1.stupeň
ikona článku

McDonald 4.-5. tříd

6.května 2024 proběhlo na hřišti Viktorie Tábor okresní kolo 4. a 5.tříd McDonald´s Cupu ve fotbalu. Turnaje se zúčastnilo 27 týmů z okresu. Naše mužstvo sehrálo šest utkání po 12-ti minutách v základní skupině, ze které postoupilo z prvního místa do boje o celkové vítězství a dvě postupová místa na krajské kolo. V semifinále jsme se střetli s vítězem skupiny B ZŠ Soběslav EB, na kterého jsme nestačili a prohráli 1:7. V utkání o třetí místo jsme prohráli s týmem ZŠ Husova a obsadili nakonec čtvrté místo.

Osa týmu složená převážně ze žáků 4. třídy zaslouží velkou pochvalu jak za přístup, bojovnost tak i za kvality předvedené v turnaji.

Naše sestava:

Kevin Schwarz, Michal Spirek, Jan Šenkýř (všichni 5.C), Jakub Kačena, Leopold Mráz, Nikolas Opička (všichni 5.A), En Tien (4.B), Matěj Svoboda, Jan Krátký (oba 4.C), Matyáš Řičica, Matěj Novotný, Ondřej Vacula (všichni 4.D)

Skupina A: 1x12 minut

ZŠ Zborovská – ZŠ Čekanice – 3:1
Branky: Opička, Spirek, Svoboda

ZŠ Zborovská – ZŠ Slaby – 1:3

Branky: Spirek

ZŠ Zborovská – ZŠ Švehlova SÚ – 3:0

Branky: 2 Řičica, Spirek

ZŠ Zborovská – ZŠ Malšice – 6:0

Branky: 2 Schwarz, 2 Spirek, Vacula, Svoboda

ZŠ Zborovská – ZŠ Bechyně FK – 6:0

Branky: 2 Vacula, 2 Řičica, Schwarz, Svoboda

ZŠ Zborovská – ZŠ Veselí ČSA – 5:0

Branky: 2 Spirek, Kačena, Řičica, Svoboda

Semifinále: 1x12 minut

ZŠ Zborovská – ZŠ Soběslav EB – 1:7

Branky: Vacula

Finále: 1x15 minut

ZŠ Zborovská – ZŠ Husova – 0:4

Konečné umístění:

  1. ZŠ Soběslav EB
  2. ZŠ Planá nad Lužnicí
  3. ZŠ Husova
  4. ZŠ Zborovská Tábor