Základní škola Tábor, Zborovská 2696

2.stupeň

Kopaná

ZŠ Zborovská vyhrála krajské kolo halového fotbalu

Další dílčí úspěch zaznamenali hráči FC MAS Táborsko do 13 let. Ve čtvrtek 5.4. se zúčastnili krajského kola Základních škol pro 7. a 6. třídu v Kunžaku a Strmilově. Mezi 7 účastníky nenašli přemožitele a odvezli si pohár s diplomem. 

Úspěch se však nerodil lehce. V úzké hale ve Strmilově si musel nejprve poradit se Strakonicemi (5:4p ) a Jindřichovem Hradce (1:0), takže postoupil do semifinále z prvního místa. To se už odehrávalo ve velké hale v Kunžaku. Zde jim byl soupeřem ZŠ Větřní, který měl ve svém týmu dvě výrazné individuality. Do utkání jsme vstoupili špatně a hned po minutě prohrávali 1:0. Kluci utkání nezabalili a do poločasu ještě vyrovnali. Druhý poločas se hrál nahoru a dolu. Více efektivní byli hráči FCT a zvítězili 3:1. 
Ve finále byl větším favoritem ZŠ TGM Písek (sportovní třída FC Písek), který druhé semifinále zvládl v poměru 8:2 nad ZŠ JH. 

Hráči FCT vlétli do utkání jako uragán a během prvních tří akcí vstřelili 2 branky. Písek poté zabral, ale díky zodpovědnému výkonu do obranné činnosti jsme soupeři nic nedovolili. Naopak jsme přidali ještě 2 branky. V poločase jsem kluky nabádal ať pokračují v zodpovědném výkonu, což se podařilo a přidali ještě jednu branku. Kluci mohli oslavit sladké vítězství v turnaji 

Sestava FCT: Písařík - Mejta, Dvořák, Matoušek J., Matoušek F., Šebek, Merxbauer, Fuka, Mareš, Novák (trenér Holub)

Pepa Holub

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/kopana_CH_II._2018/

Kopaná

Basketbal mladší chlapci

V úterý 3.4.18 se chlapci v kategorii Ch III zúčastnili OP v basketbalu.

A tým obsadil celkové třetí místo, o lepší umístění nás připravila zdravotní indispozice jediného basketbalisty M.Smrže.

 B tým skončil šestý, když se jeho výkony v průběhu turnaje stále zlepšovaly. (viz výsledky)

Chválím všechny za přístup i chování. P.Herma

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Basketbal_CH_III_2018/

http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/vysledky_ch-iii-basket.xlsx

Basketbal mladší chlapci

 

Volejbal dívky

11. 4 2018 se dívky zúčastnily turnaje v odbíjené a umístily se mezi pěti školami okresu Tábor na krásném 3. místě. Družstvo hrálo ve složení: Šiková Lucie, Dvořáková Denisa 9.B, Vodičková Eva-Marie, Kolářová Gabriela 9. A, Přibylová Veronika 7.A, Šmahlíková Kateřina 7.B, Netrvalová Tereza 6.C Za reprezentaci školy děkujeme.

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/volejbal_divky_2018/

Volejbal dívky

MusicStars SÚ II. – hudební pořad

Ve středu 28. 3. 2018 před velikonočními prázdninami se 2. stupeň vydal do Domu armády na koncert žáků (hlavně bývalých) ZUŠ Sezimova Ústí II., kteří se seskupili ve skupině MusicStars. Program trval hodinu a půl, zaznělo mnoho písní. Nebylo jich příliš, které by žáci znali, ale zase se aspoň dozvěděli něco nového a zajímavého z oblasti populární hudby.
Mgr. Pavlína Jíšová

http://zszborovskatabor.rajce.net/Music_Stars_SU_II.-vych.koncert_28.3.2018

Astrid Lindgrenová - čtenářská dílna v 7.B,S

Zajímal nás nejen její život, ale především její tvorba pro děti. Velmi mě překvapilo, kolik dětí si doneslo její knížku. Četli jsme část knihy Pipy Dlouhá Punčocha a přemýšleli o tom, kolik toho s hrdinkou máme společného.

