Základní škola Tábor, Zborovská 2696

2.stupeň

Jihočeský zvonek – výsledky soutěže z pondělí 13. 11. 2017

Letos se sešlo 31 soutěžících. Konkurence byla tedy veliká a
porota (P. Jíšová, P. Černá, R. Maršíková) to neměla lehké. Výsledky s přiloženém souboru.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Zvonek_13.11.2017_sk.kolo

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jihocesky-zvonek-13.11.2017-vysledky.pdf 529.5 Kb

Okresní kolo ve florbalu - kategorie CH 8. - 9. třída

Naše družstvo se zúčastnilo okresního kola ve florbalu. Odjížděli jsme s velkými ambicemi, které jsme bohužel nenaplnili. Ve skupině jsme sice porazili celkového vítěze (Gymnázium Tábor) a remízovali s velkým favoritem (ZŠ Tábor, Husova), ale prohra 1 - 0 se ZŠ Chotoviny nás stála postup do finálové skupiny. Ve skupině o 5.-8.místo jsme sice všechno vyhráli, ale celkově jsme odjížděli velmi zklamaní. Přesto patří dík za reprezentaci školy.

Okresní kolo ve florbalu - kategorie CH 8. - 9. třída

http://zszborovskatabor.rajce.net/Florbal_CH_IV_8.11.2017

Exkurze 9. ročníků do ČOV Tábor Klokoty - listopad 2017

Ve dnech 8. – 10. 11. 2017 se zúčastnili žáci 9. ročníků provozu místní čističky odpadních vod s odborným výkladem. Environmentální smýšlení každého o tom, co všechno snese odpad a jaké je i možné následné využití, se jistě posunulo.

Třídní učitelé a vyučující Př v 9. ročnících

 

Fotografie z akce

 

O nejlepšího šplhavce

14. listopadu dopoledne se konnala v tělocvičně naší školy soutěž ve šplhu na tyči O nejlepšího šplhavce. Z II. stupně se jí zůčastnilo 34 děvčat a 55 chlapců. Vítězi ve svých ročnících se za bouřlivého povzbuzování stali:

6. třída dívky: Jarmila Vejvodová
6. třída chlapci: Jiří Kortan
7. třída dívky: Šárka Krchová
7. třída chlapci: Filip Cícha
8. třída dívky: Julie Kovářová
8. třída chlapci: Jonáš Kaleja
9. třída dívky: Nikola Vítková
9. třída chlapci: Kryštof Petr

Všem gratulujeme a celkové výsledky si můžete prohlédnout zde:
http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/seznamy-zaku-soutez-ve-splhu.xlsx

Okresní kolo ve florbale - D IV

Dne 7.11. 2017 se v Sezimově Ústí konalo okresní kolo ve florbale. Naše starší děvčata obsadila 5.místo z celkem 16 škol.
Složení družstva: Nikola Filipová, Simona Panovská, Tereza Ščerbová, Nikola Vítková IX.C, Denisa Dvořáková, Lucie Šiková, Anna Doubková IX.B, Eliška Ledinská IX.A, Kristýna Behúnová, Anna Pěchotová VIII.A, Karolína Burešová a Tereza Myslivcová VIII.B

Okresní kolo ve florbale - D IV

http://zszborovskatabor.rajce.net/Florbal_DIV_7.11.2017

Zájezd do Prahy na Malého prince

Divadelní představení Malý princ v Laterna Magika v Praze

Okolo 10:40 jsme měli sraz na nádraží v Táboře, odkud jsme v 11:03 vyjížděli vlakem směrem do Prahy. Ve 12:30 jsme byli v Praze, kde jsme na Václavském náměstí měli rozchod a ve 13:30 jsme vyšli k Národnímu divadlu, vedle kterého se nachází Nová scéna, kam jsme zamířili. Divadlo začalo ve 14:00. Byli jsme na Malém princi. Tento příběh se pojí s knihou Malého prince, který se staral o růži a cestoval po planetách a na Zemi našel pilota, který ztroskotal a se kterým tu chvilku přebýval. Na konci příběhu pilota najdou lidé, kteří ho hledal a Malý princ tam zůstane sám. Po skončení divadla jsme šli na vlak a jeli jsme domů. Tento den se nám líbil a divadlo bylo také super. Troch nás to donutilo přečíst si tuto knihu.

