Základní škola Tábor, Zborovská 2696

2.stupeň

Vánoce v 6.S

Poslední předvánoční den (22. 12. 2017) jsme si udělali besídku. Každý přinesl drobné občerstvení, „povinný“ dárek (každý si měsíc před vytáhl jedno jméno spolužáka) + dárky pro ostatní. Když se chlapci dostatečně nasytili, muselo se jít rozbalovat. A jelikož dostali i několik drobných her do třídy, začali je zkoušet. Minikuželky, minibasketbal či minikulečník měly velký úspěch a zabavily kluky (i Nelu) po zbytek času, než jsme vyrazili na Střelnici, kde na nás čekali žáci z Yamaha školy s připraveným programem.
Všichni jsme ještě nezapomněli poděkovat předčasnému Ježíškovi za krásné dárky (mě nevyjímaje)!
Mgr. Pavlína Jíšová, tř.uč.

Vánoce v 6.S

http://zszborovskatabor.rajce.net/6.S_21.-22.12.2017Vanoce

Valentýnská párty

Navečer 13. února jsme se sešli ve škole, abychom společně oslavili Den sv. Valentýna- svátek všech zamilovaných, pojmenovaný podle kněze, který tajně oddával zamilované páry. Přinesli jsme si občerstvení- sušenky, brambůrky, čokoládu, ale i perníkové srdce a malá slepovaná srdíčka. Vyráběli jsme Valentýnky/přáníčka/ a společně si povídali, následovala diskotéka. I společný tanec všechny moc bavil. Dvě hodiny utekly jako voda a nám se nechtělo domů.

Čtenářský klub a Divadelní kroužek

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Valentynska_party_2018/

Valentýnská párty

Zborovská laťka

I v tomto roce se u nás na škole uskutečnilo školní kolo ve skoku vysokém. Zborovská laťka proběhla ve čtvrtek 1.2. 2018. Závodů se zúčastnilo rekordních 90 žáků druhého stupně. Ani letos nedošlo k překonání výkonů Martina Veřtáta 165 cm a Karolíny Voštové 150 cm. Nejlepším skokanem byl Radek Koloušek VIII.D s překonanou výškou 155 cm.

Zborovská laťka

http://zszborovskatabor.rajce.net/Zborovska_latka_1.2.18

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-latka.xlsx 16.1 Kb

6.ABCDS společně v předvánočním Táboře

Poslední čtvrtek před Vánoci (21. 12. 2017) se třídní šestých tříd domluvili, že žákům zpříjemní nějaký ten den, než přijde Ježíšek.
Třídy se hned na začátku museli rozdělit. Někteří navštívili Galerii 140 či Infocentrum tak, aby se náš dav do těchto malých místností vešel. Nejvíce jsme se ale těšili do táborského divadla, kde jsme měli s paní ředitelkou domluvenou prohlídku i do míst, kam by se děti jinak nepodívaly.
Jelikož dětem vytrávilo, dovolili jsme jim občerstvit se v cukrárně.
I když nám počasí vůbec nepřálo (stále pršelo), všichni se vrátili maximálně spokojení.
Tř. uč.: P. Jíšová, I. Doudová, M. Pekařová, P. Vonešová, J. Jančich

6.ABCDS společně v předvánočním Táboře

http://zszborovskatabor.rajce.net/6.ABCDS_21.12.2018

Pohádkování

POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE
Dne 5. února jsme uspořádaly pro děti z prvních tříd pohádkový program, který obsahoval spoustu úkolů a činností – Kvíz, hádanky, chytání rybiček, házení klubíčky, šití košilky, dokreslováni, zdobení stromečku…Všechny jsme byly převlečené do kostýmů kočiček a moc jsme si to užily, stejně jako prvňáčci, kteří odcházeli nadšení.
Čtenářský klub a kamarádky ze 7.B
Pohádkování

Lyžařský kurz Aprica 2018

V termínu 19-25. 1. 2018 se přihlášení a vybraní žáci 8 a 9 ročníku zúčastnili LVK v Aprice v Alpách. Celých 5 dní jsme měli krásné počasí a mohli tak lyžovat od rána do večera. Kromě neděle, kdy během noci napadlo 20 cm sněhu a jezdili jsme ráno v prašanu o odpoledne v boulích, jsme měli ostatní dny ideální podmínky.

