2.stupeň
ikona článku

Lyžařský kurz 7.D 7.T 7.S .

Od neděle 8.1. do pátku 13.1. probíhal sportovně-lyžařský výcvikový kurz v Lipně nad Vltavou, kterého se zúčastnili vybraní žáci z tříd 7.S, 7.T a 7.E. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, ale z minima jsme dokázali vytěžit maximum. Celkem se kurzu zúčastnilo 50 žáků, kteří absolvovali výuku základů lyžování, nebo se dále zdokonalovali ve svých již dříve naučených lyžařských a snowboardových dovednostech. Pro žáky sportovních tříd byl kurz navíc doplněn a terénní výběhy v kopcovitém okolí. Z důvodu horších lyžařských podmínek sice letos neproběhl tradiční slalomový závod, ale žáci sportovních tříd alespoň soutěžili v běhu do vrchu. Tento závod opanoval David Sedláček, následovaný Radimem Podzimkem a Lukášem Volkem. Celý sportovní program doplnil ještě dodatkový závod plaveckých štafet, který během čtvrteční návštěvy bazénu vyhrálo družstvo kapitánky Marie Ostré. Na závěr kurzu jsme ještě všichni společně navštívili Stezku korunami stromů, kde jsme se mohli kochat krásnými okolními výhledy.