LUCIE KUTOVÁ a ŠÁRKA KRCHOVÁ. 7.A

Sobotní výlet do Prahy jsme si moc užili. Budova divadla byla pěkná. Byli jsme na Nové scéně. Představení bylo velmi zajímavé. K hercům se připojovali tanečníci a zpěváci. Také tam byla herečka která do příběhu četla knihu.

JAN FUKA, 7.C

Náš výlet začal na táborském nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku směr Praha. Asi po hodině cesty jsme dojeli na hlavní nádraží v Praze. Z hlavního nádraží jsme prošli několika uličkami až na Václavské náměstí. Tady jsme se rozdělili a měli jsme třičtvrtěhodinový rozchod, při kterém jsme měli možnost navštívit obchody, kavárny a restaurace. Po občerstvení a nákupech jsme vyrazili do Národního divadla na představení Malý princ. V představení účinkovali: Petr Batěk, Kryštof Racek, Šimon Veitz a Jaroslava Pokorná. Představení se nám moc líbilo a herci a tanečníci byli úžasní. V divadle jsme strávili přibližně dvě hodiny včetně přestávky. Cestou z divadla jsme si pospíšili na vlak. Zájezd se nám moc líbil a už se těšíme na další.

KRISTÝNA ŠVÁBOVÁ a ADÉLA SAMCOVÁ, 9.A

Zájezd do Prahy na Malého princeZájezd do Prahy na Malého prince

Vlastnoručně vyrobený dárek

V hodinách slohu v sedmých třídách jsme popisovali pracovní postup nějakého předmětu. Žáci si mohli sami vybrat, jaký výrobek zhotoví. Součástí výroby byl samozřejmě podrobný postup výroby. Všechny výrobky jsou vystavené ve vestibulu školy. Můžete tak vidět batikované tričko, těžítko, kaktusy z kamínků, plyšového jednorožce, papírový notebook, zdobené lžičky, masážní polštářek, věneček na dveře, masážní balonek, hrnečky, pálku na ping pong, dřevěnou pistolku, klobásovník/ten byl v původní verzi s opravdovými klobásami/,voňavé mýdlo, svíčku ze včelího vosku a spoustu dalších krásných dárků. Chválím a oceňuji nápaditost a originalitu a zároveň děkuji rodičům za pomoc při tvoření.

Marcela Bauerová

Vlastnoručně vyrobený dárek

Záložky do knihy spojuje školy

V letošním ročníku tohoto mezinárodního projektu jsme si se školou v Nových Zámcích vyměnili 653 záložek.  Už první rok, kdy jsme se projektu účastnili, jsem požádala o spolupráci naše partnerské město, které právě ten rok bylo ustanoveno- krásná souhra okolností.

Příběhy ukryté v knihách – to bylo mottem letošního roku. Záložky byly velmi pěkné a nutno říci, že nápadité a některé i poměrně pracné. Ve spolupráci budeme pokračovat, žáci devátých tříd tvořili vlastní básně, ty poputují na Slovensko a budou vydány ve školním časopise. Spolupráce se školou v Nábrežné ulici funguje už několikátý rok. V loňském roce jsme pořádali výstavu o tomto městě, jeho historii, pamětihodnostech, významných osobnostech. Součásti byla i prezentace knížek- pohádek a literatury pro děti a mládež, pohlednic a časopisů.

Dvakrát jsem záložky předala osobně na Slovensku, poprvé v roce 2011v ZŠ G.Benthlena. Hned následující rok jsem vezla práce našich dětí- ilustrace českých pohádek, které ve škole byly vystaveny. Přijetí bylo vždy velmi přátelské a srdečné. Měla jsem možnost si školu prohlédnout a popovídat s dětmi, prohlédnout jejich učebnice. Jedna třída druháčků měla připravenou i písničku. Žáci osmých tříd mě pak provedli městem. Dokonce primátor města mě přijal na úřadě a ocenil vzájemnou spolupráci škol.

