Základní škola Tábor, Zborovská 2696

2.stupeň

Republikové finále OVOV

Ve čtvrtek 7.9.2017 jsme ve složení Denisa Dvořáková, Lucie Šiková IX.B, Julie Kovářová VIII.B, Barbora Příhodová, Radek Koloušek VIII.D, Aleš Kellner VIII.C, Ondřej Sviták VIII.B a Lukáš Krch IX.C odjížděli do Brna na republikové finále OVOV. Naším cílem bylo překonat loňský výkon. To se nám podařilo, sice jen o 3 příčky, ale 19. místo ze 44škol je pro nás úspěch. Závodníci bojovali během pátka a soboty za družstvo i každý sám za sebe ve své kategorii. Největšího úspěchu dosáhla Denisa Dvořáková, která skončila desátá ve své kategorii 2003. Julie Kovářová obsadila krásné 21.místo v kategorii dívek 2004. Velkého zlepšení oproti loňskému roku dosáhl i Radek Koloušek. Naší letošní olympijskou patronkou byla táborská rodačka Helena Fuchsová, která reprezentovala Českou republiku v běhu na 400 a 800m.
Podrobnější výsledky na rf.ovov.cz a více fotografií na www.ovov.cz

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Republikové finále OVOV

http://zszborovskatabor.rajce.net/RF_OVOV_7.9.-9.9.2017

Poslední den ve škole - 9. ročník

http://zszborovskatabor.rajce.net/Louceni_s_9._roc._6-2017

Atletická olympiáda II. stupeň

Ve dnech 20. a 22. 6. se žáci naší školy pokusili na Stadionu Míru znovu získat putovní pohár a celkové vítězství mezi školami táborského okresu v atletické olympiádě. Závodníci závodili za sebe a zároveň přinášeli body do celkového hodnocení škol.
Úspěchy jednotlivců:
Zdislava Svatková 2.místo ve skoku vysokém
Radek Koloušek 1.místo v běhu na 60m
Nikola Filipová 2.místo v běhu na 800m
Ondřej Kohout 3.místo v běhu na 1500m
Sandra Krejčová 2.místo v běhu na 60m
Sandra Krejčová 2.místo ve skoku dalekém
Julie Kovářová 1.místo v běhu na 60m
Štafeta starší žáci 1.místo
Štafeta mladší žáci 1.místo
Nakonec se všem soutěžícím povedlo získat prvenství mezi ostatními školami a navázat na středeční úspěch prvního stupně.


http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Atleticka_olympiada_II._stupen_20._a_22.6.2017/

Atletická olympiáda II. stupeň

Atletický čtyrboj 31.5.2017

Ve středu 31.5. 2017 se na Stadionu Míru v Táboře konal atletický čtyřboj. V této soutěži bojují mezi sebou pětičlenná družstva ve čtyřech atletických disciplínách. Naše škola opět předvedla své výborné výkony.
Mladší žákyně:
Družstvo A: Krejčová Sandra (celkové 3. místo za jednotlivce) VI.B, Příhodová Barbora, Čechová Markéta VII.C, Kovářová Julie a Vesecká Nela VII.B se společně probojovalo až k těm  nejcennějším medailím.
Družstvo B: Burešová Karolína VII.B, Šiková Eva VI.B, Kutová Lucie, Krchová Šárka VI.A, Šmahlíková Kateřina VI.C obsadilo 8.místo.
Mladší žáci:
Družstvo A: Koloušek Radek (celkové 1. místo za jednotlivce) VII.D, Kellner Aleš, Bílek Ondřej VII.C, Nedelchev Alexandr VII.A a Dvořák Jan VI.D vystoupalo jako děvčata až na nejvyšší příčky.
Družstvo B: Cícha Filip, Fuka Adam, Mareš Petr, Mexbauer David VI.D, Žirovnický Jan VI.A skončilo na 12. místě.
Starší děvčata:
Hálová Kateřina IX.A, Šiková Lucie, Dvořáková Denisa VIII.B, Svatková Zdislava VIII.A a Vítková Nikola VIII.C byla také zlatá.
Starší hoši:
Přívozník Michal IX.C, Fáber Libor, Ťoupalík Jan, Šedivý Jakub IX.B, Kohout Ondřej VIII.C skončili na 5.místě.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy a starším děvčatům přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se koná na podzim příštího školního roku.

