Peče, vaří celá II.C

Celá akce začala už ve třídě. Žáci zjišťovali informace na téma: Kolik váží největší český chleba. Další den strávili v kuchyňce, kde sestavovali potravinovou pyramidu. Měli také možnost se blíže seznámit s povoláním pekař a kuchař. Pan pekař jim přinesl ukázat různé druhy mouky, kvásek, kmín. Na ochutnávku jim přinesl voňavý koblížek a čerstvý chléb. Pan kuchař jim povídal o přípravě jídel. Protože věděl, že nejoblíbenější jídlo třídy II.C je řízek, přinesl s sebou "kouzelný hrnec", který řízečky vyčaroval. Společně s křupavým chlebem to byla skvělá svačinka. Další úkol už byl na dětech. Žáci dostali od pana kuchaře recept, podle kterého měli připravit tvarohovou pomazánku. Aby bylo jídlo vyvážené a zdravé podle potravinové pyramidy, museli ho dozdobit zeleninou. Všechny připravené chleby byly nádherné. Celá třída společně zasedla u jednoho stolu ke zdravé svačince. Odborná porota vše pozorovala a každého odměnila Řádem zlaté vařečky.