S paní učitelkou Zuzanou Petikovou, koordinátorkou projektu, se vzájemně informujeme o akcích, na kterých pracujeme. Předáváme si nejen profesní záležitosti, ale i postřehy a reakce našich žáků. Do budoucna bychom rády uspořádaly společné setkání našich žáků.

Marcela Bauerová

Záložky do knihy spojuje školyZáložky do knihy spojuje školy

Žákovská knihovna má nové tituly

V měsíci listopadu se knižní fond žákovské knihovny rozrostl o nové knihy. Na jedné ze schůzek Čtenářského klubu jsme knihy orazítkovaly a přiřadily jim inventární čísla. Práce holky bavila, většina z nich nikdy nic podobného nedělala. A protože jsme byly zvědavé, jaké knihy to jsou, hned jsme je prohlédly. Několik knih pak našlo i svou první čtenářku. A vy ostatní se přijďte podívat a třeba si vypůjčit něco pěkného ke čtení.

Marcela Bauerová, Čtenářský klub

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/zakovska_knihovna_listopad_2017/

Žákovská knihovna má nové tituly

Fotbalový zápas Česko-Německo U16

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 šly obě sportovní třídy naší školy (6.S, 7.S) povzbudit o něco starší fotbalisty na stadion v Kvapilově ulici. Naše třída byla připravena – vlajka, řehtačka, trumpetka, bubínek, tamburína. Nejdříve jsme se museli rozkoukat, ale nakonec bylo i fandění. Naši vyhráli 2:0! Jediným zklamáním pro hladové „šesťáky“ byl fakt, že na stadionu zrovna neprodávali klobásy Hokejová část třídy by nyní uvítala zápas na ledě!
Mgr. Pavlína Jíšová, třídní 6.S

Fotbalový zápas Česko-Německo U16

http://zszborovskatabor.rajce.net/2017-11-12

Beseda se spisovatelkou

Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou pro 9.ročník

Dne 24.10.2017 se 9.ročníky  zúčastnily besedy  s paní spisovatelkou Martinou Bittnerovou, která je autorkou knihy Můj život s gamblerem. Vyprávěla nám o svém životním příběhu, který prožila se svým manželem, který byl gambler. Snažila se nám shrnout své dosavadní zkušenosti a upozornit na případné nebezpečí a ukázky, které nám přečetla byly velmi zajímavé. Její tragický příběh nás velice zaujal a svým způsobem poučil. Paní spisovatelka byla velmi milá a sympatická. Přednáška od paní Bittnerové se mi velice líbila, zaujala mě svým smířeným postojem a schopností postavit se věci čelem. Žáci se po celou dobu chovali slušně a pozorně naslouchali přednášce. Besedu jsme si užili a myslím si, že jsme si odnesli poměrně cenné poznatky.

Gabriela Kolářová, 9.A
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/beseda_se_spisovatelkou_24.10.2017/

Beseda se spisovatelkou

Výtvarná exkurze

Alšova jihočeská galerie

je jediné muzeum umění v Jihočeském kraji, patřící k pěti největším institucím svého druhu v České republice. Uchovává umělecká díla od 13. století až po současnou tvorbu a svou sbírkou se řadí mezi nejvýznamnější české instituce.

Dne 19. 10. jsme se já (Vendula Koubková) a kolega (Miroslav Homolka) s 39 vybranými žáky 8. a 9. tříd vypravili tuto sbírku zhlédnout a něco se o ní dovědět.

Průvodkyněmi nám byly 2 sympatické lektorky, které pro nás měly nachystané zajímavé činnosti. Žáci je zvládli skvěle, někteří dokonce dobrovolně přidali bonus v podobě básně. Za nápadité plnění úkolů i vzorné chování byli lektorkami i ostatními galeristkami neustále chváleni, což se i nám, vyučujícím, moc dobře poslouchalo.

V zámeckém parku jsme díky krásně slunečnému počasí mohli skicovat detaily zámku i zahrady, což vzbuzovalo veliký ohlas zejména u zahraničních turistů, kteří si některé umělce z našeho zájezdu fotili při práci.

