Malování na kameny - III.C

Hodně dětí nachází venku v přírodě barevné kamínky. Povídali jsme si o tom ve třídě a napadlo nás, že si kamínky také zkusíme namalovat. Každý si měl na pátek 14. 5. přinést do školy kamínek. Někdo už je zkušený malíř, tak si s sebou přinesl i vlastní akrylové barvy, houbičky, speciální štětce, permanentní fixy nebo akrylový lak.  Aby pro nás byla práce příjemná, vytvořily si děti skupinky, ve kterých budou chtít malovat. Poté jsme si řekli postup, možnosti a techniky.  Zde nám daly cenné rady děti, které už na kameny malují. Děti byly velmi natěšené a pustily se do práce. A jaké jsou kamínky, které děti namalovaly? Nádherné a určitě udělají radost někomu, kdo je najde v přírodě. Některé kamínky jsou vyrobené přímo pro maminky a kamínky na památku dostala i paní učitelka. Všechny práce moc bavila a myslím si, že to rozhodně nebylo naše poslední malování na kameny J.

Mgr. Dana Šejdová a třída 3. C