Zeměpisná olympiáda

V prosinci 2023 proběhlo na ZŠ Zborovská školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci, kteří se zajímají o zeměpis nejen v rámci výuky, ale i ve svém volném čase, se mohli přihlásit a otestovat své znalosti v rámci písemného testu. V něm nešlo pouze o obecné znalosti z oblasti geografie, ale také o rychlost a přesnost hledání v atlase a schopnost orientovat se v mapách! Ve školním kole byli úspěšní a do okresního kola postoupili David Boháč (9.S), Matěj Medek (8.B), Viktor Velek (7.B), Josef Hána (7.D), Štěpán Raszka (6.S) a Antonín Kukla (6.T). Okresní kolo se poté uskutečnilo 21. 2. 2024 v prostorách ZŠ Helsinská v Táboře. Z naší školy zabodoval Josef Hána, který obhájil svůj loňský úspěch a umístil se na krásném prvním místě!