Po dokončení práce a nakoupení dostatečného množství suvenýrů jsme se autobusem vydali na cestu k domovu. 
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/vytvarna_exkurze_do_AJG_19.10.2017/

Výtvarná exkurze

Volby v VIII.A - 20.10.2017

Volby do Poslanecké sněmovny v 8.A
V předvolebním týdnu jsme se rozhodli zpestřit si hodiny českého jazyka a slohu. Žáci se rozdělili do několika skupin a měli za úkol vymyslet název své strany, sestavit volební program, vytvořit plakát a poté předstoupit před třídu, kde prezentovali a obhajovali svá stanoviska před ostatními. Poté byl čas na dotazy k programu a volebním slibům. Nutno říci, že obecenstvo zástupce jednotlivých stran vůbec nešetřilo. Žáci tak měli možnost si na malou chvilku vyzkoušet, jaké to je být politikem.

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Volby_v_VIII.A_rijen_2017/
Volby v VIII.A - 20.10.2017
 

Anglické divadlo - výběrový zájezd 6. a 7. ročníků

Výběrový zájezd na anglické divadlo v Praze 19.10.2017
Ve čtvrtek 19. října někteří žáci ze šestých a sedmých tříd vyrazili do The Bear Educational Theatre v Praze. Bylo zataženo, ale ve vlaku bylo příjemně. Potom jsme dorazili do Prahy, kde jsme měli hodinový rozchod. Všichni jsme se šli najíst a pak jsme se rozdělili do skupinek a každá skupinka se šla podívat na něco jiného. Po hodině jsme se všichni sešli u New Yorkeru a vyrazili do divadla. Chvíli jsme čekali a za chvíli jsme mohli jít dovnitř. Hned mě překvapilo, jak bylo divadlo malé, ale na kvalitě představení to nic nezměnilo, protože jsme se smáli. Představení bylo interaktivní a zábavné. Bylo o dvou agentech, kteří se snažili chytit vetřelce. Když divadlo skončilo tak jsme měli ještě krátký rozchod a pak jsme vyrazili zpátky. Výlet se mi moc líbil.                                                                                                                                                             Martin Weber 6.C
Výlet do Prahy jsem si užila. Anglické divadlo bylo krásné. Nejlepší byl asi rozchod na Václavském náměstí, kde jsme chodili po obchodech, nebo cesta vlakem, protože jsme se v něm moc nasmáli. Celý výlet byl hezký hlavně proto, že tam byla spousta srandy s kamarádkami. Také paní učitelky Berová a Vaníková, díky kterým jsme mohli jet, byly moc fajn. Určitě pojedu v blízké době zase zpět, protože Praha je krásné místo.
Nela Ševčíková, 7.A

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Anglicke_divadlo_Praha_19.10.2017/

Anglické divadlo - výběrový zájezd 6. a 7. ročníků

Divadlo VII.B

Školní rok začal náporem testů. O to větší bylo naše nadšení, že si vyučování zpestříme divadelním představením. Nešli jsme do divadla, ale herci se stali žáci 7.BPaní učitelka Bauerová nám zadala ztvárnění básně Král Looys, z knihy Zpěvy sladké Francie. Proměna kluků v princezny nezklamala ! Kulisy, převleky. Každá skupina pojala ztvárnění po svém. Někteří s nadsázkou, jiní precizně. Vlny smíchu nepřerušil ani menší zádrhel se zaseknutými vlasy za židli, protože pohotově začala reklama na kapesníčky. Všichni byli originální a dohromady jsme se skvěle bavili.
Anetka Růžičková

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Divadlo_VII.B_rijen_2017/

Divadlo VII.B

KK přespolní běh

Ve čtvrtek 12.10. 17 se chlapci a děvčata z naší školy zúčastnili krajského finále v přespolním běhu v J.Hradci. Obě naše družstva po vynikajících výkonech(viz výsledky) své soutěže vyhrála o postopila do RF do Hradce Králové.
Chválím všechny za přístup,výkony i chování. P.Herma

http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/vysledky-prespolak_kraj_17.xls

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/KK_prespolni_beh_rijen_2017/

RF přespolní běh 2017

Ve čtvrtek 19.10. 17 se chlapci a děvčata z naší školy zúčastnili republikového finále v přespolním běhu v Hradci Králové.

