Základní škola Tábor, Zborovská 2696

9.A

Velikonoce v 9.A 4. 4. 2017

Paní učitelka třídní nám navrhla, že bychom se mohli letos (bohužel naposled) připravit společně na Velikonoce. Účast byla dobrovolná, ale přesto (nebo možná právě proto:-) jsme se sešli téměř všichni ze třídy. Holky (a někteří kluci) zkoušeli zdobit vajíčka voskem, kluci si přinesli pruty a upletli několik pomlázek. Nečekaně nám vyšlo i to, že holky předtím měly vaření a upekly velikonoční beránky. Byly super! K tomu čaj, káva, šťáva a samozřejmě brambůrky a popcorn. Zůstali jsme do půl šesté a bylo to opravdu fajn!

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/9.A_Velikonoce_4.4.2017/

Naše vystoupení na plese - 9.A - 10. 2. 2017

Trénování stálo zato! "Jsme celkem zandali," jak to okomentoval jeden z žáků naší třídy. Výstižněji to asi nešlo:-)

Čerti s 9.A (5.12.2016)

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Certi_12_2016/

 

Hud. pořad Yamaha 21.12. 2016

Pořad se líbil. Slyšeli jsme zpívat i některé žáky naší školy. Nakonec se podařilo vytáhnout naše deváťáky na plac:-)

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Hud._porad_Yamaha_21.12._2016/

 

 

 

Třídní trička a mikiny (12_2016)

Tuto soutěž jsme jednoznačně vyhráli! Školní mikiny a trika jsme měli jako první! Malé, bezvýznamné vítězství, ale potěší:-) Z radosti jsme si udělali několik společných fotek!

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Mikiny%2Ctrika_9.A/

 

Vánoce v 9.A 22.12. 2016

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Vanoce_9.A_2016/

 

Projekt Vánoce

V pondělí 21. prosince 2015 jsme měli ve škole projekt Vánoce. Naše třída navštívila postupně třídní učitele 8. tříd. Začali jsme v naší třídě s p. uč. Jíšovou. 1. hodinu jsme si dali "obíhačku" v ping-pongu, 2. hodinu jsme soutěžili. Zazněly otázky ohledně tradic, zvyků okolo Vánoc v Čechách i v jiných zemích. Pak jsme pokračovali do 8.B za p. uč. Trskovou, tam jsme vyráběli jmenovky na dárky a další hodinu s p. uč. Homokou (8.C) jsme dělali svícny ze dřeva. Na závěr dne jsme se sešli ještě s některými (kteří chtěli) z 8.BC a strávili poslední hodiny zpíváním s p. uč. Jíšovou. Projekt se vydařil, bylo to fajn.wink

Fotky zde: http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Projekt_Vanoce_21.12.2015_8.A

 

 

 

Náš youtuber Mára - postřehy ze třídy

Projektový den - Itálie - podzim 2014 (7.A).

https://www.youtube.com/watch?v=6FGJRLpEV2A

Školní výlet - Laser game ČB 7.A

Ve čtvrtek 21. května 2015 jsme vyrazili na školní výlet do lanového centra na Hlubokou. Počasí se ale natolik zhoršilo, že jsme nakonec místo na Hlubokou dorazili do Českých Budějovic na laser game (Lasertag). Celý den zůstal skutečně deštivý, ale v zastřešené budově nám to vůbec nevadilo. Naopak. Byli jsme rádi, že přišlo zvenku trochu studeného vzduchu! Všichni dali nakonec 3 hry. Fyzicky to bylo až nečekaně náročné, ale adrenalin udělal své a kdyby byl ještě čas, mnozí by ještě pokračovali. McDonald´s a KFC jsme naštěstí stihli přede hrou, a proto jsme mohli hrát až do posledních chvil a plánovaný autobus dobíhat. Asi nikdo z nás ráno nečekal, že se nám tento výlet až tak povede!!! A co vymyslíme na příští rok, třído? P. Jíšová (třídní uč.)

fotky:
http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Laser_Game_CB_-_sk._vylet_7.A_2015#

Marek video: 
https://www.youtube.com/watch?v=7iBOnP8KFp4

 

 

ZOO Hluboká n. Vlt.

Ve čtvrtek 7. 5. 2015  jsme se zúčastnili celoročníkové akce - návštěvy Zoologické zahrady Ohrada v Hluboké n. Vltavou. Všechno do puntíku klaplo - atmosféra, počasí, příjemní lidé i zvířátka.

fotky na: http://sesta-a.rajce.idnes.cz/ZOO_Hluboka_n._Vlt

Dějepis - výpisky

Slíbený materiál do hodin dějepisu od p. uč. Semrádové. Vaše třídní wink

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Města425375989.doc 22 Kb
objevne-plavby.doc 28.2 Kb
Španělsko, objevné plavby.docx 17 Kb
Západní Evropa 2.doc 30.2 Kb
zemědělství688581669.doc 21.5 Kb

Italský den v 7.A

Poslední listopadový pátek roku 2014 jsme si užili v duchu Itálie. Program byl pestrý a zkusili jsme si zazpívat i italskou hymnu v jejich jazyce. 

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Italsky_den

Deníkový list

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
DENÍKOVÝ LIST-vzor.doc 23 Kb

Dětský den 2. 6. 2014

Letos jsme si mohli vybrat, na jaký výlet a s kým pojedeme. Nabídka byla široká. Moc se nám vše líbilo a doufáme, že bude Dětský den takto vymyšlen i příští rok. 

Cesta korunami stromů:

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Lipno-Cesta_korunami_stromu/

Kola - 20 km:

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Kola-20km/

Hledání táborského pokladu:

http://sesta-a.rajce.idnes.cz/Hledani_taborskeho_pokladu

 

 

 

Řecko-projektový den

V pátek 9. května 2014 proběhl na naší škole projektový den, který se vždy jednou za půl roku věnuje státu, který právě předsedá EU. Los padl na Řecko a naším úkolem bylo přijít oblečeni v národních barvách tohoto státu. Překvapili nás ale učitele, kteří tento den zastupovali řecké bohy. Naší p. uč. třídní představovala Hékaté, tedy bohyni čar, kouzel a čarodějnictví. My plnili celý den úkoly, které jsme hledali u těchto bohů. Také jsme si zasportovali. Bylo to moc fajn.

http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/recky-den2

Čtenářská soutěž

V pondělí 7. 4. 2014 proběhlo školní kolo Čtenářské soutěže pro šesťáky. Z každé šestky byli vybráni tři nejlepší, kteří přečetli Deník malého poseroutky a nejlépe odpověděli na otázky v třídním kole. Naše třída vyslala Kačku Hálovou, Kačku Ševčíkovou a Matěje Nováka. A oni VYHRÁLI!!! Hurrá! Máme velkou radost! Jen tak dál! 6.A smiley

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
IMG_7054.JPG Čtenářská soutěž 1750 Kb

Jak jsme hráli bajky

V průběhu 3-4 hodin literatury jsme si zkoušeli zahrát bajky, které jsme si ve svých soutěžních skupinách (po šesti) vybrali. Bylo to náročné, nakonec nechyběly ani různé pomůcky, masky, doplňky. Vše se podařilo a my mohli náš výsledek předvést spolužákům ze 6.B i 6.C. (březen 2014)
 

 

Pěvecká soutěž a my.

 

Fotky z akce.