StarDance aneb Když sedmáci tančí 2022

Po dvou letech se opět na naší škole mohla uskutečnit tato oblíbená soutěž. Poprvé proběhla už před 15ti lety!!! Měla letos vlastně půlkulaté výročí Také se podařilo akci načasovat na Mezinárodní den tance.
Žáci a žákyně se skoro 3 měsíce učili tance (mazurku, polku, waltz, ča-ču, macarenu). V závěrečných hodinách byli vybráni ti nejlepší, kteří se představili divákům v pátek 29. dubna v malé tělocvičně.
Diváky tvořili jejich spolužáci – žáci 6. a 7. tříd. A byli skvělí! Soustředěně tanenčíky pozorovali, fandili a aspoň v sedě jim pomáhali tančit macarenu. V přestávce snad 100 žáků využilo příležitosti si macarenu na place také zatancovat!
Atmosféra byla skutečně skvělá. Tanečníci předvedli úžasné výkony a porota z řad učitelů (P. Černá, A. Rambousková a P. Vašíček) nakonec rozhodla, kdo je pro letošek nejlepší.
To ale nebylo úplně nejdůležitější. Jak mnozí tanečníci říkali: „Byly to nervy!!! Ve třídě to šlo samo, ale před tolika lidmi je to prostě náročné a nervy pracují!“ Poprali se s tím nakonec všichni a vítězstvím pro ně byl už postup z třídního kola. Zážitek na celý život to pro ně určitě je.
Gratuluji umístěným, ale i zúčastněným! Zároveň moc děkuji porotě, p. uč. R. Maršíkové, která připravovala třídy, které má na Hv, a také svým pomocnicím z 9.C (E. Spálenkové, L. Pfajfrové a L. Čeňkové), bez kterých by páteční den měl trhlinky
Za rok se současnými šesťáky na viděnou!!!
Mgr. Pavlína Jíšová, uč. Hv

Přílohy k článku