2.stupeň

Ruchařina aneb Hudebka v 8. třídách trochu jinak

V některých 8. třídách jsme si zahráli na zvukaře. Žáci se pokusili ozvučit 2,5 minutové video díky nástrojům, které si půjčili v hudebně. Úkolem zároveň bylo využít všemožné zvuky, které dokáží sami vytvořit (mňoukání, mluvení staré paní, mlaskání…). 

V některých třídách pracovali žáci na celém videu (rozděleni do skupin po 4-5 žácích). To se nakonec ukázalo jako příliš náročné na zpracování. Proto už žáci  v dalších třídách zvučili vždy jen přidělených 30 sekund z celého videa. Zjistili, jak je tato práce náročná a jak musí být vnímaví, aby na nějaký zvuk, který v tu chvíli vlastně očekávají, nezapomněli.

Vznikla moc hezká videa. Vyberte si:-)

P. Jíšová, uč. Hv

8.C všichni

8S (Choutka, Hrazánek, Kahoun, Čech, Susko)

8S (Kubů, Perger, Podzimek, Vesecký)

8S (Kuchár, Tomášů, Březina, Erfaňuk)

8T (Prno, Tůma, Samec, Pospíchal)

8T všichni

Kočičí děs - původní nahrávka