Marcela Bauerová

„V porovnání se mnou, si podobni moc nejsme. Ona přišla o svoji rodinu, já ne. Ona uzvedne koně, já sotva činku, myš, klávesnici. Bydlela sama, což já říct nemůžu. Mám jenom svůj menší pokoj, ve kterém je moje chlouba – černá bedna se spoustou kabelů. Ona měla doma, na zahradě, koně a já mám psa. Ona dělala jen to, co chtěla, nic jiného. Já musím každý pracovní den vstávat v 6 hodin. Vypadá to, že bych si to s ní rád vyměnil, ale já jsem spokojený s tím, co mám. Neměnil bych nic.

David Písařík

Pipi má sílu jako 10 chlapů dohromady a já nemám. Nikdy nepoznala maminku a tatínka. Já mám maminku i tatínka a jsem moc ráda. Chodí jinak oblékaná. Dokáže se o sebe postarat jako dospělá a já jsem mamánek. Nebojí se lhát a netrápí jí to. Mě vždycky hryže svědomí a nakonec se přiznám. Nebojím se umazat a mám ráda zvířata, to máme společné. Stejně jako Pipy bych chtěla mít sílu a chtěla bych se o sebe umět postarat, vlastnit kufr zlatých peněz, být obratná a jednou mít vlastní dům.

Aneta Růžičková

Astrid Lindgrenová  - čtenářská dílna v 7.B,S

 

 

Noc s Andersenem 23.března 2018

Na letošní Noc s Andersenem jsme se všichni moc těšili, měli jsme slíbenou návštěvu Ráje mašinek.

Vloni jsme byli ve Skřítkově a Ivana Václavíková nás pozvala i letos. Během prohlídky se zmínila, že jí chybí Kutílek. A tak slovo dalo slovo…Náš skřítek Kutílek, kterého vyrobil David Chomout,
bude mít své místo ve Skřítkově. Brašnu s nářadím už tam má připravenou.
Expozice Ráje mašinek je výjimečná, ojedinělá. Moc se nám tam líbilo. Ke každá části jsme si poslechli povídání a prohlédli detaily, na které nás paní průvodkyně upozornila. Je neuvěřitelné, jakou fantazii ta paní má a co všechno dokáže vyrobit. Každá expozice je nějak zaměřená a ve všech jsou vláčky. Ale uvidíte i živé rybičky v jezírku.
Po návratu do knihovny jsme tvořili erby. I to nás bavilo, domlouvat se, spolupracovat, tvořit. Hodně jsme se u toho nasmáli.

Děkujeme paní knihovnici Hance Neubauerové a paní učitelce Marcele Bauerové

Čtenářský klub
Divadelní kroužek

Noc s Andersenem  23.března 2018

 

Okresní kolo soutěže dětských recitátorů dne 22. března 2018

Letošní soutěže se zúčastnily vítězky školního kola:

Viktoriya Chonka ze  6.C
Aneta Růžičková ze  7.B
Linda Rambousková  z 9.B
Simona Panovská  z 9.C.

Všechny čtyři předvedly skvělé výkony a vysloužily si potlesk sálu v průmyslové škole, kde se soutěž konala. Viktoriya postoupila do výběru pěti nejlepších, ale konkurence byla obrovská a na diplom to nestačilo. V naší škole má recitace dlouholetou tradici a budeme v tom pokračovat i nadále. Děkuji všem paním učitelkám, které děti na  recitační soutěže připravují a těším se na příští rok.

Marcela Bauerová

Okresní kolo soutěže dětských recitátorů dne 22. března 2018

Velikonoční výstava 2018

28. března proběhla na naší škole vernisáž Velikonoční výstavy, kterou připravili žáci spolu se svými učiteli.

