Základní škola Tábor, Zborovská 2696

1.stupeň

Exkurze do České televize - 4.třídy

Během února jsme my, čtvrťáci, vyrazili na exkurzi do České televize na Kavčích horách v Praze. Navštívili jsme několik ateliérů, viděli jsme spoustu světel (v jednom studiu až 70 kusů), prošli spoustou chodeb (v ČT jich je 42 km) a prohlíželi jsme zblízka kulisy. Zahlédli jsme Ester Janečkovou a studio připravené k natáčení pořadu Sama doma, prošli jsme kolem dveří, za nimiž seděla Jiřina Bohdalová. Zkusili jsme si čepice - součást kostýmů z televizních pořadů. Mnozí si stoupli chvíli za kameru a mohli se cítit jako kameramani se vším všudy. Zajímavé bylo též čtecí zařízení pro „zprávaře“, které si někdo mohl vyzkoušet. Pochopitelně došlo i k nakupování suvenýrů a focení. Užili jsme si to a rádi bychom Českou televizi a její ateliéry, včetně dabingového studia, navštívili ještě jednou.

Žáci 4. A,B,C,S spolu s třídními učitelkami

Exkurze do České televize - 4.třídy

http://zszborovskatabor.rajce.net/Ceska_televize_4.A,B_5.2.2018

Pohádkování - 1.třídy

V rámci projektu "Knížka pro prvňáčka" se v pondělí 5. 2. 2018 uskutečnila první část.
Žáci prvních tříd si užili hodinu s pejskem a kočičkou. Plnili úkoly, které jim připravili starší spolužáci. S pejskem a kočičkou zdobili sváteční košilku, chystali vánoční stromek, psali dopis, skládali jejich domeček, zašívali pejskovi roztržené kalhoty a chytali rybičky. Příběhy z knihy Josefa Čapka znali a všechny úkoly uměli splnit. Odměna byla sladká a zasloužená.

Pohádkování - 1.třídy

http://zszborovskatabor.rajce.net/Pohadkovani_1.tridy_-_5.2.2018

Čtvrťáci v muzeu

Viděli a dozvěděli jsme se spoustu věcí, které doplnily učivo o husitech. Obě paní lektorky se nám věnovaly celé dopoledne. Poslouchali jsme povídání, zhlédli film, stavěli vozovou hradbu, zkusili drátěnou košili, prohlédli si exponáty a jako bonus jsme prošli celé podzemní chodby. Moc se nám tam líbilo a určitě to nebyla naše poslední návštěva.

4.ABCS

Čtvrťáci v muzeu

http://zszborovskatabor.rajce.net/Muzeum_IV.B,C_30.1.2018

Bruslení - II.A

Od ledna chodí 2.A opravdu s nadšením bruslit. A elán dětí se odráží v jejich velkých bruslařských pokrocích. Po pár hodinách na ledě už i ti, kdo stáli na bruslích poprvé, jezdí jako o závod. Ze zimního stadionu odchází s dobrým pocitem, příjemně unavení, možná i s pár modřinami, ale zas o něco šikovnější. A to zdaleka nekončíme.

II.A

http://zszborovskatabor.rajce.net/brusleni_II.A

Bruslení - II.D

V letošním školním roce se nově žáci II.D účastní výuky bruslení na zimním stadionu. Osvojují si jízdu vpřed,vzad, obloučky, brzdění a na závěr každé hodiny si zahrají na ledě i různé hry.I přestože některé děti stály na bruslích poprvé, dělají velké pokroky a hlavně všichni bruslí s velkou radostí a chutí...

Mgr. M.Pešičková

Bruslení - II.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/brusleni_II.D

 

Tvoření v II.D

Takhle tvoří děti v II.D

Tvoření v II.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Tvoreni_II.D

Turnaj v minivolejbale v Českých Budějovicích

Dne 11. 12. 2017 10 dětí 1. stupně reprezentovalo naší školu na turnaji v minivolejbale na ZŠ Oskara Nedbala v Českých Budějovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem 50 družstev, jedno družstvo tvořili 3 hráči. Konkurence byla veliká. Převážná část budějovických škol měla ve svých týmech volejbalisty, kteří sice věkem splňovaly určený limit, ale úrovní hry byli neporovnatelně lepší. To nás v prvních hrách hodně zaskočilo. V bojích o poslední místa jsme sebrali poslední síly a elán a pár zápasů jsme i vyhráli, nebo hráli vyrovnané zápasy. Celkově jsme skončili mezi 40. – 45. místem. Další turnaj bude koncem ledna a my se na něho dobře připravíme.

Děkuji Šimonovi a Honzovi Klečackým, Dominiku Mácovi, Davidu Snížkovi, Kristýně Kollárikové, Matěji Kovaříkovi, Krystíně Chlachulové, Barbore Prokešové, Valerii  Šefránkové a Adélce Doudové. 

Pekařová Miroslava, trenérka
http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Minivolejbal_10.12.2017/