Všichni žáci tak nalyžovali spousty kilometrů na všech typech sjezdovek. (modré, červené i černé). Po celou dobu zájezdu jsme neměli žádný vážnější problém. Chvalím proto všechny zúčastněné za snahu i chování.

 P.Herma

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Aprica_2018/

 

LVVZ 7. ABC

LVVZ 7. ABC

Neděle

První zprávy z kurzu. Dojeli jsme dobře, ale bohužel přívaly sněhu nám neumožnily dojet až k hotelu. Čekalo nás vyložení věcí na parkovišti, přeložení do auta, které vyvezlo věci na chatu. Bohužel  uvízlo pod kopcem a tak jsme museli čekat na věci skoro do večeře. Dočkali jsme se a pak už klasika. Ubytování, základní informace a příprava na zítřejší  lyžování. Je tu hodně sněhu.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Nedele2 

Pondělí

http://zszborovskatabor.rajce.net/Pondeli2

Úterý

http://zszborovskatabor.rajce.net/Utery2

Středa

http://zszborovskatabor.rajce.net/Streda2

Čtvrtek

http://zszborovskatabor.rajce.net/Ctvrtek2

Mikuláš a čerti z IX.C

Na začátku musím všem poděkovat za úžasný zážitek a atmosféru. Osobně si myslím, že jsme si to užili i přesto, že to bylo náročné jak po fyzické i psychické stránce. Já třeba čtyřikrát slyšela po sobě jednu a tu samou písničku, ale bylo to fajn, že děti se nebály něco říct, ať to byla jakákoliv básnička nebo písnička. Naši čerti byli dokonalí a dětem naháněli strach, avšak některým méně, některým zas více. Na závěr musím říct, že jsem ráda za svou účast i za účast ostatních. Myslím si, že to byl zážitek, který si každý užil. 
 Tereza Ščerbová  9.C

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Mikulas_a_certi_z_IX.C

Čerti IX.C

LVVZ 6.S a 7.S – 7. 1. – 12. 1. 2018

Neděle 7.1.2018
Odjeli jsme v neděli 7. 1. 2018 ve 13 h v plném počtu 29 žáků. Cesta byla příjemná, ale sníh jsme zahlédli až v Kramolíně na sjezdovce. Po rozdělení pokojů a částečném vybalení věcí si začátečníci zkusili na lyže stoupnout poprvé. Zjistili jsme, že to půjde, a už se začali těšit na zítřek.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Nedele

Pondělí 8. 1. 2018

Ráno byli žáci rozřazeni do 3 skupin dle svých lyžařských schopností. Hned se vydali k prvnímu výcviku. Zkušení lyžaři zdokonalovali své umění, nováčci zkoušeli své první krůčky na „prknech“. Odpoledne se sešly všechny 3 skupiny na jedné sjezdovce, ale trénink pokračoval po družstvech. Všichni byli po celém dni spokojeni a těšili se na další.Večer trenér fotbalistů (J.Holub) udělal přednášku o sebedůvěře. Zkusili si i napsat test. Den jsme za odměnu uzavřeli filmem.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Pondeli