Vystavena byla tradiční velikonoční výzdoba doplněná výtvarnými pracemi žáků. Každá třída druhého stupně obdržela sololitovou desku, na kterou ztvárnila svůj velikonoční námět. Sestavením jednotlivých částí dohromady vzniklo velké vejce, jež se stalo dominantou celé výstavy. Dívky z 9. tříd seznámily přítomné s tradicemi a zvyky svátků jara a nabídly pečivo, které připravily v rámci pracovních činností.

Fotografie z akce

Jihočeský zvonek – pěvecká soutěž

Letošní školní kolo proběhlo brzy – 13. 11. 201ý. Účast byla hojná. Porota to měla těžké. Z každého ročníku byli nakonec vybráni vždy 3 nejlepší. Ze všech výherců směla do okresního kola (dle daných pravidel) postoupit pouze 3 čísla z různých kategorií. Postupujícími se stali: Eva Škrdletová ze 7.B (kategorie lidová píseň), Sára Hrušková z 8.D i Lukáš Veřtát z 9.B, kteří soutěžili ve 4. kategorii – populární píseň.
Okresní kolo proběhlo ve čtvrtek 22. 3. 2018 v malém sále Divadla O. Nedbala v Táboře. Zúčastnilo se kolem sta soutěžících. Naši byli moc úspěšní. Všichni tři odešli s oceněním ve stříbrném pásmu, tedy 2. místo! Moc gratulujeme!
Mgr. Pavlína Jíšová, uč. Hv

Jihočeský zvonek – pěvecká soutěž

http://zszborovskatabor.rajce.net/Jihocesky_zvonek_2

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jihocesky-zvonek-13.11.2017-vysledky804406295.pdf 743.1 Kb

Návštěva z USA

„Hello, boys and girls – how are you?“, přivítal se s žáky naší školy rodilý mluvčí z USA Cameron, který přijel 22.03.2018 navštívit naši školu. Žáci naši milou návštěvu vřele přivítali a po krátkém úvodu Camerona o jeho rodném Oregonu ho doslova zasypali dotazy. Páťáci a šesťáci tak měli možnost klást Cameronovi dotazy a konverzovat v anglickém jazyce, čehož všichni využili. Nakonec i on jim ukázal, co se naučil říct v češtině. Byly to moc příjemné chvíle a všichni si tuto nevšední hodinu užili.      Radka Juračková
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Navsteva_z_USA/
Návštěva z USA

Soutěž O nejlepší vtip

V letošním roce jsme na naší škole vymysleli zcela novou soutěž. Nejdříve proběhla třídní kola, z nich vzešla 2 nejlepší čísla. Před jarními prázdninami, ve čtvrtek 1. března 2018, se mezi sebou utkalo na 30 soutěžících. Velkým překvapením byl obrovský zájem diváků, kteří se přišli vyloženě pobavit. A to se jim splnilo! Jeden vtip střídal druhý. Smích řinčel ze třídy.
Porota nakonec rozhodla a udělila 8 cen. Výsledky najdete v příloze.
Všichni se už těší na příští ročník!!!
Mgr. Pavlína Jíšová

Soutěž O nejlepší vti

http://zszborovskatabor.rajce.net/Soutez_o_nejlepsi_vtip

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
soutez-o-nejlepsi-vtip-vysledky.pdf 612.3 Kb

Beseda se spisovatelkou 26.2.2018

Dne 26. 2. k nám přijela paní spisovatelka Jitka Ludvíková, autorka knih pro děti (Hortenzie Malinová, Julinka a Rek) a dospělé (Zkrocení mlsného muže, Osvícení zoufalého muže, Devět let natvrdo, Můj manžel má jinou, no a co, Nebezpečná hra a Zakázané uvolnění).
Beseda s názvem „Příběh knihy“ byla zajímavou sondou do spisovatelské profese. Paní Ludvíková nám vyprávěla o tom, co všechno předchází vydání knihy, jakým způsobem trénuje svoji fantazii a odkud čerpá inspiraci.
Některé „tréninkové metody“ měli žáci možnost vyzkoušet si i na vlastní kůži.
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Beseda_se_spisovatelkou_26.2.2018/
Beseda se spisovatelkou 26.2.2018

