Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Školní družina

Keramický kroužek

Konečně si mohly děti, které navšrěvují keramický kroužek, odnést domů svoje výrobky. Misky, zvonkohry, svícinky a zvonky - to vše si vyrobily během dvou měsíců. Podobné výrobky, ale i jiné - například ozdoby a andílky, si budete moci zakoupit při vánočním jarmarku, který proběhne ve škole při rozsvícení stromečku. Výrobky školní družiny a keramického kroužku najdete v herně Želviček, v přízemí na budově C za šatnami. Přijďte si nakoupit, určitě si vyberete. Těšíme se na vás.

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/SD_-_keramicky_krouzek/

O selce Lakomce

Pracovitý Matěj jde světem a hledá službu, aby si nějaký ten krejcárek přivydělal. Ale ouha! Služba u lakomé selky vynáší jen tvrdý chléb, případně rány koštětem. A když jej selka nakonec i okrade a vyžene, není mu zrovna do zpěvu. Ale dětské obecenstvo Matějovi pomůže na Lakomku vyzrát.

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/SD_-_Divadelko_Kos_2/

Vánoční dílny ve školní družině - termín

V listopadu a prosinci proběhnou ve školní družině již tradiční Vánoční dílny. Akce je pro děti a rodiče - doprovod dospělé osoby je nutný!!

Dílny probíhají - OD 16:00 DO 18:00 H. (odejít i přijít můžete kdykoliv)

PONDĚLÍ 27.11.

ODDĚLENÍ 3. (Motýlci) a 8. (Želvičky) - v herně 4. a 5.!!

ODDĚLENÍ 6. (Myšky) A 7. (Sloníci) - ve svých hernách

STŘEDA 29.11.

ODDĚLENÍ 1. (Koťata) a 2. (Kytičky) - ve svých hernách

PONDĚLÍ 4. 12.

ODDĚLENÍ 4. (Sluníčka) a 5. (Berušky) - ve svých hernách

PŘIJĎTE SI S DĚTMI VYROBIT VÁNOČNÍ DEKORACE, TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

vstupné dobrovolné - příspěvek na materiál

Den stromů ve školní družině

Den stromů je svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více jak 40 zemích světa. Většinou se slaví na jaře nebo na podzim, ale datum není celosvětově jednotné a liší se podle klimatických podmínek a doby vhodné k sázení stromů v jednotlivých zemích. S nápadem na obnovu této tradice v ČR přišli bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy a známý popularizátor stromů Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný. Datum první oslavy svátku stromů bylo stanoveno na 20. října 2000, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami.

Také my jsme se ve školní družině rozhodli tomuto svátku věnovat týden. Ve všech odděleních děti nejen malovaly, vyráběly, ale také se určitě dozvěděly plno zajímavých informací

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/SD_-_20.rijen_-_Den_stromu/#

Drakiáda

Tento týden probíhá ve školní družině drakiáda. Bohužel nám moc nepřeje počasí a také nemůžeme z organizačních důvodů využít školní hřiště. Ve čtyřech odděleních již drakiáda proběhla, na ostatní ještě čeká. Přestože podmínky dosud nebyly úplně ideální, myslím si, že si děti pouštění draků užily. Přejeme těm, které se teprve těší, aby jim vyšlo počasí. Fotografie budeme postupně doplňovat.