2.stupeň
ikona článku

Zájezd do Švédska 15. 5. – 21. 5. 2022

V neděli 15. května vyrazilo téměř 100 žáků 8. a 9. tříd naší školy na cestu do Švédska. První den nás čekala dlouhá cesta přes Německo a Dánsko, zajímavým zpestřením byly plavby na trajektech. Cílem naší cesty se stal kemp Lundegård na ostrově Öland, 2. největším švédském ostrově.
V průběhu našeho pobytu jsme si užívali všechny rozmary počasí, zažili jsme bouřku, déšť, slunce i, pro tento ostrov netypické, bezvětří. Navštívili jsme ta nejzajímavější místa ostrova: Losí farmu v Nybro, město Kalmar a Bornholm, nejjižnější i nejsevernější bod vždy ozdobený majákem (Dlouhý Jan a Dlouhý Erik). Někteří z nás také zdolali nejvyšší vrchol ležící 57 m n. m., který byl v historii využíván jako vrch šibeniční. Na svých cestách jsme mohli obdivovat množství větrných mlýnů i typickou ostrovní krajinu – step alvaret.
Ti nejotužilejší z nás po celodenním náročném programu nacházeli osvěžení v chladivých vlnách Baltského moře. Pobyt v kempu nabízel také mnohá sportovní vyžití.
Zlatým hřebem týdenního programu byly návštěvy švédských škol, kde naši žáci potkali své vrstevníky, potrénovali svou angličtinu a navázali kontakty.
Cestou zpět jsme si udělali zastávku v hlavním městě Dánska – Kodani, která nás okouzlila svou nezaměnitelnou atmosférou.