2.stupeň
ikona článku

Vánoční vystoupení Z(S)borky a UČITELSKÉHO pěveckého sboru

I letos pěvecký sbor žáků z 5. – 9. tříd uspořádal několik vánočních vystoupení. Byl to „fičák“. Celá série začala už 30. 11. 2023 zpíváním v OD Dvořák v Táboře, kde sboristé vystupovali ve vánočního programu obchodního domu. Ihned po skončení vystoupení se museli všichni zpěváci vrátit do školy, protože v tentýž den je čekalo ještě zpívání před svojí školou při příležitosti rozsvěcení vánočního stromku a otevření školy pro Vánoční jarmark.
Po téměř třítýdenní pauze (a soustavném nácviku) sbor zazpíval v G-centru seniorům (pondělí 18. 12.), následující den v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech (19. 12.) a ve čtvrtek 21. 12. ještě ráno v 7:30h pro spolužáky, učitele i rodiče – ve škole před školní jídelnou.
Letos tím ale koncerty neskončily. Přibyla nabídka z kostela Církve československé husitské ve městě, v ulici Farského. Závěrečné vystoupení tedy proběhlo až v novém roce – ve čtvrtek 4. 1. 2024. Prostory kostela se nám moc líbily, příští rok zde koncert opět proběhne.
I letos na vystoupeních v kostelech nechyběly paní učitelky, které chodí pod taktovkou p. uč. Pavlíny Jíšové také pravidelně zpívat. Zazpívaly pár písní samy, poté i společně s dětmi. Je to vždy milé zpestření celého programu, na které se všichni těší.
Bylo potěšující, že náročné nacvičování mělo takový úspěch. Je to pro všechny motivací i pro další roky.https://drive.google.com/file/d/1wY_T6rzzN-U9VX7hZfEdrqMeB64JPHrH/view?usp=sharing

https://www.youtube.com/watch?v=23TlQulbRWk