Norsko 2024

Žáci 8. a 9. tříd se v termínu od 2.6. do 8.6. 2024 zúčastnili poznávacího zájezdu do Norského městečka Skei a jeho okolí.
Po dlouhé a náročné cestě jsme dorazili do malebného městečka, kde pro nás měli připravený krásný program.
První den po příjezdu jsme navštívili fjord Geiranger. Fjord jsme procestovali na lodích, kde jsme viděli spoustu vodopádů a dalších krásných míst, například Orlí stezku.
Další den jsme navštívili místní školu, pro kterou jsme měli připravenou prezentaci o naší škole. Poté následovala prohlídka místní školy, která byla velice zajímavá a dobře vybavená.
Následující den jsme se vydali na cestu „Peera Gynta“, která zprostředkovává krásný přírodní zážitek, se kterým byl Peer Gynt spjat.
Poslední den v Norsku jsme jsme si užili. Navštívili jsme město Lillehammer, kde jsme navštívili sportovní areál, který v roce 1994 sloužil k olympijským účelům.
Tímto se naše cesta po Norsku chýlila ke konci a další den jsme se vydali na zpáteční cestu.
Zájezd byl skvělý. Poznali jsme nejen krásná místa, ale i nové přátele z naší školy. Opravdu se vydařil, budeme mít na něj moc krásné vzpomínky!