Vynikajícího výsledku dosáhla Manuel Glorie Lurdes, která svůj závod vyhrála. Všichni ostatní podali výkony na hranici svých možností, což nakonec znamenalo 7 místo pro děvčata a 10 pro chlapce. (viz výsledky)

Chválím všechny za přístup,výkony i chování. P.Herma
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/RF_prespolni_beh_2017/

http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/rf2017_divkyiii.pdf

http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/rf2017_chlapciiii.pdf

RF přespolní běh 2017

Strašidelná noc knižního klubu

Nebeská Máňa a náš klub o Strašidelné noci
Nebeská Máňa – název dortu, který přinesla Lenka Hopfingerová – nás provázel celým večerem- několikrát jsme ochutnávaly. A nejen to, vyprávěly jsme si strašidelné příběhy a kreslily strašidla. Celý večer ukončila cesta po neosvětlené škole, na kterou jsme se všechny těšily. Zážitky a dojmy jsme si vyprávěly ještě po půlnoci.
Povedl se mi hororový příběh o panence Lauře a paní učitelka mě pochválila.
Dnešek byl super a zjistila jsem, že jsem skvělý detektiv.
Povedlo se mi nakreslit okřídlenou lebku.
Jsem tu poprvé a jako host, ale cítím, že sem patřím.
Napsala jsem příběh o Erikově smrti a přinesla jsem kozí a ovčí sýry. Někteří je ochutnali poprvé.
Dnešní noc se mi líbila víc, než Noc s Andersenem, tady nás bylo míň a víc jsme si to užili.
Přišla jsem později, měla jsem hodinu klavíru, ale o to víc jsem si užila přivítání.
Dnešní večer jsem si užila, výsledek předčil moje očekávání.
Čtenářský klub ZŠ Zborovská
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Strasidelna_noc_Ctenarskeho_klubu/

Strašidelná noc knižního klubu

Anglické divadlo 8. a 9. ročníky

Divadelní představení 10.10.2017

V úterý 10. října se všechny osmé a deváté třídy z naší školy vydaly do Střední průmyslové školy v Táboře, aby shlédly divadelní představení One day in London – Jeden den v Londýně. Nejprve nás čekala složitá deštivá cesta, ale všichni jsme ji zvládli a v pořádku se dostali k průmyslové škole v Komenského ulici. Celí promoklí jsme vešli do školy, paní učitelky si nás usadily, my jsme si mokré bundy rozvěsili všude možně a už jen čekali na začátek představení. 

Hlavní postavy se jmenovali Chris a Penny. Byli to obyčejní mladí lidé z Londýna, kteří si procházeli svým každodenním životem. Po každé scéně nám oba osvětlili gramatiku a některá slovíčka užitá v jejich rozhovorech. Často komunikovali s publikem, dokonce vybírali pár lidí, aby si také trochu zaúčinkovali na jevišti. Osobně můžu říct, že představení bylo skvělé, opravdu se mi moc líbilo, a podle reakcí mých spolužáků jsem nebyla sama, kdo měl z něho dobré pocity. Kdybych mohla, určitě bych se na něj došla podívat znovu.                                   Alena Candrová, 9.A

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Anglicke_divadlo_10.10.2017/

Anglické divadlo 8. a 9. ročníky

 

O pohár Městské policie Tábor.

Ve středu 4.10. 2017 se na Harrachovce konal branný závod O pohár Městské policie Tábor. Závodníci soutěžili v různých disciplínách: střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, sněhová myšilovka, Kimova hra, zdravověda, dopravní výchova, ochrana obyvatelstva a chůze na chůdách. I přes snahu všech našich soutěžících se nám nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Výjimkou bylo družstvo 9.tříd, které obsadilo 2.místo.
Naši školu reprezentovali:
6.třídy „A“
Tereza Netrvalová, Natálie Konůpková, Zdeněk Pekař, Filip Šebek
6.třídy „B“
Veronika Vondrášková, Lurdes Gloria Manuel, Dominik Legorský, Filip Matoušek
7.třídy „A“
Tereza Chlachulová, Eva Šiková, Petr Svoboda, Jan Žirovnický
7.třídy „B“
Kateřina Harazinová, Lucie Kutová, Jakub Mejta, Jan Dvořák
8.třídy „A“
Julie Kovářová, Tereza Konůpková, Ondřej Sviták, David Šťastný
8.třídy“B“
Veronika Soldátová, Simona Skypalová, Radek Koloušek, Ondřej Šrámek
9.třídy
Lucie Šiková, Denisa Dvořáková, Adam Blažek, Lukáš Krch

