2.stupeň
ikona článku

Lyžařský kurz VII.A, VII.S a VII.T

A je to tady! Konečně se sedmáci dočkali! „Lyžák“ proběhl od neděle 21. 1. 2024 do pátku 26. 1. 2024 na Lipně na Kramolíně. I když to dlouho nevypadalo, počasí se nakonec vyvedlo. 5 ze 6 sjezdovek bylo otevřeno, stejně tak večerní lyžování. To sklidilo velký úspěch!

            Kromě lyžování si byli sportovci ze 7.S a 7.T také zaběhat, ve čtvrtek proběhl i závod do vrchu. Ten z kluků vyhrál Jan Kubašta, na 2. místě  Štěpán Švec, 3. místo si vyběhl David Ručka – všichni ze 7.S. Dívky se umístily následovně: 1. místo Denisa Dušáková, 2. místo Elen Rybaříková, 3. místo Lenka Červenková – všechny ze 7.T, jelikož v 7.S žádné holky nejsou.

            3. (kritický) den jsme odpoledne zavítali do místního bazénu. Po cachtání se v bazéncích přišel štafetový závod, který vyhrála parta s pí uč. E. Klimešovou.

            Na závěr kurzu nemohl chybět závod ve slalomu. Umístění bylo následující: 1. Jakub Příhoda (7.T), 2. Martin Gorský (7.S), 3. Michael Pejša (7.S), mezi dívkami: 1. Denisa Dušáková (7.T), 2. Lenka Červenková (7.T), 3. Klára Beková (7.T).

            I když někteří zde lyžovali poprvé, všichni odjížděli jako lyžaři. Hlavní ale zůstává, že si kurz všichni užili a mají na co vzpomínat!