2.stupeň
ikona článku

Přehlídka recitátorů

V pondělí 28. listopadu 2022 se soutěžící z 6. – 9. tříd sešli na Přehlídce recitátorů. Přihlásilo se téměř 40 žáků. Každý měl připravený text k recitaci, objevily se i skupinky, které předvedly divadelní výkon.

            V úvodu byli diváci i soutěžící zaskočeni recitací učitelek – češtinářek (J. Färberová, J. Hátlová, K. Houšková, P. Jíšová, V. Koubková, M. Vandrovec Skaličková, Ž. Zemanová). Ty zpracovaly klasickou baladu od K. J. Erbena Polednici v kontrastu s moderním pojetím Polednice od J. Suchého.

            Z některých žáků díky tomu tréma spadla a mohli se lépe soustředit na své texty. Výkony to byly skvělé! Diváci se v pauze nejen občerstvili buchtami, které paní učitelky napekly, ale dostali také možnost hlasovat a zvolit tak vítěze publika.

            Po udělení cen mohli žáci využít příležitosti probrat svůj výkon s učitelkou, která si na začátku akce vytáhla lísteček s jeho jménem. Využili toho snad všichni.

            Porota pak v klidu vybrala žáky, kteří postoupí do okresního kola. To by mělo proběhnout v březnu (informace ale zatím škola nedostala).

            Děkujeme tímto všem recitátorům a gratulujeme umístěným!

            Zároveň bych chtěla moc poděkovat všem přítomným kolegyním za přípravu společné recitace a hodnocení recitátorů na akci!

                                                                                                                      Mgr. Pavlína Jíšová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-prehlidka-recitatoru.pdf 597.1 Kb