Úterý 9. 1. 2018

            Dopoledne jsme využili slunného počasí a lyžovali. Po obědě se kvalita sněhu při teplotě až 10°C výrazně zhoršila, proto přišly na řadu soutěže. Ty děti samozřejmě ihned nadchly. Vše můžete zhlédnout na videích a fotkách níže. Jelikož bylo opravdu krásně, rozhodly se p. uč. Deimová a Jíšová vytáhnout žáky na krátký výběh. To ještě pro dnešek nebylo vše. Navečer je čekala přednáška o správné výživě pro sportovce, prohlížení natočených videí a fotek a nácvik vystoupení na ples sportovců.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Utery1

Středa 10.1.2018

I když jsme původně plánovali, že bude „klidový den“, počasí nám to změnilo. Rozhodli jsme se, že bazén bude až ve čtvrtek odpoledne. Den jsme strávili dalším lyžařským výcvikem, nechyběly závody v obřím slalomu. Ty proběhly z důvodu zhoršujícího se počasí opět už dnes. Odpoledne přišly na řadu zase hry. Tentokrát se spojila všechna 3 družstva. To děti samozřejmě maximálně bavilo. Fotografie a videa najdete opět níže. Po večeři bylo vyhlášení všech možných výsledků – obří slalom, nejrychlejší výběh, nejlepší „živý had“. Následovalo karaoke, které se změnilo v hromadný zpěv. To děti nakonec vydržely až do večerky.

http://zszborovskatabor.rajce.net/Streda1

Čtvrtek 11. 1. 2018

            Dnes jsme lyžovali dopoledne, i když byla hrozná mlha. Skutečně – dala by se krájet. Zdokonalovali jsme styl. Po obědě probíhaly hry na důvěru a následoval přesun do bazénu. I tam jsme závodili – o nejrychlejší družstvo ve štafetě. Při cestě zpět jsme využili místní obchod a opět si vyšlápli „výživný“ kopec k chalupě. Po večeři byly rozdány diplomy za uklízení pokojů – největší čuňátka, nejčistší pokoj + nejčistší pokoj chlapců, vítězné družstvo štafety v plavání. Pro zbytek večera se děti rozhodli rozdělit – část chtěla pokračovat v karaoke a pouštět si klipy, část se odebrala na pokoje. 

http://zszborovskatabor.rajce.net/Ctvrtek1

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-slalomu-6.s-7.s.xlsx 11.1 Kb

Vánoční koncerty pěveckého sboru.

Pěvecký sbor vystupoval v G-centru, v klokotském kostele a na vánočních trzích před zemědělskou školou.

Vánoční koncerty pěveckého sboru.

,Koncert G - centrum.

Koncert - kostel.

IX.B Vánoční posezení s rodiči

Vánoční večer v 9.B

Čtvrteční večer třída 9.B prožila společně s maminkami. Na ty čekaly vědomostní soutěže a pro vítězky diplomy. Maminky tak v poklidu vypily kávu, jedna dokonce první za celý den. A mohly ochutnat cukroví. Program ozvláštnila recitace a zpěv. Večer proběhl v poklidné sváteční atmosféře.

9.B a třídní učitelka Marcela Bauerová

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/IX.B_Vanocni_posezeni_s_rodici_21.12.2017/

IX.B Vánoční posezení s rodiči

Vánoční párty

V úterý 19. prosince jsme se společně sešli, abychom oslavili Vánoce a příchod nového roku. Ve spolupráci s maminkami slečny připravily pohoštění a bylo toho tolik, že jsme ho dojídali ještě druhý den. Kromě cukroví jsme měli vánočku, kozí a ovčí sýry, slané pečivo. Po společném přípitku následovala volná zábava, tanec a povídání. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet psaní na klasickém psacím stroji. Pro některé to byla premiéra. Večerem se nesla uvolněná, pohodová atmosféra. Domluvily jsme se, že další bude v únoru  - Valentinská patry.

