Základní škola Tábor, Zborovská 2696

1.stupeň

Florbal

Ve středu 11.4.18 se chlapci v kategorii Ch II zúčastnili OP ve florbalu v Chotovinách.

Celkem jsme sehráli šest utkání. Po úvodní neštˇastné remíze (soupeř vyrovnal v poslední minutě) , jsme ve všech dalších zápasech zvítězili a vyhráli tak celý turnaj.

Družstvo tvořili

Brankář – Volek 5.D

První pětka – hokejisté 5.A

Druhá pětka –fotbalisté 4.S

Chválím všechny za přístup i chování. P.Herma

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Florbal_CH_II_2018/

http://www.zstabor.cz/www/56zstabor/fs/florbal-ch-ii-vysledky.docx

Florbal

Štafetový pohár

Dne 17.4. 2018 se žáci prvního stupně zúčastnili okresního kola Štafetového poháru, který se konal na stadionu Míru. Závodilo se ve dvou kategoriích.
Za 1.- 3. třídu nastoupili: Tereza Ciperová  III.A, David Boháč III.B, Kateřina Blacká, Vanessa Plzáková, Kristýna Kolláriková, Filip Hůlka, Filip Hrubý a Jindřich Rozsypal III.D.
Za 4.- 5. třídu závodili: Julie Lakatosová V.A, Daniela Veselá V.D, Ondřej Vrzal IV.A, Martin Dušek IV.B, Jan Klečatský, Linda Manuel, Veronika Kutová IV.C a David Jiroušek IV.S
Štafeta starších svůj závod na 8x100m vyhrála. Pak nastoupily smíšené štafety starších a mladších závodníků na 8x200m, kde družstvo „A“ také vyhrálo. Časy všech tří štafet se sečetly a už se čekalo jen na nejnižší součet časů. Naštěstí ho měla naše škola a tudíž celkově vyhrála a postupuje na krajské kolo, které se koná opět na stadionu Míru 10.5. 2018.
Medaile jsme získali i v doplňkových disciplínách, kde hod medicinbalem vyhrála Julie Lakatosová a skok z místa Filip Hrubý.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Stafetovy_pohar_okres_2018/

Štafetový pohár

3.ročník - projektový den VODA

27. března žáci třetích tříd prožili svůj letošní třetí projektový den, týkající se živlů. Po zemi a vzduchu následovala voda. Při hrách, kvízech a v debatách jsme si zopakovali a utřídili svoje poznatky a dozvěděli jsme se i leccos nového. Zabývali jsme se vlastnostmi vody, jejími podobami, skupenstvím, hovořili jsme o jejím vlivu na krajinu a o její nezbytnosti pro život. Uvědomili jsme si, jak dokáže být příjemná, když se v ní třeba v létě koupáme nebo se věnujeme vodním sportům a hrám. Každý měl nějakou pěknou vzpomínku. Ale dokáže být i živlem krutým, když kraj sužují povodně. Také člověk jí však dokáže ubližovat, znečišťovat ji a ničit v ní život. O tom všem dokázaly děti hovořit.

Svoje téma jsme završili malbami. Malovali jsme rybníky a život v nich. A také vodu smutnou, plnou odpadu, znečištěnou. Malovali jsme i potoky, řeky, studánky, vodopády a moře.
A protože jaro už je tu, vymysleli jsme přání: "Ať voděnka je čistá jen a úrodná je naše zem."

3.ročník - projektový den VODA

http://zszborovskatabor.rajce.net/3._rocniky_-_projektovy_den_VODA

Záchrana goril

Připojte se i vy aneb zvířata volají o pomoc

Na začátku to byl jen malý článeček v Mateřídoušce. Pak nápad – uděláme pro to něco i my? Jasně, že ano. Načetli jsme si informace o gorile východní, situaci v Kamerunu, o možnostech pomoci sběrem nepotřebných mobilů.
Vše jsme využili v hodinách téměř všech předmětů. Vyrobená oznámení o sbírce děti roznesly do ostatních tříd. A pak už jsme všichni jen čekali na výsledek. Pomůžete i vy?
PS1 -  modelování nám moc nešlo, ale kresba ano
PS2 - sběrné místo je u nás ve 4.b a už jich máme přes 50!
PS3 – bližší info na stránkách ZOO Hluboká - zoohluboka.cz/prineste-stary-mobil-do-zoo
PS4 – Děkujeme!!!

