Základní škola Tábor, Zborovská 2696

1.stupeň

Recitační soutěž

    Ve středu 22.listopadu 2017 jsme se v hojném počtu sešli na recitační soutěži pro žáky 1. až 4. ročníků. Jako obvykle jsem vymyslela pár veršíků k navození dobré nálady a správné „básničkové“ atmosféry. V soutěži zaznělo 29 básní, jedna hezčí než druhá. Žáci byli na přednes poctivě připraveni, pěkně oblečeni a jejich vystupování mělo úspěch u ostatních soutěžících i u rodičů a dalších hostů soutěže. Vybrat vítěze za jednotlivé ročníky bylo pro porotu velmi obtížné. Já bych dodala, že vítězem se stal každý, kdo přišel a přednášel svoji báseň.

     Výsledková listina vypadala takto:

1. ročníky

1. místo

Ondřej Koubek z 1.D

 

2. místo

Viktor Velek z 1.B

 

3. místo

Eva Štemberková z 1.C

2. ročníky

1. místo

Daniel Nedvěd z 2.C

 

2. místo

Anita Škodová z 2.D

 

3. místo

Nikola Šafářová z 2.B

3. ročníky

1. místo

Anna- Marie Vodičková ze 3.C

 

2. místo

Marek Fabišík ze 3.A

 

3. místo

Kateřina Blacká ze 3.D

4. ročníky

1. místo

Eliška Příhodová ze 4.C

 

2. místo

Lucie Konrádová ze 4.C

 

3. místo

Michal Kubík ze 4.S

   

 Věřím, že všechny recitátory soutěž bavila a že se už nyní těší na další.

 

Štěpánka Kučerová,organizátorka recitační soutěže 
( s díky za pomoc Pavlíně Černé, která hodnotila, ale též fotila,
Magdě Kolářové, která se postarala o parádní přestávky s kytarou a byla milou nápovědkou, 
Hance Pěknicové a Ivetě Křivkové, které hodnotily ...
a pochopitelně všem kolegyním, které připravily své žáky do soutěže)

 

Recitační soutěž

http://zszborovskatabor.rajce.net/Recitace_1.-4.rocnik_22.11.2017

 

O nejlepšího šplhavce

14. listopadu dopoledne se konnala v tělocvičně naší školy soutěž ve šplhu na tyči O nejlepšího šplhavce. Z I. stupně se jí zůčastnilo 28 děvčat a 34 chlapců. Vítězi ve svých ročnících se za bouřlivého povzbuzování stali:

3. třída dívky: Tereza Smržová
3. třída chlapci: Filip Hůlka
4. třída dívky: Viktorie Čechtická
4. třída chlapci: Tomáš Kónya
5. třída dívky: Linda Čeňková
5. třída chlapci: Tommy Valderemao

Všem gratulujeme a celkové výsledky si můžete prohlédnout zde:
http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/seznamy-zaku-soutez-ve-splhu.xlsx

Tonda obal

2.11. se žáci 3. - 6.tříd zúčastnili vzdělávacího programu "Tonda obal",který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku.

Tonda obal

http://zszborovskatabor.rajce.net/Tonda_obal

Halloween v I.D

Žáci I. D si užili strašidelné harašení - Halloween. Jejich spolužačka Monička donesla obří dýni, kterou si vyzdobili. Na návštěvu je pak přišli pozdravit a lehce postrašit jejich kamarádi ze VI. C. Strašení se jim samozřejmě nepodařilo, ale společná fotka je potěšila.

Halloween v I.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Halloween_v_I._D-31._10._2017

Lapbook v prvouce v 1.B

Celé září a říjen jsme se v prvouce věnovali ročnímu období podzim. Při výuce si děti vytvářely svůj lapbook o podzimu. Lapbook je "kniha", složená z mnoha interaktivních prvků (skládaček), které spojuje společné téma. Jednotlivé části této "knihy" obsahují důležité a zajímavé informace k tématu, které se děti učí. Název je odvozen od slov LAP = klín a BOOK = kniha, tedy "kniha do klína". Protože my prvňáci umíme zatím psát a číst jen málo, využívali jsme pro naši práci obrázky. Třídili a zároveň jsme se učili listnaté a jehličnaté stromy, jejich plody, ovoce a zeleninu, které sklízíme na podzim, stálé a migrující ptáky, zvířata se zimním spánkem a mnoho dalšího.

Lapbook v prvouce v 1.B

http://zszborovskatabor.rajce.net/II.B

Dušičky - Halloween v V.A

Konec října byl v 5.A zpestřen projektovým dnem Dušičky/Halloween. Vše začalo už o den dříve, kdy jsme si hezky vyzdobili třídu. Aby to bylo dokonalé, přišli jsme druhý den do školy ve strašidelných maskách a pak už vše mohlo začít. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi naším svátkem Dušičkami a mezi Halloweenem. Na projektoru jsme si pustili Svatební košili z Erbenovy Kytice, v části věnované anglickému jazyku jsme si obohatili slovní zásobu o nová slovíčka a výrazy týkající se právě Halloweenu. Pak následovala tvořivá činnost, kdy jsme vyráběli strašidýlka, svítilny a potom jsme se vrhli na dlabání dýní. Nakonec jsme si vyzkoušeli tradici tzv. Bobbing for Apples (vyndávání jablka ústy z lavoru vody). Celý den jsme zakončili rejem masek v rytmu písní z filmové pohádky Ať žijí duchové a bohatým občerstvením, které jsme si přinesli. Celý den proběhl dle plánu a k velké radosti nás všech
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Dusicky_-_halloween_V.A_25.11.2017/

Dušičky - Halloween v V.A
 

Cvičení v přírodě - 2.třídy

13.10. se opět druháčci vydali na cvičení v přírodě. Po rozcvičce na zahřátí ještě před školou se vydali po šipkách směrem na dopravní hřiště, při cestě plnili různé úkoly spojené s přírodou (určování stromů, plodů nebo hod šiškou na cíl). Počasí nám přálo, a tak se to všem moc líbilo.

Cvičení v přírodě - 2.třídy

http://zszborovskatabor.rajce.net/Cviceni_v_prirode_2.tridy_13.10.2017