ŠD - Beseda o zdravé výživě

Dne 24. října zavítal do školní družiny pan Mgr. Lukáš Čermák s interaktivní přednáškou JÍME ZDRAVĚ A S CHUTÍ. Přednáška proběhla pro oddělení Motýlků, Želviček, Sloníků a Myšek a jejím cílem bylo shrnutí pravidel zdravého stravování v rámci pravidla 3P – pestře, přiměřeně, pravidelně. Děti se díky aktivní přednášce dozvěděly, jak je dobré ráno snídat, kde naše tělo bere energii, po čem rostou svaly a kosti a co pravidelně zařadit do svého jídelníčku. V rámci hry si děti vyzkoušely nakupování zdravých potravin, což je moc bavilo. Na konci přednášky nám pan Čermák zahrál na kytaru, zazpíval písničku o zdravém jídle a podaroval nás tematickými pracovními sešity, se kterými mohou děti ve družině dále pracovat.