Renovace koně

Žáci loňské a letošní 9. C pracovali v hodinách výtvarné výchovy na renovaci koně, který už delší čas sloužil spíše jako útočiště pro vosy než jako esteticky působící objekt.Betonový piedestal museli v hodinách Vv napřed postupně otlouct od drolících se kusů starého materiálu, potom s pomocí vyučující natáhnout stavební lepidlo a vytvořit mozaiku z rozbitých starých dlaždic (vzhledem k časové náročnosti tvorby mozaiky se nám do konce loňského školního roku nepovedlo dokončit podstavec celý, dvě jeho stěny tedy dodělávala v srpnovém přípravném týdnu vyučující Vendula Koubková s laskavou pomocí kolegyně Jany Hátlové). I kůň samotný potřeboval radikálně upravit vizáž, žákyně současné 9. C mu tedy provedly kompletní povrchovou úpravu sádrovými obvazy, barvou ve spreji a nezapomněly ani na barevnou hřívu z vlny v duhových barvách. Na našeho nového veselého koně se můžete přijít podívat na dvorek u školní jídelny.