro děti to bylo určitě poučné odpoledne, ve kterém se dozvěděly plno zajímavych informací. Veškeré poznatky mohou žáci využít při výuce prvouky, v environmentální výchově, ve svém volném čase, při vycházkách. Celý program podporoval zájem dětí o přírodu i volně žijící zvířata.