2.stupeň
ikona článku

StarDance aneb Když sedmáci tančí 2022

Po dvou letech se opět na naší škole mohla uskutečnit tato oblíbená soutěž. Poprvé proběhla už před 15ti lety!!! Měla letos vlastně půlkulaté výročí Také se podařilo akci načasovat na Mezinárodní den tance.
Žáci a žákyně se skoro 3 měsíce učili tance (mazurku, polku, waltz, ča-ču, macarenu). V závěrečných hodinách byli vybráni ti nejlepší, kteří se představili divákům v pátek 29. dubna v malé tělocvičně.
Diváky tvořili jejich spolužáci – žáci 6. a 7. tříd. A byli skvělí! Soustředěně tanenčíky pozorovali, fandili a aspoň v sedě jim pomáhali tančit macarenu. V přestávce snad 100 žáků využilo příležitosti si macarenu na place také zatancovat!
Atmosféra byla skutečně skvělá. Tanečníci předvedli úžasné výkony a porota z řad učitelů (P. Černá, A. Rambousková a P. Vašíček) nakonec rozhodla, kdo je pro letošek nejlepší.
To ale nebylo úplně nejdůležitější. Jak mnozí tanečníci říkali: „Byly to nervy!!! Ve třídě to šlo samo, ale před tolika lidmi je to prostě náročné a nervy pracují!“ Poprali se s tím nakonec všichni a vítězstvím pro ně byl už postup z třídního kola. Zážitek na celý život to pro ně určitě je.
Gratuluji umístěným, ale i zúčastněným! Zároveň moc děkuji porotě, p. uč. R. Maršíkové, která připravovala třídy, které má na Hv, a také svým pomocnicím z 9.C (E. Spálenkové, L. Pfajfrové a L. Čeňkové), bez kterých by páteční den měl trhlinky
Za rok se současnými šesťáky na viděnou!!!
Mgr. Pavlína Jíšová, uč. Hv

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
stardance-vysledky-2022.pdf 368.1 Kb