Text a foto mapifo

Záchrana goril

http://zszborovskatabor.rajce.net/zachrana_goril

Modrý den v V.D

Tento rok bylo 2. dubna Velikonoční pondělí. Proto jsme si Modrý den ve třídě udělali 4. dubna. Všichni jsme přišli v modrém oblečení, abychom dali najevo naši podporu lidem s autismem. I tento rok jsme do třídy pozvali našeho kamaráda Ondru /žák s PAS/, se kterým jsme si zapívali píseň Modrá je dobrá. Žáci mu předali obrázky, někteří přinesli i dáreček. S Ondrou jsme také společně ochutnali jeho oblíbené bonbony. Všechny nás potěšilo, že i „malé dárky“ udělají Ondrovi velkou radost. Tento Modrý den máme se třídou již třetím rokem. Vždy nám přinese krásné pocity radosti a štěstí.
D. Nováková

Modrý den v V.D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Modry_den_v_5.D

Návštěva knihovny - V.C,D

V pátek 6. dubna třídy 5. C a 5. D navštívily Městskou knihovnu Tábor. Žáci již pravidelně navštěvují pobočku na naší škole, ale v městské knihovně byli někteří poprvé. Dozvěděli se, podle čeho jsou knihy řazeny a označeny. Paní knihovnice nám ukázala nové, zajímavé knížky, které právě vyšly. Měli jsme možnost navštívit i oddělení pro dospělé a hudební. V knihovně se nám líbilo a určitě se sem budeme rádi vracet.
D. Nováková, V. Lišková

Návštěva knihovny - V.C,D

http://zszborovskatabor.rajce.net/Knihovna_5._C,_5._D

Návštěva knihovny - IV.B,C

4.B,C se dnes vydaly do školní pobočky Knihovny Tábor. Vedoucí skupin přidělili úkoly z pracovního listu, který pro všechny čtvrťáky připravila paní učitelka Kučerová. Hledalo se podle názvů, autorů i žánrů. Hodinka uběhla jako voda, jako ostatně vždy nad hezkými knihami. A paní učitelky si odnášely náruč výpůjček /ostatně taky, jako vždy/. Naše návštěva určitě nebyla poslední.

Text a foto mapifo

Návštěva knihovny - IV.B

http://zszborovskatabor.rajce.net/knihovna_-_4.b_4.4.18

Šolmes v 1.třídách

Autorské čtení s písničkami

V rámci projektu Knížka pro prvňáčka se v úterý 20. 3 2018 uskutečnila další akce. Marek Šolmes Srazil - spisovatel, hudebník, učitel a hipík, jak o sobě říká, navštívil žáky prvních tříd. Četl jim ze své knížky Pohádky do postýlky, dramatizoval ji s nimi, maloval hlavní postavičky, zpíval s dětmi a odměňoval je obrázky. Všem se pořad líbil a i sám spisovatel byl překvapen velkým nadšením dětí.

Šolmes v 1.třídách

http://zszborovskatabor.rajce.net/Solmes_v_1.tridach_-_20._3._2018

Velikonoce I.B

Na škaredou středu, poslední den před velikonočními prázdninami, čekalo na děti překvapení. Tatínek našeho spolužáka přinesl do třídy vrbové proutky a učil děti plést pomlázky. Přinesl také perníková vajíčka a bílkovou polevu. A tak si děti mohly samy ozdobit velikonoční perníčky. Všichni jsme si to moc užili. Takže Příhodovi děkujeme!

Velikonoce I.B

http://zszborovskatabor.rajce.net/velikonoce_I.B

Velikonoce ve IV.C - to je naše tradice

Jako každý rok, i letos jsme si Velikonoce připomněli s panem Příhodou, což je velmi akční tatínek jedné žákyně z naší třídy. Přinesl plnou náruč proutků, svázaných po osmi kusech a pro každého žáka dvě čerstvě upečená perníková vajíčka i cukrovou polevu (akční je totiž i maminka). Znovu nás učil pletení pomlázek, pomáhal ochotně každému, kdo potřeboval. Práce se podařila, každý si domů nesl fáborky ozdobenou metlu a alespoň jedno vyzdobené vajíčko (ona ta vajíčka tak krásně voněla, že někteří nevydrželi a snědli je). Opět krásný zážitek, všichni za něj děkujeme...

Štěpánka Kučerová a žáci IV.C

Velikonoce ve IV.C - to je naše tradice

http://zszborovskatabor.rajce.net/Velikonoce_IV.C

Žijí mezi námi

Handicapovaní, ať už svojí nebo něčí vinou. Když se mi nedávno dostal do ruky kalendář s obrázky, které jejich autoři malovali ústy či nohama, napadlo mě zkusit to se svými dětmi ve třídě. Promítli jsme si krátký dokument o tom, co tito lidé od nás zdravých očekávají. Také jsem dětem vyprávěla setkání s holčičkou z písecké školy, která při svém obrovském handicapu byla sluníčkem třídy a psala pusou tak nádherně, že její písanka byla jak z tiskárny.

Při nejbližší hodině Vv si každý vyzkoušel, jak se tvoří těmto lidem. Každý měl k sobě souseda – asistenta, potom se role vyměnily. Malování ústy byla fuška, a což teprve příprava! Nejurputněji pracoval Martin, který odmítal jakoukoli pomoc. Dílka byla zdařilá, ale stejně si všichni na konci oddechli, že to bylo jen „jako“.