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Atleticky_ctyrboj_31.5.2017/

Loučení deváťáků

Fotografie: http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Louceni_s_9._rocnik_2017/

 

Republikové finále Poháru rozhlasu

Dne 6.6. 2017 se mladší děvčata vydala na republikové finále Poháru rozhlasu do Kladna. Ve složení: Eva Šiková, Sandra Krejčová, Kateřina Harazinová VI.B, Lucie Kutová, Šárka Krchová VI.A, Kateřina Šmahlíková VI.C, Nela Vesecká, Karolína Burešová, Julie Kovářová VII.B, Markéta Čechová, Barbora Příhodová VII.C  zůstala děvčata na osmém místě, z kterého do republikového finále postoupila. Silný zážitek byl umocněný fotografiemi s desetibojařem A.S. Helceletem a sprinterem P. Maslákem.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/pohar_rozhlasu_6.6.2017/

Republikové finále Poháru rozhlasu

Paintball – Den dětí – 1. 6. 2017

30 žáků (z toho 26 kluků) a 2 učitelky si letos chtěli vyzkoušet paintball. Pěšky jsme dorazili kousek za Tábor, kde už na nás čekalo 32 paintballových pistolí (značkovačů), ochranné rukavice, přilby i kombinézy. Rozdělili jsme se na polovinu, většinu posádky tvořili deváťáci. Instruktor všechny řádně proškolil, všechna pravidla se musela poctivě dodržovat! Poté následovalo 6 her pro všechny. Hráli jsme na „dobytí pevnosti“, získání vlajky, ochranu pevnosti a vlajky. Poté si ještě někteří dokoupili kuličky a hráli další 2 hry. I když jsme se mnozí vrátili s pořádnými modřinami po výstřelu zblízka, všichni jsme byli spokojení!
Příští rok tuto akci pro velký úspěch zopakujeme!
Mgr. P. Jíšová, Mgr. Vendula Koubková

Paintball – Den dětí – 1. 6. 2017

http://zszborovskatabor.rajce.net/Paintball

Lacross - chlapci 8. třídy

Všichni kluci z 8. tříd absolvovali dvě ukázkové hodiny lacrossu. Vyzkoušeli si základní techniku a došlo i na hru. Na závěr nám lektoři ukázali různé akce 1 na 1. I to si mohli kluci vyzkoušet. Další ukázka bude v polovině září a lacross bude patřit do souboru netradičních her v TV.

Lacross - chlapci 8. třídy

http://zszborovskatabor.rajce.net/Lacross_30.5.2017

StarDance aneb Když sedmáci tančí

Již poněkolikáté proběhla na naší škole tato úžasná taneční soutěž. 12 párů ze čtyř 7. tříd předvedlo 5 tanců (polka, valčík, blues, rokenrol a macarenu). Jejich vystupování bylo téměř profesionální! Přispělo tomu i oblečení, které všem vyrazilo dech. Téměř všichni chlapci přišli v obleku, slečny v šatech! I když byli trémou úplně pohlceni, předvedli nezapomenutelné taneční kreace! Nesmíme ale zapomenout na publikum, které tvořili rodiče, učitelé a žáci 6. a 7. tříd. Šesťáci, aby viděli, co je příští rok čeká, a ti starší, aby fandili spolužákůmJ.

Děkuji všem porotcům za objektivní hlasování a divákům za úžasné fandění!
Gratulace posílám nejen vítězům, ale všem ostatním za jejich výkon!
A zase za rok! Šesťáci, těšte se!!!                        Mgr. Pavlína Jíšová

 1.místo                         2. místo                                 3. místo
Nela Vesecká a                 Tereza Myslivcová a                   Veronika Soldátová a
Oliver Šatný (7.B)            Samuel Vobořil (7.B)                   Radek Koloušek (7.D)

Diplom pro nejlépe oblečený pár získali: V. Soldátová a R. Koloušek ze 7.D

Cena publika (měřeno decibelometrem): N. Vesecká a Oliver Šatný ze 7.B

http://zszborovskatabor.rajce.net/Stardance_28.4.2017_-finale_telocvicna

StarDance aneb Když sedmáci tančí

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
stardance-18.4.2017-str.skoly.pdf 484.6 Kb

Stardance - příprava

V odktu jsou fotky a videa z přípravy taneční soutěže.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Stardance_2017_-_priprava

StarDance aneb Když sedmáci tančí…

I letos jsme od února začali tančit. Zvládli jsme počáteční ostych a obavy z neúspěchu. Dnes už převládá pohoda a radost z toho, že tancovat jim jde. Umí už všech 5 tanců – polku, valčík, rokenrol, blues i macarenu.
Ze všech čtyř sedmých tříd budou během 14 dnů vybrány ty nejlepší taneční páry, které se předvedou v závěrečné soutěži. Ta proběhne v pátek 28. 4. 2017 v dopoledních hodinách v tělocvičně školy (jako každý rok).
O diváky nebude opět nouze. Na jejich vystoupení se už těší především bývalí sedmáci, kteří si tímto tanečním kurzem prošli. Zváni jsou i rodiče.
Pavlína Jíšová, uč. Hv

StarDance aneb Když sedmáci tančí…

http://zszborovskatabor.rajce.net/Stardance_2017