2.stupeň
ikona článku

Výtvarná exkurze do písecké Sladovny

Letošní výtvarné exkurzi předcházely velmi dlouhé a pečlivé přípravy. V hodinách výtvarné výchovy, ale především mimo ně (téměř o všech velkých přestávkách i doma) pracovali vybraní žáci (a vyučující) ze všech čtyř devítek na vymýšlení příběhu, scénáře a tvorbě loutek a kulis pro vznik krátkého animovaného filmu. 

V úterý 22. 11. jsme měli už v 6:50 sraz na vlakovém nádraží, odkud jsme vybaveni připraveným materiálem vyrazili do Písku. Ve Sladovně jsme potom s technickou podporou pana lektora celé dopoledne animovali. Po obědě jsme zhlédli ještě interaktivní výstavu k dílu Karla a Josefa Čapkových a v 16:48 už jsme byli zpátky v Táboře.

Jak to vše probíhalo, si můžete prohlédnout již v nadcházejících týdnech na nástěnce ve vestibulu školy. Náš film můžete vidět již nyní na: https://www.youtube.com/watch?v=MRCCWlkuMFs

Doufáme, že Vás náš příběh Hladolfa Chlebena potěší stejně, jako nás těšila jeho tvorba.

Vendula Koubková, Marie Jedličková a deváťáci