Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Školní družina

Den Země

22. dubna má svátek naše Země. Tomuto tématu jsme ve školní družině věnovali týden od 16. 4. do 20.4. V jednotlivých odděleních děti besedovaly, malovaly a vyráběly plakáty a koláže, učily se, jak správně třídit odpad, jak se správně chovat v přírodě. Formou her, křížovek a besed si připomněly, jak je důležité si přírody vážit a co vše dělat či nedělat, aby jsme si přírodu zachovali co nejvíce neponičenou a krásnou. Společně se svými staršími spolužáky jsme se snažili uklidit i školní dvorek, kde trávíme hodně času.

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/SD_-_DEN_ZEME_2018/

Květen ve školní družině

Ve středu 9. května

k nám do školní družiny již po několikáté zavítá sokolník, pan Ondřej Semecký.

Pro děti má jako vždy připraven naučný sokolnický program s dravci a sovami. V průběhu ukázek nás seznámí s našimi i exotickými druhy dravců a sov, s jejich životem, lovem a úlohou v přírodě.

Přílety na sokolnickou rukavici, napínavá ukázka lovu dravce na atrapu králíka či dotyk jemného peří sov, to vše nás v průběhu jeho vystoupení čeká.

 

13:00 – 13:45 – Koťata, Kytičky, Sluníčka a Berušky

 

14:00 – 14:45 – Motýlci, Myšky, Sloníci a Želvičky

 

Cena 40,- Kč (zaplaťte do pátku 5. května)

VZPoura úrazům

Už se vám stalo, že jste na ulici potkali někoho postiženého a měli jste chuť zeptat se ho, co se mu vlastně přihodilo? Nakonec jste k tomu ale nenašli odvahu?

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých.

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Právě hendikepovaní pracovníci VZP ČR z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu a dokážou děti a studenty motivovat k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí. Společným úsilím tak přispívají k tomu, aby nepřibývalo dětí, jež v důsledku úrazu žijí s celoživotním postižením.DĚKUJEME

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/SD_-_VZPoura_urazum/

 

DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

VZPoura úrazům - beseda

PONDĚLÍ 9.4. - 13:00 - 13:45 - KOŤATA, KYTIČKY

                        14:00 - 14:45 - SLUNÍČKA, BERUŠKY

PÁTEK 13.4. -   13:15 - 14:00 - MOTÝLCI, ŽELVIČKY

                        14:15 - 15:00 - MYŠKY, SLONÍCI

Canisterapie - školní dvorek - 30,-Kč

Středa 18.4. - 13:00 - 13:45 - KOŤATA

                          14:00 - 14:45 - KYTIČKY

Středa 25.4. - 13:00 - 13:45 - SLUNÍČKA

                          14:00 - 14:45 - BERUŠKY

Březen - Měsíc knihy

Tento měsíc patří knihám - proto jsme se knize rozhodli věnovat i ve školní družině. Navštívili jsme místní knihovnu a řada z nás se tak stala novými členy. O knihách jsme si nejen povídali, ale četli jsme si úryvky z našich nejoblíbenějších, malovali jsme i jsme si svoje knihy vytvářeli. Bylo hezké vidět, že dětem nejsou knihy cizí a doufáme, že jim budou bližší než třeba tablety a telefony.