Text a foto mapifo a 4.b

Žijí mezi námi

http://zszborovskatabor.rajce.net/Ziji_mezi_nami

Čtení nemusí být nuda

16.03.2018 proběhl na naší škole ve všech pátých ročnících projekt s názvem Čtení nemusí být nuda. Cílem projektu bylo podpořit zájem dětí o čtenářství. Děti si přinesly svoje oblíbené knížky, které představily svým spolužákům, a dále jsme měli soutěž o nejstarší knihu. Sešly se nám opravdu nádherné knížky, na některé se můžete podívat na fotkách, a děti měly možnost porovnat, jak se podoba knih časem proměnila. V poslední části dne si děti zahrály na spisovatele a každý si zkusil napsat a ilustrovat svou vlastní knížku.    Radka Juračková a kol.

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Cteni_nemusi_byt_nuda_2018/

Čtení nemusí být nuda

O nejlepší vtip 1.stupně

21.3. se uskutečnila poprvé soutěž "O nejlepší vtip na 1.stupni". Soutěžících přišlo hodně, tak bylo z čeho vybírat.

Nakonec, podívejte se na umístění:

1.místo - Ondra a Eliška Koubkovi, Olena Began 1.D
2.místo - Jiří Hnízdil 3.B, Ema Dreslerová 3.A
3.místa - Natálie Novotná 2.C, Jakub Hořejší 3.A.

Všechny děti se moc snažily a na příští rok se zase těšíme, až se zase zasmějeme.

O nejlepší vtip 1.stupně

http://zszborovskatabor.rajce.net/Vtip

OVOV na I. stupni

V úterý 13.3. 2018 změřili své síly žáci z 1. – 3. tříd v šesti disciplínách ovov (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Závodili v těchto disciplínách: přeskoky přes švihadlo, hod medicinbalem (basketbalovým míčem), kliky, trojskok, shyby na lavičce a lehy sedy. Deváťáci jim dělali rozhodčí a snažili se jim s některými disciplínami pomoct a poradit. Výkony jsme zaznamenali do tabulky a ta vyhodnotila vítěze daných tříd. Pořadí se děti dověděly ve třídách od svých p.uč. třídních.

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/ovov_I.stupen/
OVOV na I. stupni
 

Bruslení II.B

Druháčci se nemohli dočkat, až si půjdou zabruslit na zimní stadion. Během několika bruslařských lekcí se toho spoustu naučili a rádi si zasoutěžili.

Bruslení II.B

 

Recitační soutěž - okresní kolo dětských recitátorů

15. března se konalo okresní kolo soutěže dětských recitátorů. Naši školu ve II. kategorii /žáci 4.a 5.tříd/ reprezentovaly Eliška Příhodová ze 4.C a Karolína Zpěváková z 5.D. Obě žákyně měly krásný přednes a získaly cenné zkušenosti z okresní soutěže. Sice se neumístily do třetího místa, ale samotným vítězstvím už byla účast v této soutěži. Děvčatům moc gratulujeme.

Recitační soutěž - okresní kolo dětských recitátorů

http://zszborovskatabor.rajce.net/Recitacni_soutez_-_okresni_kolo

Vybíjená 4. třídy - okresní kolo

Ve středu 28.2. odehráli dívky a chlapci 4.tříd turnaj ve vybíjené. Naše družstvo, složené z chlapců ze čtvrté S a doplněné o 2 dívky a chlapce ze 4 C a 1 chlapce ze 4B,obsadilo konečné 2.místo.
2. místo je nejlepší výsledek naší školy ve vybíjené. Celkově jsme 5 utkání vyhráli a prohráli pouze s vítězem turnaje Planou. Všechny hráče chválím za přístup a nasazení. Jsem přesvědčený, že pokud se kluci dokážou ukáznit a více soustředit můžeme i Planou porazit. P.Herma

Vybíjená 4. třídy - okresní kolo

http://zszborovskatabor.rajce.net/vybijena_4.Tridy_2

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vybijena-4.tridy-vysledky.xls 33.3 Kb

Anglické divadlo 4. a 5. třídy

Jak se již stalo tradicí, všichni žáci 4. a 5. ročníků se i v tomto školním roce dne 12.2.2018 zúčastnili v rámci výuky anglického jazyka divadelního představení v česko-anglickém zpracování v hotelu Palcát. Příběh nešikovného a hladového medvěda „A Silly Bear“  hráli herci Divadelního centra ze Zlína. Pohádka s veselými písničkami, které se žákům zvláště líbily, byla vtipná a kromě zábavného procvičení angličtiny přinesla nám všem i ponaučení, že týmová práce zahrnuje nejen stejné úsilí všech zúčastněných, ale i stejnou odměnu.

D.Vaníková, L.Berová

http://zszborovskatabor.rajce.idnes.cz/Anglicke_divadlo_12.2.2018/

Anglické divadlo 4. a 5. třídy