O pohár Městské policie Tábor.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Mlady_straznik_4.10.2017

V 6.C a 6.S jsme si zahráli na POŠTU.


Výuku slohu jsme tentokrát pojali prakticky. Zahráli jsme si na poštu! Děti si přinesly nadepsané balíky (odesílatel - adresát), ve škole jsme společně vyplnili podací lístky a hurá za "paní pošťačkou". Někteří ze 6.C si roli pošťáka stihli vyzkoušet také. Všichni dostali na balík razítka a byli spokojení. Za svoji snahu a správnost vyplnění formuláře si zasloužili jedničky a samozřejmě se shodli na tom, že taková výuka by je bavila pořád:-)
Mgr. Pavlína Jíšová, uč. Čj

V 6.C a 6.S jsme si zahráli na POŠTU.

http://zszborovskatabor.rajce.net/6.C_-_hra_na_postu

http://zszborovskatabor.rajce.net/6.S_-_hra_na_postu

Adaptační den v 6.S

Naše nová „sportovka“ letos vznikla z žáků naší školy i z ostatních škol na Táborsku. Je tedy dobré, když můžeme společně trávit aspoň nějaký čas mimo vyučování. K tomu byl určen právě tento den hned na začátku šk. roku. Jelikož je těchto 20 žáků velice neposedných, kromě připravených společných her jim přibyly i některé další, adrenalinové (sprint o nejlepší fotbalový klub, kdo vyskočí nejvýš…). Ostatní akce se také líbily. Skupinky se snažily vměstnat do co nejmenšího kruhu, žáci měli sami rozdělat oheň, potom zahrát pohádku.
Den se vydařil. Myslím, že jsme se aspoň trochu víc poznali
Mgr. Pavlína Jíšová, tř. uč.

Adaptační den v 6.S

http://zszborovskatabor.rajce.net/6.S_Adaptacni_den_11.9.2017

Okresní kolo přespolního běhu.

Okresní kolo přespolního běhuV pátek 21.9.2017 jsme opět po roce ovládli okresní kolo Přespolního běhu ve všech kategoriích na druhém stupni. Naši školu reprezentovali:
Mladší děvčata „A“: 1.místo
Lucie Kutová VII.A, Kateřina Harazinová, Eva Šiková VII.B, Julie Kovářová VIII.B, Lurdes Gloria Manuel VI.B (první místo v jednotlivcích)
Mladší děvčata „B“: 8.místo
Tereza Chlachulová, Kateřina Klejnová VII.A, Kateřina Šmahlíková VII.C, Klára Kubálová VI.D, Jarmila Vejvodová VI.B
Mladší chlapci „A“: 2.místo
Jan Dvořák, Dominik Loužecký, Zátopek Jan VII.S, Aleš Kellner VIII.C, Zdeněk Pekař VI.S
Mladší chlapci „B“: 1.místo
Jakub Mareš, David Merxbauer, David Písařík VII.S, Jan Žirovnický VII.A, Matyáš Cícha VI.S
Starší děvčata: 1.místo
Denisa Dvořáková (druhé místo v jednotlivcích), Lucie Šiková IX.B, Nikola Filipová IX.C, Tereza Konůpková, Karolína Burešová VIII.B
Straší chlapci: 1.místo
David Šťastný, Ondřej Sviták VIII.B, Adam Blažek, Kryštof Petr IX.A, Miroslav Matoušek IX.B

Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Mladším chlapcům a dívkám držíme palce do krajského kola, které se koná 10.10. 2017 v Jindřichově Hradci

http://zszborovskatabor.rajce.net/Prespolni_beh_22.9.2017