Okresní přebor škol chlapců IV v basketbalu

V pátek 19. 4. 24  se družstvo naší školy v kategorii starších žáků CH IV. zúčastnilo okresního přeboru škol v basketbalu.

Turnaj se konal v Soběslavi ve sportovní hale a na ZS. 13 týmů bylo rozděleno do 3 skupin. Vítězové všech skupin, pak hráli skupinu o první místo.

Náš tým v sestavě:

Jan Lažek

Adam Lažek

David Vinš

Lukáš Novák

Tobias Skalický

Gabriel Vokrouhlecký

Petr Nedvěd

8.T

Michal Tůma

8.T.

Vojta Lhoták

9.S

dokázal zvítězit v základní skupině ve všech utkáních(viz.výsledky) a postoupil tak do finálové skupiny.

V té nás hned v 1 utkání čekal největší favorit turaje Helsinská, za kterou nastupuje 6 basketbalistů.

Ve velmi dramatickém utkání jsme v závěru díky trojkám Nováka a Nedvěda otočili skóre v náš prospěch a taktickou hrou, těsnou výhru 10 : 9 udrželi do konce.

V posledním zápase jsme dokázali jednoznačně porazit Planou a celý turnaj vyhráli.

Chválím všechny za výkony, přístup i chování .

Petr Herma

Přílohy k článku