Petra Kobylková, Lenka Hopfingerová

Čtenářský klub, Divadelní kroužek

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Vanocni_party_19.12.2017/

Vánoční párty

Zborovský básník

Soutěže pro žáky 9. ročníků se zúčastnilo téměř 50 žáků. Porotu velice překvapilo, jak pěkné básně žáci vytvořili. Některé z nich byly na úrovni středoškolských studentů. Paní Vaníková, třídní  učitelka 9.C, dokonce v hodnocení řekla, že to s mladou generací není tak špatné, když mladí dokáží své pocity a prožitky takhle pěkně popsat. Vybrat deset nejlepších nebylo vůbec snadné. Nakonec po dlouhé diskusi titul ZBOROVSKÉHO BÁSNÍKA obdrželi tito vybraní:

Anna Pecháčková, Denis Truhlář, Eva Marie Vodičková, Lukáš Růžička, Adéla Černá, Matyáš Machálek, Nikola Vítková,Lukáš Krch, Kryštof Petr, Denisa Dvořáková

Všem tvůrcům  děkujeme za krásné básně a velmi příjemný zážitek při vyhodnocení, kdy sami autoři svou báseň přednesli.

Děkujeme i paní učitelce Švarcové, která s námi dílka hodnotila.

Lucie Berová, Marcela Bauerová

Když jsem se dozvěděla, že máme vymyslet svou vlastní báseň, tak  mi úplně zatrnulo. Ale nakonec to bylo velmi jednoduché. Moje báseň vznikla tak, že jsme s rodinou hráli KRISKROS, tam se skládají slova…Když jsme dohráli, slova jsem si vyfotila a z nich začala tvořit rýmy. Když jsem slyšela ostatní básničky, byla jsem překvapená. A až se dozvím, že máme tvořit další báseň, už to půjde samo. A tímto bych chtěla paním učitelkám Marcela Bauerové a Lucii Berové poděkovat, že tuhle soutěž vyhlásily.   Vendula Chvalová

Básnická soutěž jako taková se mi opravdu líbila. Probudit v nás fantazii a kreativitu se paní učitelce povedlo. Já sama jsem už několikrát básně tvořila a ráda se k tomu vracím. Při samotném vyhlášení, kde jsme slyšeli vítězné básně, jsem byla překvapená, co někteří dokázali vytvořit.   Simona Panovská

Dost mě překvapilo, jak někteří dokázal napsat něco tak vyspělého na svůj věk. Každá básnička byla originální. Vlastně jsme teď i docela poznali toho druhého blíže, ukázalo se, kdo je šťastně zamilovaný, kdo naopak nešťastný ,kdo je se svým životem spokojený a kdo štěstí postrádá. Myslím, že každý zanechal v básničce kus sebe.   Nikola Vítková

Tvoření básně pro mě bylo velmi obtížné. Dlouho jsem seděl nad prázdným listem, dokud mi trochu nepomohla sestra. To, že se dostanu mezi 10 nejlepších jsem nečekal.  Lukáš Krch

Zborovský básník Zborovský básník

Olympiáda z anglického jazyka

Výsledky olympiády 8.- 9. ročníku
1.místo A. Candrová
2.místo A. Černá
3.místo L. Krch
Děkujeme všem účastníkům za odvahu a těšíme se na příště.
Mgr. Lucie Berová BBA, Mgr. Dana Vaníková

Olympiáda z anglického jazyka

Florbal DIII

Dne 23.11.2017 družstvo mladších dívek sbíralo zkušenosti na turnaji ve florbale - okresní kolo. Mezi 6 družstvy ve skupině dívky získaly stejný počet bodů jako ještě další dvě družstva, ale nakonec  skončily až na 5. místě a celkově na nás zbylo 10. místo.

Složení družstva: Šmahlíková K., Pospíšilová J. 7.C, Šiková E., Škrdletová E. 7.B, Chlachulová T., Pavlátová A., Květoňová K., Ševčíková N. 7.A, Hejlíková A., Kopáčková T., Stuchlíková D.  6.A, Vojtová N. 6.S.

https://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Florbal_D_III_listopad_2017/

Florbal DIII