Muzikál Sestra v akci

V sobotu 24. 2. 2018 se někteří žáci společně s učiteli zúčastnili celodenního zájezdu do pražského divadla Karlín na muzikál Sestra v akci. V hlavní roli se představila Lucie Bílá. Celé představení byla velká show s výbornými pěveckými i tanečními čísly.
Před představením jsme využili volného času a vyrazili do blízkého obchodního centra Paladium. Kdo chtěl, věnoval se shoppingu, většina ale využila poledního času k obědu.
Domů jsme dorazili v 19,30h s pocitem příjemně stráveného sobotního dne
Mgr. Pavlína Jíšová

http://zszborovskatabor.rajce.net/Sestra_v_akci_24.2.2018

Zeměpisná olympiáda

Dne 6.12. 2017 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 19 žáků
2. stupně. První dva z každé kategorie postupují do okresního kola, které se koná 20.2.2018 na ZŠ Helsinská.
Děkujeme všem za účast a postupujícím přejeme hodně štěstí do okresního kola.

Dne 20.2. 2018 se na ZŠ Helsinská uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády, kam postoupili první dva ze školního kola. I letos se naši žáci probojovali na přední příčky.
Kategorie A (6.třídy):
Michal Duben VI.S – 9.místo a Klára Kubálová VI.D – 18.místo z celkového počtu 29 soutěžících
Kategorie B (7.třídy):
David Vítek VII.A – 4.místo a Jan Fuka VII.C – 19.místo z 24 soutěžících
Kategorie C (8. a 9.třídy):
Radovan Medek IX.A – 3.místo a Lucie Šiková IX.B – 5.místo

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Zeměpisná olympiáda

http://zszborovskatabor.rajce.net/zemepisna_olympiada_6.12.2017

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-skolniho-kola-zemepisne-olympiady-20172018.xlsx 11.9 Kb

Valentýnská párty

Navečer 13. února jsme se sešli ve škole, abychom společně oslavili Den sv. Valentýna- svátek všech zamilovaných, pojmenovaný podle kněze, který tajně oddával zamilované páry. Přinesli jsme si občerstvení- sušenky, brambůrky, čokoládu, ale i perníkové srdce a malá slepovaná srdíčka. Vyráběli jsme Valentýnky/přáníčka/ a společně si povídali, následovala diskotéka. I společný tanec všechny moc bavil. Dvě hodiny utekly jako voda a nám se nechtělo domů.

Čtenářský klub a Divadelní kroužek

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Valentynska_party_2018/

Valentýnská párty

Pohádkování

POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE
Dne 5. února jsme uspořádaly pro děti z prvních tříd pohádkový program, který obsahoval spoustu úkolů a činností – Kvíz, hádanky, chytání rybiček, házení klubíčky, šití košilky, dokreslováni, zdobení stromečku…Všechny jsme byly převlečené do kostýmů kočiček a moc jsme si to užily, stejně jako prvňáčci, kteří odcházeli nadšení.
Čtenářský klub a kamarádky ze 7.B
Pohádkování

LVVZ 7. ABC

LVVZ 7. ABC

Neděle

První zprávy z kurzu. Dojeli jsme dobře, ale bohužel přívaly sněhu nám neumožnily dojet až k hotelu. Čekalo nás vyložení věcí na parkovišti, přeložení do auta, které vyvezlo věci na chatu. Bohužel  uvízlo pod kopcem a tak jsme museli čekat na věci skoro do večeře. Dočkali jsme se a pak už klasika. Ubytování, základní informace a příprava na zítřejší  lyžování. Je tu hodně sněhu.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Nedele2 

Pondělí

http://zszborovskatabor.rajce.net/Pondeli2

Úterý

http://zszborovskatabor.rajce.net/Utery2

Středa

http://zszborovskatabor.rajce.net/Streda2

Čtvrtek

http://zszborovskatabor.rajce.net/Ctvrtek2